شهردار جدید رودهن بازداشت شد

26/06/1399 04:19:00 ب.ظ

حکمت امیری شهردار جدید رودهن به اتهام «تخلف و ارتشاء» توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. پیش از این نیز «ه.الف»، ريیس پلیس ساختمان شهرداری رودهن که پسر عموی حکمت امیری است به همراه تعدادی از کارکنان شهرداری دستگیر شده بودند. اخبار_ایران

پیش از این نیز «ه.

الف»، ريیس پلیس ساختمان شهرداری رودهن که پسر عموی حکمت امیری است به همراه تعدادی از کارکنان شهرداری دستگیر شده بودند. سال گذشته نیز مهدی کچویی و ١۶نفر از مدیران و ٢ عضو شورای این شهر به اتهام تخلفات مشابه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

«جرائم ساختمانی» یکی دیگر از مهمترین تخلفات این افراد اعلام شده است. اعضای شورا‌های شهر و روستا و شهرداران از جمله کسانی هستند که نرخ بازداشت در میان آنها به اتهام «فساد» بسیار بالاتر از سایر مقام‌های مسئول است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل؛ دو محصول جدید، یک غایب بزرگ

دیگر دفترچه جدید بیمه سلامت صادر نمی‌شود + جزییاتدبیر کشوری نسخه الکترونیک سازمان بیمه سلامت، ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت حذف تدریجی دفترچه کاغذی بیمه از نیمه دوم امسال، گفت: از زمانی که اعلام کردیم تاریخ دفترچه بیمه ملاک ارائه خدمت به بیمه‌شده نیست، نشان دادیم ملاک عمل برای ما خدمات الکترونیک است؛ از این رو به دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد اعلام کرده‌ایم دیگر دفترچه بیمه جدید صادر نکنند.

کشف جدید دانشمندان از احتمال وجود حیات در سیاره زهرهاخترشناسان در ابرهای اسیدی زهره گازی به نام فسفین را کشف کرده‌اند که نشان می‌دهد این سیاره غیرقابل سکونت می‌تواند از حیاتی فرازمینی برخوردار باشد.

ثبت 6 هزار و 158 مورد جدید ابتلا به کرونا در فرانسه طی یک روز

زندگی دوباره مازراتی با مدل جدید - BBC News فارسیاین هفته در جهان خودرو: رونمایی از سوپرکار مازراتی، سدان لوکس الکتریکی جدیدی که می‌خواهد مرسدس-بنز را شکست دهد، گمانه‌زنی درباره آینده شورلت کوروت پس از حرف‌های جو بایدن و دیدار سوال‌برانگیز مدیران تسلا و فولکس‌واگن در فرودگاهی در آلمان.

ترامپ: شاهد ظهور یک خاورمیانه جدید هستیمبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیر امضای این تفاهم‌نامه یک «نقطه عطف تاریخی» دانست و گفت که امارات و بحرین «پرچمدار پایان درگیری در خاورمیانه» هستند.