شواری عالی امنیت ملی ایران تفاهم اولیه رفع تحریم‌ها را نپذیرفت | DW | 20.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گفته علی ربیعی بخش اصلی مذاکرات وین درباره 'رفع قسمت عمده تحریم‌ها' انجام شد، اما شورای عالی امنیت ملی آن را با مصوبه مجلس ناسازگار دانست. آمریکا نیز گفته که فرصت مذاکره برای ایران به صورت نامحدود مهیا نخواهد بود.

به گفته علی ربیعی بخش اصلی مذاکرات وین درباره"رفع قسمت عمده تحریم‌ها" انجام شد، اما شورای عالی امنیت ملی آن را با مصوبه مجلس ناسازگار دانست. آمریکا نیز گفته که فرصت مذاکره برای ایران به صورت نامحدود مهیا نخواهد بود.علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران در نشست خبری روز سه‌شنبه ۲۹ تیر به این سوال که چرا تفاهمی مجدد بر سر بازگشت به برجام امضا نشد، پاسخ داد.

اما سخنگوی دولت ایران در نشست خبری امروز سه‌شنبه درباره تبادل ۱۰ زندانی بین ایران و آمریکا گفت که جمهوری اسلامی «بارها و بطور مکرر در سال‌های گذشته برای تبادل زندانیان با هدف حفظ کرامت انسانی افراد محبوس و خانواده‌های آنان اعلام آمادگی کرده» اما این دولت آمریکا است که «آزادی زندانیان را به مذاکرات برجام پیوند زده».

ند پرایس در پاسخ به سوالی در این باره نیز گفت که او حبس شهروندان آمریکایی در ایران را"ناعادلانه" می‌داند و تاکید کرد که آمریکا در این باره «شفاف بوده و برای آزادی این افراد تلاش کرده است».مذاکرات وین تا دو ماه پیش ظاهرا با سرعت بیشتری پیش می‌رفت و طرفین مذاکره بارها درباره رسیدن به توافقی مجدد ابراز امیدواری کرده بودند. اما این مذاکرات سرانجام متوقف شد و دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به سایت‌های ایران نیز به دلیل پایان‌یافتن مهلت مقرر قطع گردید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ترجمه: اوضاع بدتر خواهد شد!!!🤮

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش ترکیه به رای دیوان دادگستری اروپا به نفع منع حجاب در محیط کارسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، تصمیم دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مبنی بر اختیار کارفرمایان برای ممنوع کردن روسری را به نفع جنگ‌افروزان علیه اسلام دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سه متهم به فساد اقتصادی به جای زندان در آمریکا زندگی می‌کنندچ ربطی داره داداش یارو شرکت بزرگ داشته وام کلان گرفته اقتصاد کشور ریده شده توش اونم ضرر اندر ضرر نتونسته وام هارو باز پرداخت کنه به این نمیگن اخلالگر نظام اقتصادی به اونی میگن که شرکتهاش صوری و کاغذی بوده تا جا داشته بدون هیچ گونه ضامنی وام‌های کلان و بدون باز پرداخت گرفته
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

المپیک توکیو؛ شمار مبتلایان به کرونا به 71 نفر افزایش یافتشمار مبتلایان به ویروس کرونا در بین شرکت کننده‌گان در المپیک توکیو به 71 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توافق اوپک پلاس برای افزایش عرضه نفت؛ حرف امارات بالاخره به کرسی نشستوزرای نفت ۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) به رهبری عربستان سعودی و متحدانش به رهبری روسیه، موسوم به اوپک پلاس روز یکشنبه در مورد افزایش عرضه روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت از ابتدای اوت ۲۰۲۱ به توافق رسیدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش ترکیه به حکم دیوان دادگستری اتحادیه اروپا؛ منع روسری مصداق نقض آزادی‌‌های مذهبی استدیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز پنجشنبه با صدور حکمی اعلام کرد که شرکت‌ها و کارفرمایان اروپایی مجازند تحت شرایطی ویژه و در صورت نیاز به نشان دادن چهره‌ای به دور از تعلقات خاص به مشتریان، کارمندان زن را از پوشیدن روسری منع کنند. اگر چنین قانونی گذاشتند ،دلیلش فقط حمله مردان مسلمانی است که با سلاح سرد و خودرو و... دارند توی اروپا انجام میدهند که نشان از تعصب دینی اسلامیست. پس قبل از اشاره به نقض حقوق بشر با ایجاد قانون، به مسلمانها بیاموزید که ،مثل انسان زندگی کنند و دست به جنایت از روی تعصب دینی نزنند. اجبار به روسری چطور؟ به جمهوری جهل ‌و فساد نسبت به اجبار به روسری اعتراض کردید؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عضو شورای شهر مشهد: زنان «مکمل» هستند؛ به آن‌ها پست مدیریتی نمی‌دهیماین یارو هم آدم شده،به زنها توهین میکنه زنها تو ایران جنبه ریاست ندارن این آقا درست و به حق گفته پيگيري كيس محمد_تنگستاني چي شد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »