شهادت جفری رابرتسون؛ مهم‌ترین سند علیه حمید نوری در دادگاه سوئد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شهادت جفری رابرتسون؛ مهم‌ترین سند علیه حمید نوری در دادگاه سوئد العربيه_فارسى

در این جلسه، جفری رابرتسون، حقوق‌دان، نویسنده و پژوهشگر حقوق بشر استرالیایی-بریتانیایی در دادگاه شهادت داد.رابرتسون با همکاری «بنیاد برومند» یک گزارش مفصل درباره کشتار زندانیان سیاسی در سال 1367 تهیه کرده است که از جمله اسناد مهم در دادگاه نوری به‌شمار می‌رود. او در آغاز شهادت خود به سوالاتی در خصوص چگونگی تماس بنیاد با او و دلیل قبول سفارش برای نوشتن این گزارش پاسخ داد.

او با اشاره به انتشار تصویر این فتوا در کتاب خاطرات حسینعلی منتظری، قائم مقام وقت رهبر ایران گفت که او «مرد شماره 2 رژیم ایران بود. وی افزود: «[این فتوا] با کینه به‌خصوصی صادر شده است» و ادامه داد، «منتظری یک فرد ناراضی در داخل هیئت عالی کشور و مخالف این اعدام‌ها بود. عبدالکریم موسوی اردبیلی که خود قاضی القضات بود نیز به این فتوا اشاره می‌کند و می‌گوید این فتوا را مستقیما از آیت‌الله [خمینی] گرفته‌اند.

این قاضی بین‌المللی در بخشی از شهادت خود درباره زندانیان زن گفت، زندانیان زنی که به «ارتداد» متهم شده بودند روزانه 5 بار شلاق می‌خوردند اما مردان «مرتد» به اعدام محکوم شدند. کیفرخواست صادره علیه نوری از طرف بخش دادستان کشوری سوئد علیه جرایم بین‌المللی و جنایت‌های سازمان‌یافته و به‌طور خاص از سوی کریستینا لیندهوف کارلسون، صادر و به مقامات قضایی سوئد ابلاغ شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آخرین دفاعیات حمید نوری در دادگاه سوئدرادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

شاهد دادگاه حمید نوری: فتوای آیت‌الله خمینی با کینه بخصوصی صادر شده بودخوب بهش رو میدن حرف بزنه .بزنید خار مادرش یکی کنید این دیوثو
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سفیر روسیه در ایران: در مذاکرات وین منافع خودمان را هم در نظر می‌گیریملوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در خصوص مذاکرات برجامی در وین گفت این کشور منافع خود را نیز در نظر می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مطالبه آزادی زندانیان سیاسی در ایران در روز جهانی زن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار تحقیقات بین‌المللی در مورد حملات روسیه در اوکراین شدرئیس‌جمهوری لهستان نیز با اشاره به حملات روسیه به مدارس و ساختمان‌های مسکونی و غیرنظامی گفت برای او کاملا روشن است که روسیه در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده است. نه که امریکا تو ویتنام و افغانستان و عراق و یمن کم ساختمان مسکونی و غیر نظامی زد ؟؟؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

چرا سریال «خادم ملت» در جهان پربیننده اما در ایران ممنوع شد؟در روزهایی که حمله ویرانگر روسیه به اوکراین ادامه دارد، بسیاری کنجکاوانه سراغ سریال اوکراینی «خادم ملت» با بازی زلنسکی رفته‌اند و تکه‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »