پرستوها, تهران

پرستوها, تهران

شهردار تهران استفاده از «پرستوها» برای به دام انداختن سیاستمداران را تایید کرد

09/05/2021 04:03:00 ب.ظ

حناچی استفاده نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی از پرستوها برای به دام انداختن سیاستمداران را تایید کرد. بحث‌ درباره استفاده نهادهای امنیتی از زنان برای به دام انداختن سیاستمداران پس از بازداشت نجفی به اتهام قتل همسر دومش دوباره داغ شد. اخبار_ایران تهران

«پرستو» واژه‌ای که پیش از این در ادبیات سیاسی ایران سابقه داشته، این روزها وارد رسانه‌ها نیز شده است. واژه پرستو درباره زنانی به کار می‌رود که نهادهای امنیتی بر سر راه مقامات، چهره‌های سیاسی، منتقدان و مخالفان حکومت و حتی دیپلمات‌های خارجی قرار می‌دهند تا برای آنان پرونده‌سازی کنند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد اسرائیل خواستار «لغو فوری» حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی شد

حناچی روز یک‌شنبه، ۱۹ اردیبهشت در گفتگو با روزنامه شرق در پاسخ به این سوال که «آیا در دوران شهرداری خودتان حس کرده‌اید مستنداتی هست که بخواهند شما را با پرستو‌ها به دام انداخته باشند؟» گفت «بالاخره کسانی که مسئولیت دارند در معرض دید هستند و خودشان باید مراقبت کنند.»

شهردار تهران درباره اینکه پرستوها از طرف کجا و وابسته به کجا بوده‌اند؛ نیز گفت: «رد و اثری پیدا نکردم که بفهمم وابسته به کجا هستند. ولی اعتقاد دارم افرادی در این سطوح مدیریتی همواره باید مراقب باشند.»بحث‌ها درباره استفاده نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی از زنان برای به دام انداختن سیاستمداران در سال‌ گذشته و به دنبال بازداشت محمدعلی نجفی به اتهام قتل همسر دومش، میترا استاد دوباره داغ شد. headtopics.com

تعدادی از چهره‌های اصلاح‌طلب و علی مطهری، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، میترا استاد را متهم کردند که «پرستو» بوده است.پیروز حناچی در مصاحبه با شرق به ماجرای محمدعلی نجفی هم اشاره کرده و گفته بعد از ماجرای نجفی قصد نداشته دیگر در شهرداری کار کند ولی با توجه به رای مردم، به کار خود ادامه داده است.

بحث استفاده نهادهای امنیتی از «پرستو» در سال‌های گذشته همواره یک موضوع جنجال‌ برانگیز بوده است.اخبار غیر رسمی حاکی از آن است که سازمان اطلاعات سپاه به ریاست حسین طائب از پرستوها به طور ویژه در مقابل دولت حسن روحانی استفاده کرده است.استعفای علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت روحانی نیز به پروژه پرستوی اطلاعات سپاه منتسب شده است.

پیش از او نیز یک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیگر به دلیل افشای ازدواج دوم تحت فشار قرار گرفت.عطالله مهاجرانی، وزیر دولت اصلاحات و چهره مورد تایید رهبر جمهوری اسلامی پس از افشا شدن ازدواج موقتش و شکایت همسر دوم ترجیح داد تا کشور را ترک کرده و در لندن اقامت کند.

مهرماه سال ۹۸، علی یونسی، وزیر پیشین اطلاعات ایران با اشاره به این بحث‌ها گفت که استفاده از «پرستو» در وزارت اطلاعات ممنوع است و رهبر جمهوری اسلامی هم این موضوع را «به‌شدت منع» کرده است.با این حال، سال گذشته و در جریان ربودن حبیب اسیود، رهبر پیشین «حرکت النضال» در ترکیه و بردن او به ایران، گزارش‌هایی درباره ایفای نقش یک پرستو منتشر شد. headtopics.com

اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهد بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی دو هفته ای کشور بیانیه خبرنگاران بازمانده از واژگونی اتوبوس

در آن زمان وبسایت العربیه فاش کرده که آقای اسیود توسط زنی به نام «صابرین سعیدی» که پرستوی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بود، به دام انداخته شد. ادامه مطلب: ایران وایر »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

واقعاً چه گند خانه ایست این ایران عسلامیتون 🤮 برگ زرینی دیگر در تاریخ جمهوری اسلامی...

​​​​​​​شهردار تهران استفاده از 'پرستو' برای اغوا را تایید کرد | DW | 09.05.2021پیروز_حناچی، شهردار تهران ضمن تائید استفاده از 'پرستو' برای به دام انداختن او گفته است 'رد و اثری پیدا نکردم که بفهمم وابسته به کجا هستند'. اگه حواسشو از اونجای پرستوها به این که کار کی بوده معطوف میکرد حتما متوجه میشد که پرستوها وابسته به کجا بودن . سربازان امام زمان به عمل “بکشی” هم مشغو لند؟ روایتی در مورد ثواب “بکشی” در راه اسلام وجود دارد؟ متاسفانه به دلیل نداشتن کارنامه موفق در شهرداری روی به فرافکنی آورده! ایشان هنوز نفهمیده هر کسی با گرفتن مسئولیت آن هم در سطح شهرداری کلان شهر محتمل است در دام پرستو بیفتد.

شرط شهردار تهران برای پس گرفتن شکایت از معترضان آبان ۹۸ | DW | 07.05.2021شهردار تهران برای نخستین بار تأیید کرد که شهرداری شاکی برخی از معترضان بازداشت‌شده اعتراض‌های آبان ۹۸ است. سخنان حناچی درباره شرط پس گرفتن شکایت از معترضان بازداشتی با انتقادهای فراوانی روبرو شده است. ما بهش میگیم پیروز نه پرویز بزودی سینه دیوار همراه رهبر قرمساقش ازش پذیرایی میشه شهردار_تهران با توجه به درخواست شهروندان به مدیرکل حقوقی دستور دادند در خصوص شکایت تامین خسارت از معترضین۹۸، رضایت شهرداری_تهران اعلام گردد.

پرونده آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر؛ معاون شهردار تهران به انفصال از خدمات دولتی محکوم شدرئیس سازمان بازرسی کل کشور، آخرین اقدامات این سازمان در اجرای دستور رئیس دستگاه قضا برای پیگیری پرونده حادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر تهران را تشریح و اعلام کرد: ۱۱ نفر تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند که گزارش آن به دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام شده است و یکی از معاونین شهردار تهران از سوی هیأت رسیدگی به تخلفات نهاد به انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده است.

جمهوری اسلامی و پرستوهای بی‌نشان؛ این بار برای شهردار تهران

انتشار فیش حقوقی مدیران شهرداری تهران به صلاح نیست- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimشهردار تهران : انتشار فیش_حقوقی مدیران شهرداری صلاح نیست زیرا برخی مدیران وام دریافت کرده‌اند و درست نیست منتشر شود از سوی دیگر پایه حقوق مدیران هم ملاک نیست و فعالیت آنها موثر است گرسنگی و فقر مردم هم ملاک نیست این حروم زاده حناچی کل خانوادش از اعضای تروریستای البانی رجوی هستش معلومه که شفافیت هیچوقت به صلاح شما نیست