شورای عالی قضایی عراق: حمله کنندگان به معترضان به اشد مجازات محکوم خواهند شد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شورای عالی قضایی عراق: حمله کنندگان به معترضان به اشد مجازات محکوم خواهند شد العربية

به گزارش العربیه این مرجع عالی قضایی در عراق از مجروحان و خانواده‌های کشته شدگان در دو استان نجف و ذی‌قار خواست تا شهادت‌های خود درباره «جنایت‌هایی» که طی تظاهرات در حق آنها اعمال شده را به اطلاع این شورا برسانند.

در درگیری‌های دو روز گذشته در شهرهای نجف مرکز استان نجف و الناصریه مرکز استان ذی‌قار که از روز پنج‌شنبه آغاز شده است تاکنون 70 تن به ضرب گلوله‌های جنگی نیروهای امنیتی و گروه‌های مسلح کشته شده و صدها تن دیگر زخمی شدند.از سویی کمیساریای عالی حقوق بشر در عراق شنبه خواستار رسیدگی به پرونده‌های کسانی شد که در «جنایت علیه تظاهرکنندگان» دست داشتند و در این زمینه تاکید کرد که رسیدگی به این پرونده‌ها با مرور زمان منتفی نخواهد شد.

کمیساریای عالی حقوق بشر در عراق همچنین بر ضرورت ارجاع پرونده‌های کسانی که در کشتن جوانان معترض دست داشتند به مراجع قضایی و بدون توجه به پست، مقام، مسئولیت یا رهبریتی که بر عهده داشتند، تاکید کرد. این کمیساریا همچنین با اشاره به این‌که در حال جمع‌آوری اسناد، مدارک و شواهدی درباره این جنایت‌ها است تاکید کرد که شکایت‌نامه‌هایی را علیه کسانی که در این جنایت دست داشته‌اند را به ریاست دادستانی کل تقدیم خواهد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تعیین زمان اجرای اصلاح قیمت بنزین در اختیار شورای عالی امنیت ملی بودرئیس دفتر رئیس‌جمهوری با نادرست خواندن برداشت‌های نادرست صورت گرفته درباره اظهارات دکتر روحانی در آذربایجان‌شرقی گفت: ایشان با حساسیت و دغدغه بسیار زیادی مسایل رخ داده در کشور پس از اصلاح قیمت بنزین را دنبال می‌کردند و اظهارات ایشان هم به معنی سلب مسئولیت از خود نبوده و نیست. ما نفهمیدیم شورای هالی امنیت ملی بود یا شورای امنیت کشور یا رئیس جمهور !!! یکی بیاد این دغل بازی رو تموم کنه هم نزنید ... چرا لقمه رو می پیچونید عزیزان ؟ یک کلام بفرمایید در دست دکتر روحانی بود ؛ وقت دیگران رو هم نگیرید . سپاس
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

کمپین جدید حمایت از مردم عراق: تصور کن گلوله‌ای به اندازه قوطی نوشابه به سرت بخوردیک کنشگر آمریکایی به نام «جان فیلسون» کمپین جدیدی برای حمایت از مردم معترض عراق به راه انداخته تا این که تو آمریکا رایجه و حمایت از مردم ایران که دردست دیو دوسر خامنه ای کثافت قاتل گروگانن IranProtesters راست می گفتند و صدام هم راست می گفت که ایرانی ها پشه اند، خودم هم دیدم یک ایرانی باسرنگ خون دزدید، من که نژاد برترم.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمله داعش به سلیمانیه عراق 2 کشته به جا گذاشتبه دنبال درگیری نیروهای امنیتی عراق با عناصر گروه تروریستی داعش در شهرستان کفری استان سلیمانیه عراق 2 نفر کشته و 4 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شورای نگهبان از پیروزی هیچکس سود نمیبردسخنگوی شورای نگهبان: *افرادی که ضربه خورده‌اند هر روز علیه شورای نگهبان حمله می‌کنند *برخی ثبت نام در انتخابات را با جشنواره ثبت نام اشتباه گرفته‌اند *اگر شرایط قانونی را ندارید چرا وارد این عرصه می‌شوید؟ کس خنده شورای پیرخرفتان و مردگان نه شورای نه کاه بان🤮 حاجی، روحانی هم نداشت ولی اومد و سیستم رو به گند کشید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شارل میشل ۴۴ ساله رئیس شورای اتحادیه اروپا شدشارل میشل، نخست وزیر سابق بلژیک از ظهر جمعه(۲۹ نوامبر) به طوری رسمی جایگزین دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

میردامادی: سخن بی‌جا درباره شورای نگهبان مجازات اخروی داردکاش فقط مجازات اخروی داشت پس خدا عاقبت بخیرتان کند اااامین 😊 به عنوان نماینده خدا، اعلام می‌کنم که این تبهکاران بی‌حیا دروغ می‌گن علیه ظلم و یتم هر چی می‌خوایید بگید آخوندایی که مملکت رو به فلاکت و نکبت کشوندن مجازات می‌شن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »