شناسایی اجساد 104 ایزدی‌ ژینوساید شده‌ در جنگ داعش

27/11/2020 11:27:00 ق.ظ

شناسایی اجساد 104 ایزدی‌ ژینوساید شده‌ در جنگ #داعش #العربية

داعش, العربية

شناسایی اجساد 104 ایزدی‌ ژینوساید شده‌ در جنگ داعش العربية

رسانه‌های اقلیم کُردستان عراق از پایان تفحص در مورد 104 جسد ایزدی‌های شنگال که در جنگ داعش ژینوساید

کانال تلویزیونی «کوردستان24» روز جمعه 27 نوامبر 2020 در گزارشی عنوان کرد «وزارت شهیدان و انفال‌شدگان اقلیم کُردستان، با همکاری تیم بین‌المللی تحقیقات در مورد جنایات داعش (UNITAD) و کمیسیون بین‌المللی مفقودین (ICMP)، فرآیند تفحص در مورد 104 جسد ایزدی‌های شنگال را که در جنگ داعش ژینوساید شده‌اند، به پایان رساند.»

بر اساس این گزارش اجساد قربانیان، طی مراسمی با حضور شیخ‌های ایزدی، نماینده هیئت هماهنگی ملی، مدیریت پزشکی قانونی، اداره گورهای دسته جمعی، بنیاد شهیدان و برخی سازمان‌های بین‌المللی، در 31 ژانویه سال میلادی 2021، در شهر شنگال به خاک سپرده شوند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

قلب ما برای شما خواهد گریست...

جنگ لفظی پکن و واشنگتن در آلاسکا؛ تقابل سخت دو کشور در نخستین مذاکراتنخستین دور از گفتگوهای مقام‌های ارشد چین و آمریکا از زمان روی کار آمدن دولت جو بایدن تندتر و سخت‌تر از حد انتظار پیش رفت و دو طرف جنگی لفظی علیه یکدیگر به راه انداختند. جنگ «لفظی» و تانگوی «عملی» محفل دموکرات‌های آمریکا با برده‌داران مائوئیست‌شان!

بیلان جنگ داخلی در افغانستان در ۲۰۲۰؛ ۳۸۰ هزار آواره دیگر | DW | 12.02.2021به‌رغم گفت‌وگوهای صلح میان طالبان و دولت افغانستان، درگیری‌ها و سوءقصدهای جنبش طالبان ادامه دارد. تنها در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۸۰هزار نفر از مردم این کشور آواره شده‌اند و شمار زیادی از شخصیت‌های مدنی و سیاسی به قتل رسیده‌اند. جنبش طالبان چه کسشریه از خودتون در آوردید؟ مثل آدم بگید تروریستهای طالبان.از تروریست جنبش در نمیاد . نرینید به مفهوم کلمات جنبش طالبان؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!🤭😂😂😂😂😂خاک برسرای تروریست بیشرف قشنگ مشخصه تیترا و دستورا رو از طعران میگیرین ادم(اگه ادم باشین)فقط در دوصورت به گروهک تروریستی طالبان که قاتل کودکان و زنانو مردان افغانه میگه جنبش ۱.بیشرف باشه ۲.تروریست باشه بگمانم هم تروریستین هم بیشرف🖕

ناکامی عربستان در 'جنگ نیابتی' شش ساله در یمن | DW | 26.03.2021شش سال پس از آغاز درگیری‌های خونین نظامی در یمن، عربستان سعودی از برنامه‌ای برای برقراری صلح خبر می‌دهد. ریاض امیدوار بود در کمترین زمان ممکن بر حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران چیره شود. دقیقاً، شش سال بعد از جنگ خانمان‌سوز عربستان سعودی در یمن با حمایت غربی‌ها و با حملات گسترده هوایی، برای سعودی‌ها راه دیگری جز پایان تجاوز به مردم مظلوم یمن در جنگ نیابتی آمریکایی‌- اروپایی‌ باقی نخواهد ماند. شش سال پس از تجاوز عربستان نه درگیری خونین... دویچه وله خودتی.... والسلام کدوم جنگ نیابتی؟ یورو فایتر ها و تورنادو های عربستانی وقتی با بمب‌های آلمانی و عنگلیسی مردم یمن رو به خاک و خون میکشن، به نیابت از کی این کار رو میکنن؟ لابد آنگلا مرکل و ملکه عنگلیس!؟! . شما مرزهای مادر قحبهگی رو جا به جا کردید با لیسیدن کون بن سلمان. خاک بر سر دولت آلمان.

euronews - اخبار بین المللی در مورد جنگ در سوریهجنگ در سوریه | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی چرا خبر‌هایی که شما منتشر میکنید بی‌محتوا و غیر حرفه‌ای هستش? به نظر من ،این بچه بیشتر خندهٔ عصبی از روی ترس میکنه تا عمل کردن به پیشنهاد پدرش. واقعا این سری فیلمهایی که شما میذارین که همه از بدبختی مردم جهان سومه،جز پربیننده ترین های شماست؟ بدبختی و بمب مردم برای اروپایی‌ها جذابه؟ چقدر ناراحت کننده. گزارشهای بهتر بذارین لطفا. خیلی جالب بود. درود برایندپدرفهمیده👍

طالبان در مورد ادامه جنگ در افغانستان به ناتو هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

شده‌اند، خبر دادند.Aa نخستین دیدار مقام‌های بلندپایه آمریکا و چین از زمان روی کار آمدن دولت جدید در کاخ سفید با اختلاف نظرهای جدی میان دو طرف آغاز شد.یک خانواده آواره جنگ‌زده بر اساس داده‌های آژانس سازمان ملل متحد در امور هماهنگی کمک‌های انسان‌دوستانه (OCHA)، در طول سال ۲۰۲۰ حدود ۳۸۰هزار نفر از مردم افغانستان برای در امان ماندن از درگیری‌های خونین از روستاها و شهرهای خود گریخته‌اند.شش سال پیش محمد بن سلمان، ولیعهد تازه به قدرت رسیده عربستان با کمک ائتلافی به رهبری ریاض جنگی علیه شیعیان انصارالله (حوثی) یمن آغاز کرد.

کانال تلویزیونی «کوردستان24» روز جمعه 27 نوامبر 2020 در گزارشی عنوان کرد «وزارت شهیدان و انفال‌شدگان اقلیم کُردستان، با همکاری تیم بین‌المللی تحقیقات در مورد جنایات داعش (UNITAD) و کمیسیون بین‌المللی مفقودین (ICMP)، فرآیند تفحص در مورد 104 جسد ایزدی‌های شنگال را که در جنگ داعش ژینوساید شده‌اند، به پایان رساند.» بر اساس این گزارش اجساد قربانیان، طی مراسمی با حضور شیخ‌های ایزدی، نماینده هیئت هماهنگی ملی، مدیریت پزشکی قانونی، اداره گورهای دسته جمعی، بنیاد شهیدان و برخی سازمان‌های بین‌المللی، در 31 ژانویه سال میلادی 2021، در شهر شنگال به خاک سپرده شوند. در ابتدای نخستین روز این ملاقات‌ها که روز پنجشنبه ۱۸ مارس برگزار شد وزیر امور خارجه آمریکا در مقابل دوربین‌های تلویزیونی به همتای چینی خود تاخت و اظهار داشت اقدامات چین نظام مبتنی بر مقررات حاکم بر جهان را تهدید می‌کند و دولت جدید آمریکا به دنبال این است که این رفتارهای چین را تغییر دهد. گفتنی است نسل کشی گروه داعش در تابستان سال 2014 میلادی، شنگال را در مرکز توجه جهانیان قرار داد. دو سوم این آوارگان کودک هستند. قتل عامی که قربانیان آن عمدتا زنان و کودکان ایزدی بودند. در بخش دیگری از این مجادله دو طرف که دوربین‌های تلویزیونی هم آن‌را ثبت کردند، وانگ یی وزیر خارجه چین در نطقی ۱۵ دقیقه‌ای و به زبان چینی به اظهارات بلینکن پاسخ داد. گروه داعش زنان زیادی را هم به بردگی گرفت. بر پایه برآورد سازمان ملل، طی شش سال گذشته بیش از ۳۲۰ هزار نفر در یمن کشته و میلیون‌ها نفر آواره و دچار قحطی شده‌اند.

زنانی که بعد از فرار از چنگال اعضای داعش نیز تاکنون از شوک ناشی از شکنجه های روانی و خشونت رنج می برند؛ هر کدام از آنها داستان های دردناکی از زمان اسارت خود به دست داعش دارند. دیپلمات ارشد چینی همچنین تاکید کرد که این کشور خود را تابع مقررات بین‌المللی و سازمان ملل می‌داند و نه تابع چند کشور اندک که مدعی هستند مدافع نظم بین‌المللی‌اند. بر پایه داده‌های این نهاد سازمان ملل، در افغانستان حدود ۴۰ میلیون نفر زندگی می‌کنند. بسیاری از آنان پس از تجربه اسارت، خشونت و آزارجنسی، به آلمان و سایر کشورهای اروپایی پناه بردند. . جیک سالیوان در ادامه به خبرگزاری رویترز گفت که پکن ارزش‌های بنیادین پذیرفته شده در جهان را مورد هجوم قرار داده است.