شناسایی قاچاق‌بر ایرانی کلاهبردار در اروپا

07/06/1398 12:58:00 ب.ظ

«تنها پولی که داشتم همین بود.گفت از آوارگی نجاتتان می‌دهم حتی اگر از جیب خودم هزینه کنم.اما پول ما را برداشت ورفت.» روایت«شیما» یک پناهجوی مالباخته را همراه با تصاویری از فرد کلاهبردار درگزارش آیدا قجرaidaghajar بخوانید و ببینید. اخبار_ایران قاچاق_انسان

رانکو نام کاری این قاچاق‌بر است.

او را یکی از زنان پناه‌جو که با شیما و مادرش هم‌خانه بود، به آن‌ها معرفی کرد. آن‌ها پس از یورش پلیس یونان به اسکوات‌های پناه‌جویی، در منطقه «اگزارخیا» در آتن بازداشت شدند و چون مدارک نداشتند، به کمپ بسته انتقال یافتند. این مادر و دختر یک ماه حتی حق خروج از فنس‌هایی که هر هشت کانکس را احاطه کرده بودند، نداشتند.

اسکوات به ساختمان‌های بدون سکنه‌ای گفته می‌شود که آنارشیست‌ها آن‌ها‌ را تصرف می‌کنند و چندین سال است به سرپناهی برای پناه‌جویان بی‌خانمان تبدیل شده‎اند. آن‌ها هم مثل صدها پناه‌جویی که مدرک ندارند، پس از بازداشت، ناچار به ارایه درخواست پناهندگی در یونان شدند. پس از آزادی، توانستند با کمک یکی از فعالان حقوق بشری در این کشور، همراه با تعدادی دیگر از زنان پناه‌جو، محلی موقت برای زندگی بیابند.

یونان مقصد پناه‌جویان نیست بلکه اولین کشور اتحادیه اروپا در مسیر خاورمیانه به غرب است که پناه‌جویان از آتن و جزایر یونان هر روزه تلاش می‌کنند خود را به مقصدهای مورد نظر‌شان برسانند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

زنبورهای عسل در معرض نابودی؛ اروپا ناتوان در اتخاذ اقدامات اساسیپس از ۶ سال تاخیر، اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه در یکی از کمیته‌های فنی ‌اش متنی را تصویب کرد که قواعد بروزرسانی شده «ارزیابی تاثیر حشره‌کش‌ها بر زنبورهای عسل» است. با این حال متن تصویب شده فاقد بخش های کلیدی پیشنهادات سازمان امنیت غذایی اروپاست.

جانسون: می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را معلق کنمنخست وزیر بریتانیا در تلاش است تا فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.

دیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ ماگنیتسکی در زندان محکوم کرددیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ سرگئی ماگنیتسکی در زندان به پرداخت ۳۴هزار یورو محکوم کرد

نامه اعتراضی سفیر ایران در بلژیک به اعضای پارلمان اروپاهمزمان با بالا گرفتن دور جدیدی از تنش‌ها میان ایران و ایالات متحده بر سر تحریمهای وضع شده علیه جمهوری اسلامی، پیمان سعادت سفیر ایران در بلژیک طی نامه‌ای به اعضای پارلمان اروپا خواستار رعایت تعهدات اروپایی در چارچوب برجام شد.

آخرین خبرهای پنج‌شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 29.08.2019در تیرماه سال جاری محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود که تهران قصد دارد در سال جاری سه فروند موشک دیگر پرتاب کند که دو موشک آن برای ماهواره کاوشگر و کسب اطلاعات است و دیگری برای ارتباطات. پورفاضل یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ فعال مدنی زن، برای درخواست استعفای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است.

آمریکا 10 شرکت و فرد ایرانی را در ارتباط با برنامه موشکی تحریم کردوزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که 5 شرکت و 5 فرد مرتبط با برنامه موشکی ایران را تحریم کرده است. - خبرگزاری آناتولی