شناسایی ۳۴ شبکه قاچاق انسان در افغانستان؛ بهشت قاچاق‌بران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 82 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به تازگی مقام‌های ارشد افغانستان خبر داده‌اند که طی ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی، ۳۴ شبکه قاچاق انسان را در این کشور شناسایی کرده‌اند. به گفته آن‌ها، ۶۰ نفر به اتهام قاچاق انسان بازداشت شده‌اند. شهروندخبرنگار قاچاق_انسان

۳۴ شبکه قاچاق انسان را در این کشور شناسایی کرده‌اند. به گفته آن‌ها، ۶۰ نفر به اتهام قاچاق انسان بازداشت شده‌اند.

بنا بر اظهارات وی، در همین مدت، ۳۴ شبکه قاچاق انسان در افغانستان شناسایی و تعدادی از متهمان نیز بازداشت شده‌اند. چهار تن از متهمان به قاچاق انسان و مشارکت در باندهای قاچاق انسان نیز حکم قضایی بین یک تا پنج سال حبس دریافت کرده‌اند. عموم شهروندان افغانستان چه برای کاریابی در ایران و چه برای پیدا کردن آینده‌ای روشن در اروپا، باید قدم به خاک همسایه‌ هم‌زبان خود بگذارند. مسیر هم مشخص است. آن‌ها معمولا به استان‌های «قندهار» یا «نیمروز» می‌روند، با قاچاق‌بران به توافق می‌رسند و سپس با گذشتن از کوه یا جاساز شدن در خودرو، به ایران می‌رسند. در این میان، جان و آینده آن‌ها به مانند کالایی برای قاچاق‌بران می‌مانند که قرار است آن‌ها را از ماموران پاکستانی و ایرانی و دیرتر، ترک و دیگر ملیت‌ها نجات دهند.

حالا مقام‌های افغانستانی می‌گویند کمیسیون قاچاق انسان طی سال ۲۰۲۰ میلادی ۵۴هزار نفر از افغانستانی‌هایی را که از ایران به این کشور بازگردانده شده‌اند، مورد حمایت مالی و آموزشی قرار داده‌ است تا بلکه آن‌ها بتوانند به آغوش خانواده و جامعه خود بازگردند. بسیاری از کنش‌گران، نهادهای مدنی و شهروندان افغانستان، حکومت این کشور را در تامین امنیت و معیشت ساکنانش ناکارآمد توصیف می‌کنند. این در حالی‌ است که مقامات افغانستان تاکید دارند تنها در سال گذشته دو هزار اقدام برای آگاهی‌بخشی به شهروندان این کشور از طریق برگزاری جلسات گفت‌وگو یا از طریق رسانه‌های مختلف به انجام رسانده‌اند.

ماه گذشته، شغلی نداشته است. محمدعلی درصدد آن است که برای بار سوم با پرداخت چهار میلیون تومان به قاچاق‌چی، راهی ایران شود؛ چه پیاده و چه به سهولت. این شهروند افغانستانی در پی تامین معیشت خانواده خود است:‌ «اگر در افغانستان کار باشد، هیچ‌وقت دوست ندارم به ایران بروم و مورد توهین و تحقیر قرار گیرم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها