شمخانی سخنان بنت و بایدن را 'تهدید غیر قانونی' خواند | DW | 28.08.2021

06/06/1400 01:07 ب.ظ

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در توئیتی به سخنان مطرح‌شده در دیدار جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل واکنش نشان داد. شمخانی به 'تهدید غیر قانونی' اشاره کرده است.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در توئیتی به سخنان مطرح‌شده در دیدار جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل واکنش نشان داد. شمخانی به 'تهدید غیر قانونی' اشاره کرده است. علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران جو بایدن در این دیدار همچنین گفت: «ما دیپلماسی را در اولویت قرار داده‌ایم و باید دید که ما را به کجا خواهد رساند.

اما اگر دیپلماسی شکست بخورد، ما آماده‌ا‌یم که به گزینه‌های دیگر روی بیاوریم.»

نفتالی بنت نیز جمهوری اسلامی ایران را"صادر کننده تروریسم و ناقض شماره یک حقوق بشر در دنیا" خواند و افزود: «درست در همین حال که ما با هم صحبت می‌کنیم، ایرانی‌ها سانتریفیوژهای خود را در نطنز می‌چرخانند».

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر headtopics.com

حالا تهدید ' قانونی ' چه شکلی است؟

سران ج.ا به سرنوشت دیکتاتورهای مثل صدام حسین و قزافی دچار می‌شن و خود ج.ا راه شوروی سابق رو پیش گرفته و به همون سرنوشت دچار میشه

مگه برای تهدید هم قانون هست؟

ادامه مطلب:
dw_persian »

دیدار رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید به تعویق افتاد🔺دیدار رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید به تعویق افتاد ◾️برنامه دیدار جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، و نفتالی_بنت، نخست وزیر اسرائیل، که قرار بود روز پنجشنبه در کاخ سفید برگزار شود، به تعویق افتاد.

جمهوری آذربایجان مرز ایران و ارمنستان را بست

مشاور امنیت ملی کاخ سفید از «حمایت کامل» رئیس جمهوری آمریکا از نشست منطقه‌ای بغداد خبر داد♦ جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز جمعه ۵ شهریور در گفتگو با فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق از «حمایت کامل» جو_بايدن از نشست آتی عراق و تلاش‌های بغداد برای گرد هم آوردن کشورهای منطقه با هدف کاهش تنش خبر داد. ⬇ بیشتر بخوانید:

بایدن در دیدار با بنت: ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نمی‌یابد | DW | 27.08.2021جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید دیدار کرد. این نخستین ملاقات بایدن با بنت است. محور اصلی مذاکره 'امنیت اسرائیل و تهدیدهای ایران' بوده است. از وضعیت افغانستان پیداست هرگزهای بایدن ،هرگز ،هرگز نمی شوند احتمالا آخرینش هم باشه. فقط استیضاح کمه باید محاکمه هم بشه

حملات کابل؛ بایدن: نمی‌بخشیم و فراموش نمی‌کنیم | DW | 27.08.2021۹۰ غیرنظامی و ۱۳ سرباز آمریکایی در حملات انتحاری کابل جان باخته‌اند. بایدن با تهدید به تلافی و تاکید بر ادامه پروازهای تخلیه گفت، واشنگتن مرعوب نخواهد شد. فرماندهی سنتکام می‌گوید طالبان از حملات بیشتر داعش جلوگیری کرد. PLEASE 🙏 GOOD LIFE CHOOSING EVERYONE هم می‌بخشید و هم فراموش میکنید مانند اینکه حالا افغانستان را ترک و فراموش کردید

پارتیزان‌های سایبری پلیس و وزارت کشور بلاروس را هک کردند | DW | 27.08.2021هکرها یا پارتیزان‌های سایبری با نفوذ به بانک اطلاعات دولت بلاروس موفق شدند مکالمات تلفنی شکنجه‌گران و مسئولان پلیس این کشور را ضبط و فاش کنند. در مجموع دو میلیون دقیقه اسناد ضبط‌شده در دست این گروه قرار دارد. چقدر هکر ها دوست داشتنی شدن این روزها...

ایران

شمخانی سخنان بنت و بایدن را"تهدید غیر قانونی" خواند

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در توئیتی به سخنان مطرح‌شده در دیدار جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل واکنش نشان داد. شمخانی به"تهدید غیر قانونی" اشاره کرده است.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران

علی شمخانی، دبیر شورای عال امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «اولین ملاقات بنت و بایدن و تاکید بر استفاده از"گزینه‌های دیگر" علیه ایران، ضمن آنکه تهدید غیرقانونی یک کشور دیگر است، حق جمهوری اسلامی ایران برای پاسخوگیی متقابل علیه"گزینه‌های در دسترس" را تثبیت می‌کند».

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه ۲۷ اوت (۵ شهریور) در دیدار با نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید که به دلیل انفجارهای کابل با یک روز تاخیر برگزار شد، تاکید کرد که ایران"هرگز به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت".

جو بایدن در این دیدار همچنین گفت: «ما دیپلماسی را در اولویت قرار داده‌ایم و باید دید که ما را به کجا خواهد رساند. اما اگر دیپلماسی شکست بخورد، ما آماده‌ا‌یم که به گزینه‌های دیگر روی بیاوریم.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

توئیت شمخانی ناظر بر جمله"روی آوردن به گزینه‌های دیگر" است.

نفتالی بنت نیز جمهوری اسلامی ایران را"صادر کننده تروریسم و ناقض شماره یک حقوق بشر در دنیا" خواند و افزود: «درست در همین حال که ما با هم صحبت می‌کنیم، ایرانی‌ها سانتریفیوژهای خود را در نطنز می‌چرخانند».

نخست وزیر اسرائیل همچنین به"طرحی که برای مهار ایران" به همراه داشت اشاره کرد و افزود که هدف از این طرح"متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران و ممانعت از گسترش حضور آن در منطقه است".

نخست وزیر اسرائیل همچنین تصریح کرد که کشورش"برای تامین امنیت خود هرگز از آمریکا درخواست اعزام نیرو نخواهد کرد و امنیت خود را به منابع خارجی گره نخواهد زد".

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

جنگ پنهان

درحالی که کارگاه‌های پرچم سازی در جمهوری اسلامی ایران در حال تولید پرچم‌های اسرائیل برای آتش زدن و لگدمال کردن در تظاهرات‌ها هستند، کشورهای عربی بیش از پیش به روابط خصمانه خود با اسرائیل بر سر مناقشه فلسطین پایان می‌دهند.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

حمله‌های مکرر به تاسیسات نطنز

یک روز پس از"روز ملی فناوری هسته‌ای" و راه‌اندازی دوباره تاسیسات نطنز، به سیستم برق‌رسانی این تاسیسات حمله شد. علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی هسته‌ای ایران از آن به عنوان"تروریسم هسته‌ای" یاد کرد. وقوع انفجاری در ۱۲ تیرماه سال گذشته نیز منجر به از کار افتادن مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای پیشرفته نطنز شد. در آن هنگام نیز رسانه‌های غربی مسئولیت آن حمله را برعهده اسرائیل دانسته بودند.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

جنگ دریایی

خبرگزاری‌ها روز هفتم آوریل از حمله به کشتی"ایران ساویز" متعلق به سپاه پاسداران در دریای سرخ خبر دادند. نیویورک تایمز، مسئولیت این حمله را متوجه اسرائیل دانسته و نوشته است که این حمله در واکنش به حمله به کشتی‌های تجاری به نام لوری و هلیوس رِی اسرائیلی صورت گرفته است. همچنین روزنامه"وال استریت ژورنال" از حملات اسرائیل به حداقل ۱۲ کشتی ایرانی ظرف دو سال گذشته در دریای سرخ خبر داده است.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

ترور فخری زاده از راه دور

محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سردار سپاه بود که پیش از ورود به برنامه اتمی ایران، به همراه حسن تهرانی مقدم به کره شمالی سفر کرد و برنامه موشک‌سازی ایران را پایه‌گذاری کرد. فخری‌زاده در ۷ آذر ۱۳۹۹ در شهر آبسرد پس از انفجار یک خودرو بوسیله شلیک یک تیربار که از راه دور کنترل می‌شد کشته شد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل پیشتر گفته بود"نام او را بخاطر بسپارید".

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

تهدید به نابودی اسرائیل

تقریبا تمامی مقام‌های جمهوری اسلامی هر روز اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کنند. از محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق که خواستار"محو اسرائیل از صفحه‌ روزگار" شده بود گرفته تا آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی که پیش‌بینی کرده"اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید". این جمله او در تونل‌های زیر زمینی تولید موشک (عکس) هم نصب شده‌اند.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

حمله به محور تهران- جنوب لبنان

اسرائیل جمهوری اسلامی را به ایجاد خط انتقال تجهیزات نظامی از طریق عراق و سوریه به حزب‌الله در جنوب لبنان متهم می‌کند و دائما بر حملات خود به"مواضع حزب‌الله و نیروهای متحد جمهوری اسلامی" در این مناطق می‌افزاید.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

حمله به نیروهای وابسته به ایران

خبرگزاری‌ها روز چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه، خبر دادند که در حمله هوایی شبانه در سوریه که احتمالا از سوی اسرائیل انجام شده ۵۷ تن از جمله ۳۱ شبه‌نظامی نزدیک به جمهوری اسلامی ایران کشته شده‌اند. در این حملات، نیروهای سپاه پاسداران، حزب‌الله عراق و تیپ فاطمیون کشته شده‌اند. این چهارمین حمله منتسب به اسرائیل در کمتر از سه هفته بوده است.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

انتقال آرشیو هسته‌ای ایران به اسرائیل

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از عملیات مخفیانه دستگاه امنتیی این کشور برای سرقت آرشیو سری اسناد هسته‌ای بایگانی شده ایران خبر داد. او گفت موساد در عملیاتی محرمانه به ۵۵ هزار صفحه و ۵۵ هزار فایل دیجیتال که در قالب ۱۸۳ سی‌دی بوده دست پیدا کرده است. عملیات شش ساعته ماموران موساد در تهران نشان می‌دهد که اسرائیل اطلاعات دقیقی از داخل ایران دارد.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

پهپاد ایرانی در اسرائیل

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در جریان سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ با نشان دادن بخشی از شیئی -که به گفته او قسمتی از لاشه پهپاد سرنگون شده ایران در آسمان اسرائیل بود- گفت در صورت لزوم مستقیما علیه ایران و نه"نمایندگان" این کشور اقدام خواهد کرد. او در کنفرانس سال ۲۰۱۸ از جواد ظریف، وزیر خارجه ایران خواست تا این پیام تل‌آویو را به تهران منتقل کند: «قدرت اسرائیل را آزمایش نکنید.»

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

پهپاد اسرائیلی در نطنز

روز یک‌شنبه دوم شهریور۱۳۹۳ (۲۴ اوت ۲۰۱۴) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای خبر داد یک هواپیمای بدون سرنشین رادارگریز اسرائیلی را که قصد نفوذ به"حریم منطقه‌ هسته‌ای نطنز" داشته سرنگون کرده است.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

ارسال سلاح به نوار غزه

نیروی دریایی اسرائیل در ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ از توقف یک کشتی باری با نام"کلوس سی" که با پرچم پاناما حرکت می‌کرد خبر داد. ارتش اسرائیل گفت که"این کشتی حاوی موشک و مهمات از سوی ایران برای شبه‌نظامیان فلسطینی در نوار غزه" بوده است. سخنگوی ارتش اسرائیل، گفت که این راکت‌ها «که در سوریه ساخته شده از سوریه با هواپیما به ایران برده شده و از آنجا به عراق و بعد به سوی سودان فرستاده شده‌اند.»

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

هشدار در مجمع عمومی سازمان ملل

بنیامین نتانیاهو در سال ۲۰۱۲ با نشان دادن این تصویر نسبت به ساخت بمب اتمی توسط جمهوری اسلامی ایران هشدار داد. او بارها هشدار خود را در مجامع بین‌المللی تکرار کرده است. نتانیاهو در سال سال ۲۰۱۸ نیز با نشان دادن نقشه و عکس، به محلی در تورقوز آباد کهریزک در جنوب غربی تهران اشاره کرد و گفت که ایران یک انبار مخفی مواد و تجهیزات هسته‌ای در این مکان دارد.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

نقش اسرائیل در کشته شدن"پدر برنامه موشکی"

خودش گفته بود: «روی قبرم بنویسید اینجا مدفن کسی است که می‌خواست اسرائیل را نابود کند». سپاه پاسداران نقش اسرائیل را تکذیب کرد و کشته شدن حسن تهرانی مقدم را یک"حادثه کاری" نامید. محمد تهرانی مقدم، برادر او در گفتگو با هفته‌نامه رمز عبور در اردیبهشت ۱۳۹۵ گفت"یک اتفاق نبود، بلکه یک حادثه از پیش برنامه‌ریزی و تعیین شده و تروریستی بود". روایت سریال امنیتی گاندو هم"دخالت مجاهدین و موساد" است.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

بمب‌گذاری در بانکوک، ۲۰۱۲

تایلند، ایران را به بمب‌گذاری برای ترور دیپلمات‌های اسرائیلی در سال ۲۰۱۲ در بانکوک متهم کرد. سعید مرادی (چپ)، محمد خزایی (وسط) و مسعود صداقت‌زاده (راست که در مالزی دستگیر شد) به دست داشتن در عملیات تروریستی متهم و به حبس ابد محکوم شدند. سعید مرادی بر اثر انفجار بمب دو پای خود را از دست داد. این سه نفر بعدا در قبال آزادی کایلی مور گیلبرت، پژوهشگر استرالیایی-بریتانیایی به ایران تحویل داده شدند.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

ترور شخصیت‌های هسته‌ای

طی سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ طی عملیات‌هایی که با چسباندن بمب مغناطیسی به خودروها صورت می‌گرفت، شخصیت‌ها و دانشمندان دخیل در برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران ترور شدند. طی این عملیات‌ها مجید شهریاری، مصطفی احمدی روشن، مسعود علیمحمدی و داریوش رضایی، رضا قشقایی فرد کشته شدند. فریدون عباسی جان سالم بدر برد.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

دستگیری افرادی که ربطی به ترورها نداشتند

وزارت اطلاعات ایران در سال ۱۳۹۱ اعلام کرد که یک تیم تروریستی را شناسایی و دستگیر کرده است. ۱۲ نفر از دستگیرشدگان نیز در مستند تلویزیونی به ترورها زیر نظر اسرائیل"اعتراف" کردند. در سال ۱۳۹۸ مشخص شد که دستگیرشدگان ربطی به ترورها نداشته‌اند، بلکه زیر شکنجه مجبور به پذیرش اعتراف شده‌اند و به جز مجید جمالی فشی که اعدام شد، بقیه آزاد شدند.

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

حمله سایبری با استاکس‌نت

حمله سایبری با بدافزار استاکس‌ نت به تاسیسات غنی سازی اورانیوم ایران. روزنامه نیویورک تایمز در تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۱۱، در مقاله‌ای مدعی شد که «اسرائیل استاکس‌نت را در مرکز اتمی دیمونا و بر روی سانتریفیوژهای مشابه‌ای که ایران از آن‌ها در تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز استفاده می‌کند، با موفقیت آزمایش کرده‌بود».

جنگ پنهان ایران و اسرائیل به روایت تصویر

انفجار مرکز همیاری یهودیان در آرژانتین

در انفجار تروریستی ۲۷ تیر ۱۳۷۳ ( ۱۸ ژوئیه )۱۹۹۴ در مرکز یهودیان بوئنوس‌آیرس (آمیا) ۸۵ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر نیز زخمی شدند. دولت آرژانتین تاکنون سه بار جمهوری اسلامی ایران را به دست داشتن در این انفجار متهم کرده و مدعی است که دستور و نقشه ضربه در تهران کشیده و مسئولیت اجرای طرح عملیات به ستاد ویژه عملیات حزب‌الله لبنان که به گروه شبه نظامی حزب‌الله لبنان وابسته‌است، سپرده شد.

نویسنده: محمود صالحی