شهروند ایرانی در دادگاه نیویورک جرم خود در زمینه نقض تحریم‌های آمریکا را پذیرفت

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔴خبر فوری |‌ شهروند ایرانی در دادگاه نیویورک جرم خود در زمینه نقض تحریم‌های آمریکا را پذیرفت پورقناد سوم مه ۲۰۱۷ در آلمان دستگیر شد، و تیر ماه گذشته جهت محاکمه به مقام‌های آمریکایی در نیویورک تحویل داده شد.

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا می گوید توافق فعلی برجام که میان ایران و قدرت های جهانی است، نباید فدای هرگونه تلاش آمریکا برای رسیدن به یک توافق جدید امنیتی با تهران شود. او این سخنان را در حالی بیان می کند که گمانه زنی هایی درباره احتمال دیدار میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و همتای ایرانی او مطرح شده است.

در همین حال، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، نیز گفت این مورد اهمیت زیادی دارد که همه طرف ها از تمایل جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای گفتگو با ایران بهره ببرند. او گفت: «حالا باید در فکر عملیاتی کردن آن بود و اطمینان حاصل کرد که همه، از جمله ایران، در این امر، که به کاهش تنش ها در منطقه منجر خواهد شد، مشارکت کنند.»

وزیر خارجه فنلاند نیز گفت اگر تهدید امنیتی در تنگه هرمز وجود نداشت، نیازی هم به ماموریتی در آنجا نبود، «اما متاسفانه این ایران است که تهدید ایجاد کرده است.» او گفت ایده های مختلفی برای اتحادیه اروپا مطرح شده است. وزیر خارجه فنلاند در عین حال از ایران خواست به برجام پای‌بند بماند و افزود که اروپا «همکار واقعی آنها بوده است» و «نباید مقصر شناخته شود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت دارایی آمریکا چند شهروند و شرکت ایرانی را تحریم کرددولت آمریکا می‌گوید دو شبکه ایرانی با استفاده از شرکت‌های صوری میلیون‌ها دلار تجهیزات و فناوری را در اختیار افراد مرتبط با سپاه پاسداران و برنامه تسلیحاتی و موشکی این کشور گذاشته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا 10 شرکت و فرد ایرانی را در ارتباط با برنامه موشکی تحریم کردوزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که 5 شرکت و 5 فرد مرتبط با برنامه موشکی ایران را تحریم کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مذاکرات صلح در قطر؛ طالبان و آمریکا در آستانه توافقبه نظر می‌رسد طالبان و هیات آمریکایی بیش از همیشه به توافق با یکدیگر نزدیک هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت آمریکا تضعیف شبه‌نظامیان هوادار ایران در عراق را در دستور کار قرار می‌دهدهمزمان با تکذیب نقش آمریکا در انفجار زاغه‌های مهمات حشد الشعبی در عراق از سوی وزارت امور خارجه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سه تن در اثر آتش سوزی در یک قایق مسافربری در فیلیپین جان باختندپولیس ساحلی فیلیپین چهارشنبه 28 اوت تایید کرد که سه تن بر اثر آتش‌سوزی در یک قایق مسافربری در سواحل
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

هیات ایرانی در پی 'پیشرفت مذاکرات' هفته آینده به فرانسه می رودیک مقام دولت ایران می گوید که در پی پیشرفت در مذاکرات اخیر با فرانسه برای کاهش تنش ها بعد از خروج آمریکا از برجام، یک هیات ایرانی هفته آینده به فرانسه سفر خواهد کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »