شهردار آمازون به رهبران جهان؛ ریه‌های دنیا را از کرونا نجات دهید

19/02/1399 09:59 ب.ظ

آرتور ویرجیلیو، شهردار منانائوس، مرکز ایالت آمازون در برزیل، با انتشار ویدیویی از رهبران کشورهای صنعتی و متمول جهان چون آمریکا، آلمان، فرانسه و ژاپن خواسته که برای مقابله با کرونا به مردم این ایالت کمک کنند؛ مردمی که به گفته او سال‌ها از جنگل‌های آمازون که ریه‌های جهان لقب گرفته مراقبت کرده‌اند.

آرتور ویرجیلیو، شهردار منانائوس، مرکز ایالت آمازون در برزیل، با انتشار ویدیویی از رهبران کشورهای صنعتی و متمول جهان چون آمریکا، آلمان، فرانسه و ژاپن خواسته که برای مقابله با کرونا به مردم این ایالت کمک کنند؛ مردمی که به گفته او سال‌ها از جنگل‌های آمازون که ریه‌های جهان لقب گرفته مراقبت کرده‌اند. آقای ویرجیلیو می‌گوید در کل ایالت آمازون که مساحتش ۴ برابر مساحت آلمان است، تنها یک دستگاه تنفس مصنوعی وجود دارد.

او از روسای جمهوری چون امانوئل مکرون و دونالد ترامپ و رهبرانی چون آنگلا مرکل و شینزو آبه خواسته به هر طریق که می‌توانند به او در مبارزه با کرونا کمک کنند؛ با ارسال دستگاه‌های کمک تنفسی، ماسک، دستکش و دیگر اقلام محافظت‌کننده برای کادر پزشکی و امدادگران.

آرتور ویرجیلیو در این ویدئو از گرتا تونبرگ، نوجوان سوئدی فعال محیط زیست هم درخواست می‌کند که از نفوذش برای کمک به ساکنان آمازون استفاده کند و می‌گوید:"به من انتقاد می‌کنند که چرا سراغ گرتا تونبرگ رفته‌ام. او را بچه خطاب می‌کنند. می‌دانم اینها از کجا آب می‌خورد. اینها آدم‌های بولسونارو هستند که ریخته‌اند سر من. کودک بودن هیچ ایرادی ندارد. ایراد است اگر مثل یک کودک یک کشور را اداره کنید. کسانی که در ذهن‌شان هنوز نوزدای بیش نیستند این حرفها را می‌زنند. این در حالی است که گرتا تونبرگ با ما در تماس است تا قدمی عملی برای کمک به ما بردارد."

شهردار منانائوس همچنین خطاب به رهبران گروه ۲۰ گفته:"درست است که آمازون سرزمینی متعلق به یک کشور مستقل است اما اینجا در مرکز نگرانی‌های جهانی هم هست.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

مادر پیری که به دست پسرش دفن شد پس از ۳ روز نجات یافتپلیس در شمال چین مردی را به اتهام اقدام به قتل مادر ۷۹ ساله‌اش دستگیر کرده است. چقدر یه نفر میتونه پست باشه.. آخر زمان شده وحیوان صفتی شایع. چینی های کمونیست بیرحم 🥺🥺🥺💔💔

یک محقق چینی در آمریکا که بر روی ویروس کرونا تحقیق می کرد، به قتل رسید🔺یک محقق چینی در آمریکا که بر روی ویروس کرونا تحقیق می کرد، به قتل رسید ⚡️یک استاد دانشگاه و محقق چینی که بر روی ویروس جدید کرونا تحقیق می کرد و گفته می شود به نتایج «بسیار مهم» در این رابطه رسیده بود، به ضرب گلوله در خانه‌اش به قتل رسیده است. مگر چرا ؟ حکومت_چین_کمونیست هم مثل نایاک در جمهوری اسلامی خود فروخته و تروریست زیاد داره ،رو نمی کرد . حالا دیده از شاگرد خودش جمهوری_اسلامی جا مونده در نتیجه دست به ابتکار عمل زده . ای کاش اتحادیه_اروپا می فهمید EuPULLtheTrigger برا چی کشته شد .گریه کردم

کشف نزدیکترین سیاه‌چاله به زمین در منظومه‌ای که بی تلسکوپ دیده می‌شود‌دانشمندان، با محاسبه دریافتند که شئ نادیده، در واقع سیاه‌چاله‌‌‌ای خاموش است به جرم تقریبیِ ۴ برابر خورشید ما که با محیط پیرامونش به شکل شدید درگیر نمی‌شود.

توییت زننده سخن‌گوی وزارت بهداشت ایران؛ پزشکی که به ورطه جنگ لفظی افتادبسیار تحلیل جالب و خوبی بود . ممنون از ایران وایر خفه شو نکبت، نگاهی به بچه های ایران بکن تا کمر داخل سطل زباله خم می شوند برای جمع کردن کاغذ و پلاستیک که لقمه نانی برای خوردن داشته باشند آن هم در زمانی که خطر ابتلا به ویروس کرونا برای این بچه ها زیاد است و مردم ماسک و دستکش و زباله های آلوده به کرونا را داخل زباله ها می ریزند.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 3 میلیون و 800 هزار نفر فراتر رفت

رسم نقاشی دیواری از کهنه سربازان روس به مناسبت سالگرد جنگ جهانی دومساکنان شهر نیژنی نووگورود در شرق روسیه با رسم پرتره‌‌هایی از قهرمانان این کشور در جنگ جهانی دوم، هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی بر آلمان نازی را جشن می‌گیرند.