شهدای بهائی جنگ ایران و عراق: مهرداد ابراهیم زاده

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یکی از دوستان مهرداد برای خانواده ابراهیم‌زاده تعریف کرد که چند روز پس از پذیرش قطع‌نامه از سوی ایران،عراق حمله می‌کند و مهرداد که به عنوان تک تیرانداز در صف اول نبرد بود بر اثر اصابت ترکش شهید می‌شود. اقلیت‌های_دینی شهدای_بهایی گزارش از کیان ثابتی

مهرداد ابراهیم‌زاده یکی از همین جوانان میاندوآبی بود که خدمت به کشور را به ماندن در خانه ترجیح داد و به طور داوطلبانه پیش از موعد احضار، خود را به حوزه نظام وظیفه معرفی کرد و از آنجا به خدمت سربازی اعزام شد. مهرداد دوران خدمتش را که هفت ماه بوده است، در ارتش گذراند و به‌جز سه ماه دوره آموزشی، مابقی را تا زمان شهادت در خط مقدم گذراند.

پس از ساعتی، آمبولانس مهرداد را به بیمارستان سقز می‌برد. مشخص نیست، آیا مهرداد در بیمارستان به شهادت رسیده یا پیش از رسیدن به بیمارستان درگذشته است. مهرداد ابراهیم‌زاده در زمان شهادت بیست سال از عمرش می‌گذشت. حدود بیست روز بعد از شهادت او، در تاریخاعلام رسمی آتش‌بس شد و هشت سال جنگ دو کشور ایران و عراق با صدها هزار کشته، معلول، اسیر و بی‌خانمان پایان یافت.

در پایان، مسئولان مربوطه به خانواده ابراهیم‌زاده اظهار کردند که بنا به ابلاغیه‌ای، از دفن فرزندشان به دلیل بهایی بودن در گلزار شهدای شهر معذورند. خانواده ابراهیم‌زاده هم پسرشان را طبق مراسم آیین بهایی در قبرستان میاندوآب به خاک سپردند. هر چند بنیاد شهید میاندوآب همواره به شهادت مهرداد ابراهیم‌زاده اذعان داشته ولی اعتقاد دینی او و خانواده‌اش بهانه‌ای برای بنیاد بود تا خانواده ابراهیم‌زاده را از امکانات یا تسهیلات مربوط به خانواده شهدا محروم کند و پرونده مهرداد را هم به عنوان یکی از شهدای جنگ مختومه و بایگانی کند. با گذشت بیش از سی سال، هنوز هم بسیاری از مردم میاندوآب از مهرداد ابراهیم‌زاده، سرباز بهایی، به عنوان یکی از شهدای خاک وطن یاد می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مورخ اسرائیلی: پوتین جنگی را آغاز کرده که از قبل بازنده آن استاندیمشند و مورخ سرشناس اسرائیلی می‌گوید هر گونه اقدامی که ولادیمیر پوتین در ادامه تاخت‌وتاز ارتش روسیه در اوکراین انجام دهد، بی‌اهمیت است و او از هم‌اکنون در این جنگ شکست خورده... اگر روسیه در این جنگ بازنده است، شما چرا نگرانید؟!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

قطع ۴۰۰ گیگ اینترنت ایران که از روس تلکام تامین می‌شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درخواست چند مرکز اسرائیلی از بایدن برای خودداری از تحریم اُلیگارش روسیکی از مهم‌ترین نهادهای تاریخی و فرهنگی اسرائیل از دولت بایدن خواست تا رومن آبراموویچ، ثروتمند روس- اسرائیلی، را از تحریم‌های احتمالی در پی تهاجم روسیه به اوکراین «معاف کند».
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روسیه برای حقوق خود پس از احیای برجام از آمریکا تضمین کتبی خواستروسیه و چین باید از ایران خارج شوند چون تنها هدفشان چپاول ‌غارت است وخاین به ایران و ایرانی هستند!!!🤛🏼🤛🏼
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ روسیه همزمان با توقف تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل حملات خود را از سر گرفتسازمان ملل می‌گوید تاکنون بیش از ۳۵۰ غیرنظامی در اوکراین کشته شده‌اند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: جدی اگر ایران بریزه بهم چه بلایی سر جهان میاید مرسی که شما آزادی بیان رعایت میکنید و رسانه های روسی رو از دو ماه قبل مسدود و فیلتر نکردید .. شما فاشیست و رسانه های دروغ گوی فاشیستی هستید اول غرب آزادی بیان را محدود کرد. RT_com SputnikInt
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشته شدن 3 کارمند از جمله یکی از اعضای هیئت مذاکرات اوکراین با روسیهدر تازه‌ترین تحول مقامات دولت اوکراین از کشته شدن 3 کارمند از جمله یکی از اعضای هیئت مذاکره‌کننده این کشور با روسیه خبر دادند.هر چند پس از پایان دور دوم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »