شمار کشته‌های حمله موشکی روسیه به مرکز خرید کرمنچوک به ۱۶ نفر رسید

28/06/2022 04:26:00 ب.ظ

شمار کشته‌های حمله موشکی روسیه به مرکز خرید کرمنچوک به دستکم ۱۶ نفر رسید بیشتر بخوانید:

غیرنظامیان, اوکراین

شمار کشته‌های حمله موشک ی روسیه به مرکز خرید کرمنچوک به دستکم ۱۶ نفر رسید بیشتر بخوانید:

جامعه جهانی این حمله را محکوم کرده است. شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است به‌زودی برای بررسی حملات موشک ی اخیر روسیه به مناطق مسکونی اوکراین جلسه فوق‌العاده تشکیل دهد.

دولت اوکراین اعلام کرد که شمار تلفات اصابت موشک روسیه به یک مرکز خرید در شهر کرمنچوک به دست‌کم ۱۶ کشته و ۵۹ زخمی رسیده است. متحدان اوکراین این حمله را محکوم و گروه ۷ آن را مصداق جنایت جنگی توصیف کرد.بنا بر گزارش مقام‌های محلی، روز دوشنبه یک موشک شلیک شده از سوی ارتش روسیه، به این مرکز خرید شلوغ در این شهر واقع در مرکز اوکراین اصابت کرده و باعث انفجار و آتش سوزی گسترده شده است.

دمیتری لونین، فرماندار محلی در استان پولتاوا با انتشار این خبر در حساب تلگرام خود نوشت: «اشغالگران روس به سوی یک مرکز خرید با حضور بیش از هزار غیرنظامی موشک شلیک کردند و باعث مرگ و جراحت چندین نفر شدند. مرکز خرید در آتش می‌سوزد و آتش‌نشان برای اطفای حریق تلاش می‌کنند.» آقای لونین در همین پیام هشدار داده است که «شمار قربانیان غیر قابل تصور است.» 

ادامه مطلب: euronews فارسی »

ویدیوها : برگزاری جشن افتخار دگرباشان جنسی در کانال‌های آبی آمستردام

ویدیوها : هزاران نفر روز شنبه ۶ اوت در امتداد کانال‌های تاریخی آمستردام صف کشیدند تا مراسم «جشن و رژه افتخار همجنسگرایان، دوجنسگرایان و تراجنسیتی‌ها» موسوم به «کارناوال کانال» را تماشا کنند ادامه مطلب >>

تاریخ ثابت کرده روس ها فقط زبان زور میفهمند. آنها هرگز از نعمت آزادی و دمکراسی بهره نبردند و پیوسته حکام زور گو و جلاد داشتند. لعنت برپوتینِ قاتل

پوتین در نخستین سفر خارجی خود پس از حمله روسیه به اوکراین به آسیای مرکزی می‌رودولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ، در نحستین سفر خارجی خود پس از تهاجم نظامی مسکو به اوکراین طی هفته جاری از دو کشور عضو سابق جماهیر اتحاد شوروی بازدید می‌کند. تجاوز وکشتار بی گناهان قابل بحشش نیست پوتین مجرم است همانند طالبان باید محاکمه شوند

واکنش‌های جهانی به 'جنایت جنگی' روسیه با حمله به یک مرکز خرید | DW | 28.06.2022رهبران کشورهای عضو گروه هفت، حمله موشک ی روسیه به یک مرکز خرید در اوکراین را 'جنایت جنگی' خواندند. در این میان شمار کشته‌شدگان این حمله به دست کم ۱۸ نفر افزایش یافته است. شورای امنیت در نشست امروز به این موضوع می‌پردازد. خاک بر سر اروپای بی خاصیت که فقط تماشاگر کشتار انسانها هستند

اورزولا فن در لاین : اقتصاد روسیه به دلیل تحریم‌ها به آرامی در حال تخریب است«هر چیزی که برای به‌روز رسانی‌ها و فناوری‌ها نیاز است و در مجموع کالاهایی که برای مدرن سازی نیاز است، دیگر به روسیه نمی‌روند و این اتفاق در زمانی روی می‌دهد که روسیه احتمالا قادر به پرداخت بدهی خارجی خود نیز نخواهد بود.» EuropeNews آره جون عمه ات! اینو نگی چی بگی. چرک خواب های غربی عملیات نظامی روسیه را هم اینها قبول نکردن غربی ها شیطان روی زمین هستند.

روسیه ناتوان از پرداخت بدهی‌هایش؛ مسکو، سرمایه‌گذاران را به نهادهای غربی ارجاع داد روسیه از هفته گذشته بدهی‌های اوراق قرضه را به‌دلیل اتمام معافیت‌های آمریکا و تحریم شدن سازمان «تسویه سپرده‌گذاری ملی روسیه » توسط اتحادیه اروپا، با روبل روسیه ارسال کرده است.

آلتون: هدف ترکیه کمک به صلح عادلانه بین روسیه و اوکراین استآلتون: هدف ترکیه کمک به صلح عادلانه بین روسیه و اوکراین است رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه تاکید کرد که هدف آنکارا در هر شرایطی در طول جنگ روسیه و اوکراین ، کمک به صلح عادلانه بین این دو کشور است.

حمله موشکی روسیه به یک مرکز خرید در اوکراین ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت | DW | 27.06.2022رئیس جمهور اوکراین از حمله روسیه به یک مرکز خرید پرازدحام خبر داد. آمریکا سامانه پدافند هوایی پیشرفته در اختیار اوکراین قرار می‌دهد. اتحادیه اروپا این کشور را برای مقابله با حمله با سلاح‌های کشتار جمعی مجهز می‌کند. در تصویر نه یک طفل دیده میشود، نه حتا یک خانم، این همه خودسازی های رژیم زیلینسکی است اروپای بی خاصیت هم نظاره گر جنایات پوتین است

Send دولت اوکراین اعلام کرد که شمار تلفات اصابت موشک روسیه به یک مرکز خرید در شهر کرمنچوک به دست‌کم ۱۶ کشته و ۵۹ زخمی رسیده است.الهام حسینی، ملی‌پوش وزنه‌برداری: اردوهای تیم زنان منوط به تشکیل اردوهای مردان است الهام حسینی، عضو تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران الهام حسینی، ملی‌پوش با اشاره به موارد «خفقان» و «تبعیض» در مورد تیم وزنه‌برداری زنان، درباره دلایل سکوت اعضای تیم توضیح داد که اعتراض‌های ورزشکاران به «مواخذه» و «حذف وزنه‌برداران» منجر می‌شود.جهان واکنش‌های جهانی به"جنایت جنگی" روسیه با حمله به یک مرکز خرید رهبران کشورهای عضو گروه هفت، حمله موشکی روسیه به یک مرکز خرید در اوکراین را"جنایت جنگی" خواندند.یک مقام فرانسوی: رهبران گروه هفت در باره احیای مذاکرات برجام رایزنی می‌کنند روند خروج غلات از اوکراین انتظار می‌رود که موضوعات مرتبط با کمبود جهانی مواد غذایی نیز از جمله موضوعات مورد بحث در نشست «گروه ۷» باشد.

متحدان اوکراین این حمله را محکوم و گروه ۷ آن را مصداق جنایت جنگی توصیف کرد. بنا بر گزارش مقام‌های محلی، روز دوشنبه یک موشک شلیک شده از سوی ارتش روسیه، به این مرکز خرید شلوغ در این شهر واقع در مرکز اوکراین اصابت کرده و باعث انفجار و آتش سوزی گسترده شده است.» این ورزشکار در ادامه درباره کمبودهای تیم ملی زنان گفت که برخلاف تیم مردان، در اردوی تیم زنان حتی «ماساژور» نبوده و خوابگاه تیم «یک ساختمان اداری» بوده است. دمیتری لونین، فرماندار محلی در استان پولتاوا با انتشار این خبر در حساب تلگرام خود نوشت: «اشغالگران روس به سوی یک مرکز خرید با حضور بیش از هزار غیرنظامی موشک شلیک کردند و باعث مرگ و جراحت چندین نفر شدند. عملیات امدادرسانان برای تخلیه آوارها پس از حمله موشکی روسیه به مرکز خرید کرمنچوک گروه هفت که رهبران کشورهای عضو آن برای برگزاری اجلاس سالانه خود در جنوب آلمان گرد هم آمده‌اند، حمله موشکی روسیه به یک مرکز خرید در شهر کرمنچوک در اوکراین را محکوم و مسکو را تهدید کرده‌اند، با عواقب این حمله روبرو خواهد شد. مرکز خرید در آتش می‌سوزد و آتش‌نشان برای اطفای حریق تلاش می‌کنند. خانم حسینی درباره نظارت بر دوپینگ اعضای تیم ملی زنان هم گفته است که فدراسیون در این باره نظارتی نداشته و آگاهی لازم را به وزنه‌برداران نمی‌داد.» آقای لونین در همین پیام هشدار داده است که «شمار قربانیان غیر قابل تصور است. رئیس کمیسیون اروپا گفت: «آنها از این مواد غذایی برای باج‌گیری از همۀ ما استفاده می‌کنند و این واقعاً فجیع است.

»  شلیک از منطقه کورسک روسیه بنا بر گزارش‌ نیروی هوایی اوکراین، این مرکز خرید هدف موشک‌های ضدکشتی Kh-22 قرار گرفته که از بمب افکن‌های دوربرد Tu-22 مستقر در منطقه کورسک روسیه شلیک شده‌اند. خانم حسینی درباره دلایل سکوت تیم زنان نیز گفت پس از اعتراض «مواخذه شدیم و خیلی از وزنه‌برداران حذف شدند، اما چون می‌خواستیم وزنه‌برداری زنان حفظ شود، این سکوت را نگاه داشتیم تا دختران به جایگاهی برسند که توانایی خود را نشان دهند.» به گفته دمیترو لونین، فرماندار منطقه پولتاوا شمار کشته‌شدگان این حمله به دست کم ۱۸ نفر افزایش یافته است. گفته می‌شود موشک در حالی به سمت این منطقه شلیک شده که شهر کرمنچوک از مناطق جنگی دور است و هیچ ارتباطی نیز با فعالیت‌های نظامی اوکراین ندارد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در پیامی در فیسبوک اعلام کرد: «این مرکز خرید در آتش است و امدادگران در حال مبارزه با آتش هستند.» به نظر می‌رسد اشاره خانم حسینی به پناهندگی یکتا جمالی ، نخستین مدال‌آور جهانی وزنه‌برداری زنان ایران در جریان رقابت‌های قهرمانی وزنه‌برداری دختران جوانان جهان در یونان است.» او در پیام دیگری در تلگرام، با اشاره به اینکه «این مکان هیچ ارزش نظامی یا استراتژیک نداشت» نوشت: «روسیه از سر ناتوانی به شکار شهروندان عادی ادامه می‌دهد. به گفته او عملیات نجات همچنان ادامه دارد و امدادگران در تلاش برای فرونشاندن آتش و آواربرداری هستند. ما نمی‌توانیم از مسکو انتظار رفتار شایسته و انسانی داشته باشیم. دو روز پس از اعلام بی‌خبری از یکتا جمالی، پریسا جهانفکریان ، ورزشکار دیگری که توانسته بود برای نخستین بار سهمیه رقابت‌های المپیک را در رشته وزنه‌برداری کسب کند، نیز از مهاجرت خود به آلمان خبر داد.۵ میلیون تن غلات از کشور خارج کند.

» کرمنچوک یک شهر صنعتی است که بزرگترین پالایشگاه نفت اوکراین را در خود جای داده؛ اما گزارش خبرنگاران بین‌المللی حاکی از آن است که این پالایشگاه در فاصله کاملا دوری از این مرکز تجاری قرار دارد. دمیتری لونین، فرماندار محلی در استان پولتاوا این حادثه را یک «جنایت جنگی» و «جنایت علیه بشریت» و یک «عمل تروریستی پنهان و بدبینانه» علیه مردم غیرنظامی خواند و آن را محکوم کرد. ولی از نسلی سخن می‌گویم که فراموش شدن را باور نداشت، تحقیر شدن و محدود شدن را نپذیرفت.» زلنسکی افزود، «این امید که روسیه به انسانیت و متانت احترام بگذارد، امیدی پوچ است». واکنش‌ها به حملۀ کرمنچوک آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در پیامی توییتری نوشت: «جهان از حمله موشکی امروز روسیه که به یک مرکز خرید شلوغ در اوکراین اصابت کرد و آخرین مورد از یک رشته جنایات بود، وحشت زده است. ما به حمایت از شرکای اوکراینی خود ادامه خواهیم داد و روسیه و کسانی که مسئول این جنایات هستند را پاسخگو خواهیم کرد.» استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد این حمله را «کاملاً تاسف بار» خواند و گفت: «ما بار دیگر تاکید می‌کنیم که طرفین بر اساس قوانین بین‌المللی بشردوستانه، موظف به حفاظت از غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی هستند. او با انتشار پیامی منتقدانه در توئیتر تصریح کرد: «حمله روسیه به غیرنظامیان در یک مرکز خرید دهشتناک است.

» بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا این حمله را نشان دهندۀ «ظلم و بربریت» پوتین دانست. شورای امنیت سازمان ملل متحد به‌زودی برای بررسی دور اخیر حملات موشکی روسیه به شهرها و مناطق مسکونی اوکراین، جلسه اضطراری تشکیل می‌دهد. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه خواستار پیگرد کیفری مسئولان این حمله شد. رئیس جمهوری آمریکا در توئیت خود همچنین نوشت: «همانگونه که نشست گروه هفت نشان داد، ایالات متحده با همپیمانانش روسیه را به خاطر چنین اعمال بیرحمانه به پاسخگویی خواهند کشاند. رهبران گروه ۷ کشور صنعتی که در آلمان حضور دارند این حمله را مصداق جنایت جنگی توصیف کردند. هم‌رسانی این مطلب: .