شهردار ماریوپل: پوتین عامل قتل عام هزاران غیرنظامی است | DW | 22.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقام‌های محلی احتمال می‌دهند در گورهای دسته جمعی در شهر منهوش نزدیک ماریوپل تا ۹ هزار غیرنظامی اوکراینی دفن شده باشند. شهردار ماریوپل کشتار غیرنظامیان در این منطقه را با اقدام مشابه نازی‌ها در نزدیکی کی‌یف مقایسه کرد.

بندر ماریوپل و مناطق اطراف آن از نخستین روزهای تجاوز نظامی روسیه به اوکراین که ۲۴ فوریه آغاز شد در محاصره نیروهای روسی قرار گرفتند.

در تصویرهای ماهواره‌ای که در رسانه‌های اوکراینی منتشر و اصالت آنها تا کنون توسط منابع مستقل تائید نشده، تعدادی گور دسته جمعی در حدود ۲۰ کیلومتری غرب ماریوپل به چشم می‌خورد که شمار آنها از روزهای پایانی ماه مارس به بعد رو به افزایش بوده است.شهردار ماریوپل کشتار غیر نظامیان در شهرک منهوش را با قتل عام‌هایی مقایسه کرده که نازی‌های آلمان در جریان جنگ دوم جهانی در منطقه"بابی یار" نزدیک کی‌یف مرتکب شدند.

روسیه دخالت در کشتار غیرنظامیان در حومه کی‌یف را رد کرده و مدعی شده تصویرهای منتشر شده صحنه‌سازی و اتهام ارتکاب جنایت جنگی به سربازان روسی بی‌اساس است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هزاران غیرنظامی در انتظار تخلیه از ماریوپل؛ «اولتیماتوم» روسیه به سربازان اوکراینیگزارش‌ها از اوکراین حاکی است که به‌رغم اولتیماتوم پی در پی کرملین، تا کنون حتی یک سرباز اوکراینی هم حاضر به تسلیم در برابر نیروهای روسیه نشده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

پایان ضرب‌الاجل روسیه؛ نیروهای اوکراینی در ماریوپل تسلیم نشدندشورشیان مورد حمایت روسیه قبل از پایان ضرب‌الاجل روسیه گفتند که فقط پنج نیروی اوکراینی تسلیم شده‌اند. در پایان ضرب‌الاجل قبلی روسیه در روز سه‌شنبه نیز کسی تسلیم نشده بود.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

فرمانده اوکراینی در ماریوپل: خروج ما به کشوری ثالث را میسر کنید | DW | 20.04.2022فرمانده آخرین رزمندگان اوکراینی در ماریوپل که در یک کارخانه آهن و فولاد سنگر گرفته‌اند خواستار حمایت بین‌المللی برای میسر ساختن خروج سربازان و غیرنظامیان از آنجا به کشور ثالث شد. او گفت شمار نفرات دشمن ده برابر آنهاست. « بازی اشکنک دارد ، سر شکستنک دارد » . از روز نخست ، که لباس نظامی بر تن کردید ، می‌دانستید که از این اتفاقات میتواند رخ دهد . تنها بیچاره مردم شهر هستند که در کنار شما ، پناه گرفتند ‌. آیا این درست است که شما در همان جایی موضع نظامی گرفتید ، که شهروندان را پناه داده آید !؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پوتین: کارخانه فولاد ماریوپل در محاصره بماند | DW | 21.04.2022رئیس جمهور روسیه از وزیر دفاع این کشور خواسته که کارخانه فولاد آزوفستال مورد حمله قرار نگیرد بلکه تنها محاصره باشد. پوتین تاکید کرده که سربازان اوکراینی در صورت تسلیم شدن در امان خواهند بود. There were several explosions in one of the Hazara ethnic This was not the first or last crime against Hazara ethnic DEAR WORLD PLEASE STAND WITH US AND RAISE YOUR VOICE FOR JUSTICE StopHazaraGenocide هزاره ها درافغانستان در معرض حزف قرار دارند،جهان نظار گر نباشید،داد از حقوق بشر می زنید مردم هزاره مگر بشر نیست؟؟! StopHazaraGenocide
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اوکراین از کشف گورهای دسته جمعی جدید در نزدیکی ماریوپل خبر دادشورای شهر ماریوپل می‌گوید در کورهای دسته‌جمعی کشف‌شده در روستای منهوش که خارج از ماریوپل قرار داد، تا ۹ هزار شهروند غیرنظامی ممکن است دفن شده باشد. گگگگگگورها بعداز اینکه ارتش شوری سابق از افغانستان بیرون شد، از همان زمان تا حال از هر گوشه و کنار افغانستان این چنین گورهای دسته‌جمعی زیادی پیدا شد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ کی‌یف: مقاومت در ماریوپل با حمایت جنگنده‌های ارتش ادامه داردبندر استراتژیک ماریوپل که مسکو مدعی است آن را تصرف کرده، همچنان در برابر نیروهای روسی مقاومت می‌کند و بر اساس اعلام اوکراین جنگنده‌های ارتش این کشور با تمام توان در حال دفاع از مجتمع عظیم ذوب‌آهن آزوفستال هستند که غیرنظامیان در آن پناه گرفته‌اند. جزئیا... جنگنده های ارتش=هواپیماهای ارتش منظورت جنگجو های ارتش بود احتمالا ديروز روزنامها نوشتند ارتش روسيه بندر استراتژيک ماريوپل از دست اوكرانيهارا گرفتند ولى نميتوانند داخل اين بندر ميروند هنوز ارتش اوكران زير زمينها هستند وما هم منتظر كه ذخيره ومواد غذائى سربازان اوكران تمام ميشود تا تسليم نيروهاى روسها چه میکنه ماریوپل گویا میخواد رکورد حماسه تروا را بشکنه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »