شناسایی ۲۳۴۶ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور

31/02/1399 03:01 ب.ظ

جهانپور خبر داد: شناسایی ۲۳۴۶ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور

رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۳۴۶ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور خبر داد. وی با اشاره به اینکه مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۲۶ هزار و ۹۴۹ نفر رسید، گفت:‌ متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۸۳ نفر رسید.

به گفته وی خوشبختانه تاکنون ۹۸ هزار و ۸۰۸ نفر از بیماران، بهبودیافته و ترخیص شده‌اند. ۲۶۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. جهانپور خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۳۱ هزار و ۲۱۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۸ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است.

ادامه مطلب:
ilnanews »

شمار قربانیان کرونا در ایران به 7 هزار و 183 تن رسیدبر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت ایران تعداد قربانیان کرونا در این کشور به 7 هزار و 183 تن رسیده است. - خبرگزاری آناتولی

آخرین آمار کرونا در ایران و افغانستان؛ وضعیت خوزستان هنوز قرمز استآمار مبتلایان به کووید ۱۹ در افغانستان در شبانه‌روز گذشته ۵۸۱ نفر بوده که این بالاترین رقم روزانه مبتلایان کرونا در افغانستان از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون بوده است.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 7653 نفر رسیدتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با شناسایی 581 مورد جدید به 7653 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان ویروس کووید-19 در انگلستان به 34 هزار و 341 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کووید-19 در انگلستان به 34 هزار و 341 نفر رسید

هوش مصنوعی علیه کووید-۱۹؛ تلاش چین برای پیشگامی در بازار جهانی پساکرونا«ما در آستانه عصر هوش مصنوعی قرار داریم. کسی که این فرصت را بشناسد، هدایت جایگزینی موتورهای محرک قدیمی رشد اقتصادی با مدل های جدید را در دست خواهد گرفت و به توسعه کیفی خواهد رسید.»

چین مدعی ساخت داروی کرونا پیش از کشف واکسن شددانشمندان چینی مدعی شدند دارویی را تولید کرده‌اند که افزون بر کوتاه کردن دوره درمان ابتلا به بیماری کووید-۱۹ موجب افزایش ایمنی کوتاه مدت بدن در برابر ویروس کرونا می‌شود. حالا که داره واکسن ساخته میشه دارو داره؟چرا این کمونیستای بی هما چیز تا حالا دارو نساختن؟ چین الدنگ مثل همه حرف‌هاشون

به گزارش خبرنگار ایلنا، «کیانوش جهانپور» رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۳۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۴۵۷ مورد بستری و یک هزار و ۸۸۹ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی با اشاره به اینکه مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۲۶ هزار و ۹۴۹ نفر رسید، گفت:‌ متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۸۳ نفر رسید.

به گفته وی خوشبختانه تاکنون ۹۸ هزار و ۸۰۸ نفر از بیماران، بهبودیافته و ترخیص شده‌اند. ۲۶۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

جهانپور خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۳۱ هزار و ۲۱۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۸ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است.

جهانپور در ادامه بیان کرد: در استان خوزستان اقدامات خوبی درباره اعمال محدودیت‌ها انجام شده است. همچنین همکاران ما در نظام سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند که همه آنها منوط به همکاری مردم است. لازم به ذکر است که مردم از سفرها و ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.