شهروندان بلوچ اعدام‌شده؛ از سوخت‌بری تا اعتراف زیر شکنجه

14/10/1399 11:58 ق.ظ

بامداد یکشنبه ۱۴ دی، دو زندانی بلوچ به نام‌های «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی» به همراه زندانی دیگری به نام «امید محمودزهی» اعدام شدند. Gholamhosinpour گفتگوی ماهرخ غلامحسین با وکیل، اعضای خانواده و بستگان دو تن از این زندانیان را بخوانید: آن_سوی_خبر

خانواده «الیاس قلندرزهی» شب گذشته، خودشان را به سختی از سراوان به زندان مرکزی زاهدان رسانده‌‌ بودند تا برای آخرین ملاقات، فرزندشان را در آغوش بگیرند و «حسن دهواری» در تماس تلفنی از خانواده‌‌اش خواسته بود برای دیدارش به زندان...

خانواده «الیاس قلندرزهی» شب گذشته، خودشان را به سختی از سراوان به زندان مرکزی زاهدان رسانده‌‌ بودند تا برای آخرین ملاقات، فرزندشان را در آغوش بگیرند و «حسن دهواری» در تماس تلفنی از خانواده‌‌اش خواسته بود برای دیدارش به زندان نروند بلکه به جای وداع، او را به «دست‌های مهربان خدا» بسپارند.

حسن دهواری و الیاس قلندرزهی حدود ۱۲ روز پیش، با سه زندانی دیگر به نام‌های «بهنام ریگی»، «شعیب ریگی» و «جاوید دهقان‌خلد» برای اجرای حکم اعدام به بند قرنطینه زندان زاهدان منتقل شده بودند و علی‌رغم آنکه احکام اعدام بهنام و شعیب ریگی اجرا شد؛ اما سه نفر دیگر مجددا به بند عمومی بازگردانده شدند.

مسئولان زندان به خانواده یکی از این دو زندانی گفته بود: «شرایط فرزند شما در وضعیت پنجاه، پنجاه است و ما امیدوارم صبح شنبه -که به صبح اعدام در زندان زاهدان مشهور است- قاضی پرونده دستور توقف حکم را صادر کند. شما بروید دعا کنید.» headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »