شناسایی اولین مورد ابتلا به سرخک در قم

03/02/1401 12:25:00 ب.ظ

سرخک در قم؛ بهترین واکنش، حفظ آرامش و واکسیناسیون است

روز گذشته اولین گزارش در خصوص رویت نمونه خاص سرخک در قم ارایه شد که در این عرصه باید زمینه رشد این بیماری به سرعت از بین برود. ولی در روزهای گذشته نگرانی های بسیاری از بابت گسترش این بیماری در قم شنیده می شد که متاسفانه روز گذشته اولین گزارش ابتلا نیز مخابره شد و بر نگرانی ها افزود.

امروز دکتر محبی رئیس مرکز بهداشت قم در این خصوص گفت: انجام واکسیناسیون و گزارش فوری موارد مشکوک به سرخک بهتربن راه پیشگیری از شیوع آن است.

وی هوشیاری همشهریان عزیز در پیشگیری از شیوع بیماری سرخک در استان را بسیار مهم ارزیابی نموده و اظهار داشت: بهترین راه مقابله با این بیماری انجام واکسیناسیون و گزارش فوری موارد مشکوک به سرخک جهت انجام مداخلات بهداشتی توسط کارشناسان مرکز بهداشت می باشد.

وی افزود: کلیه افرادی که سابقه واکسیناسیون سرخک را از بدو تولد نداشته اند و نیز کلیه اتباع غیرایرانی 9 ماه تا 30 سال بدون توجه به دریافت و یا عدم دریافت واکسن در گذشته جهت انجام واکسیناسیون سرخک به پایگاههای سلامت و خانه های بهداشت در شهر و روستا مراجعه نمایند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

۷۰ معلم تنها در تهران بازداشت شدند؛ اولین تجمع اعتراضی معلمان در سال ۱۴۰۱تنها در تهران، ۷۰ معلم مرد و زن که امروز در اولین تجمع و اعتراض سراسری معلمان در سال ۱۴۰۱ حضور داشتند، بازداشت شده‌اند. جزییات بیشتر را در گزارش javadroshana بخوانید. اعتراضات_معلمان معلمان_زندانی

مرگ محافظ در حمله مسلحانه به خودروی یک فرمانده سپاه در سیستان و بلوچستاندر پی حمله مسلحانه به خودروی حامل یکی از فرماندهان سپاه در سیستان و بلوچستان، محافظ او کشته شد. خداوندا روح محمود آبسالان را قرين رحمت خودت قرار بده إلهي آمين 🤲 یه وقت اسم حمله تروریستی رو نبرین، ها! از نظر شما ریگی هم تروریست نبود!

کمک‌های بشردوستانه سازمان‌ خیریه ترکیه در سودان به مناسبت ماه رمضانسازمان‌ همیاری‌های بشری ترکیه برای حدود 2 هزار و 700 نفر در سودان مراسم افطار برگزار کرد. - خبرگزاری آناتولی

ابلاغ ابراز همدردی رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه ایران به خانواده حوادث تروریستی اخیر در افغانستانمعاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با خانواده‌های حوادث تروریستی اخیر دیدار و پیام همدردی رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه را ابلاغ کرد. لطفا فاصله قانونی کنکور ارشد و رعایت کنید تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعويق_كنكور_ارشد_۱۴۰۱ ببخشید مگه ماههای قمری دائم تغییر نمی کنه؟؟ پس این سالروز شهادت ها و قتل ها و تولد های اشخاص مذهبی در واقع تاریخ اصلی شان نیست !! مثلاً عاشورا یکبار در تابستانه یکبار در زمستانه و... تاریخ اصلیِ واقعه کدام است !!؟؟

یهودی‌ستیزی به بهانه یهودشناسی؛ در اندیشکده مطالعات یهود ایران چه می‌گذرد؟سپاه پاسداران، وزارت امور خارجه، سازمان اوقاف و امور خیریه از نهاد‌های حاکمیتی در جمهوری اسلامی از حامیان یکی از مهمترین سایت‌های یهودی‌ستیز در ایران به نام «اندیشکده مطالعات یهود» هستند.درباره این سایت و مسئولانش چه می‌دانیم؟ اقلیت‌های_مذهبی beehnam

تیراندازی به خودروی فرمانده تیپ ۱۱۰ سپاه در سیستان و بلوچستان | DW | 23.04.2022در حمله به خودروی حسین الماسی فرمانده تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی استان سیستان و بلوچستان محافظ او کشته شد. جزییات امر روشن نیست ولی رسانه‌های داخلی حمله را 'تروریستی' دانسته و حال فرمانده ارشد سپاه را 'مساعد' گزارش کرده‌اند. خداوندا روح محافظ محمود آبسالان را قرين رحمت خودت قرار بده إلهي آمين 🤲