شناسایی اولین مورد ابتلا به سویه «مو» کرونا در ژاپن

13/06/1400 11:27 ق.ظ

اولین موارد ابتلا به سویه «مو» از ویروس کرونا در دو مسافر در ژاپن شناسایی شد. - خبرگزاری آناتولی

اولین موارد ابتلا به سویه «مو» از ویروس کرونا در دو مسافر در ژاپن شناسایی شد.در ژاپن 2 بیمار مبتلا به سویه «مو» از ویروس کرونا که بنا به اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) از مقاومت بیشتری نسبت به واکسن‌ برخوردار است، شناسایی شد.یکی از این موارد مسافری از امارات متحده عربی در فرودگاه ناریتا در شرق توکیو و مورد دیگری نیز مسافری از انگلیس در فرودگاه هاندا در پایتخت ژاپن اعلام شده است.

یکی از این موارد مسافری از امارات متحده عربی در فرودگاه ناریتا در شرق توکیو و مورد دیگری نیز مسافری از انگلیس در فرودگاه هاندا در پایتخت ژاپن اعلام شده است. مسافران مبتلا به سویه مو از فرودگاه به محل قرنطینه منتقل شدند.

واکیتا تاکاجی، مدیر کل موسسه ملی بیماری‌های مسری ژاپن اعلام کرد که باید اطلاعات بیشتری در مورد این سویه کرونا جمع آوری شود.

ادامه مطلب:
aa_persian »

ابتلا به زوال عقل در جهان به سرعت رو به افزایش است | DW | 02.09.2021سازمان جهانی بهداشت می‌گوید ابتلا به دمانس به شکلی هشداردهنده‌ رو به فزونی است و آمارها تا سال ۲۰۳۰ شمار مبتلایان ۴۰درصد بیشتر می‌شوند. هم اینک حدود ۴۸ میلیون سالخورده از اختلال‌های ناشی از این سندروم رنج می‌برند.

کرونا در آمریکا؛ اشباع بیمارستان‌ها و شتاب ابتلا نزد کودکان | DW | 02.09.2021بی‌علاقگی بسیاری از مردم به واکسیناسیون بیمارستان‌های آمریکا به ویژه در ایالات جنوبی را مملو از بیمار کرده است. در بخش‌های مراقبت‌ویژه تخت موجود نیست و دارو کفاف نمی‌دهد، در مراکز کودکان هم زنگ خطر به صدا درآمده است. چه بلاهتی ... !! احمق همه جا هست يكجا در جايگاه ملت يكجا در كسوت دولتمرد

کمبود ۲ هزار تخت در اهواز / بستری بیماران در راهروهای بیمارستان امامرئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کمبود شدید تخت بیمارستانی و بستری ۳ هزار بیمار در خوزستان خبر داد و گفت: دیشب بیمارستان رازی تخت نداشت و مجبور شدیم بیماران را در راهروی بیمارستان امام(ره) بخوابانیم. آقای ایسنا داری مشکوک میزنی، فقط کمبود های دو استان تجزیه طلب خوزستان و بلوچستان رو بولد میکنی

هتریک قهرمانیِ زهرا نعمتی در پارالمپیک و به میدان رفتن تکواندوکار زن افغان در توکیودر روزی که زهرا نعمتی سومین مدل طلای خود را در بازی‌های پارالمپیک دریافت کرد زکیه خدادادی، ورزشکار زن افغان نیز که گمانه‌زنی‌هایی در باره احتمال از دست رفتن بخت حضور وی در توکیو مطرح شده بود سرانجام در رقابت‌های تکواندو بخش زنان به میدان رفت. هزاره ها به استقبال توسعه رفته به اندازه فهم روز میدانهای جهانی را فتح میکند ولی در افغانستان عده ای با خلق وحشت کابل را تسخیر میکند هردو لقب قهرمانی میگیرد فقط با این تفاوت که نگاه انسانی در یکی برجسته و در دیگیری وجود ندارد تبریک و تهنئت عرض ميكنم به خانم نعمتي و به ملت شريف ايران ماشاالله

سومی نوجوانان والیبال ایران در مسابقات جهانی/ گرد و خاک ملی‌پوشان در ست آخر مقابل روسیهسومی نوجوانان والیبال ایران در مسابقات جهانی تیم ملی والیبال زیر ۱۹ سال ایران با پیروزی مقابل روسیه موفق شد در رده سوم مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان بایستد.

امیدواری به پایان رکود کرونا؛ نرخ بیکاری در اروپا به پایین‌ترین حد در یکسال گذشته رسیدنرخ بیکاری در اتحادیه اروپا با عقب‌نشینی از مرز ۷ درصد به پایین‌ترین حد در یکسال گذشته و طی دوران رکود ناشی همه‌گیری ویروس کرونا رسید.

اولین موارد ابتلا به سویه «مو» از ویروس کرونا در دو مسافر در ژاپن شناسایی شد.در ژاپن 2 بیمار مبتلا به سویه «مو» از ویروس کرونا که بنا به اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) از مقاومت بیشتری نسبت به واکسن‌ برخوردار است، شناسایی شد.

یکی از این موارد مسافری از امارات متحده عربی در فرودگاه ناریتا در شرق توکیو و مورد دیگری نیز مسافری از انگلیس در فرودگاه هاندا در پایتخت ژاپن اعلام شده است.

مسافران مبتلا به سویه مو از فرودگاه به محل قرنطینه منتقل شدند.

واکیتا تاکاجی، مدیر کل موسسه ملی بیماری‌های مسری ژاپن اعلام کرد که باید اطلاعات بیشتری در مورد این سویه کرونا جمع آوری شود.

این درحالیست که موارد ابتلا به سویه دلتا ویروس کووید-19 در ژاپن همچنان رو به افزایش است.