شمار جان باختگان بر اثر سیل در پروان افغانستان به 70 نفر افزایش یافت

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بر اثر جاری شدن سیل در شهر چاریکار مرکز ولایت پروان افغانستان 70 نفر جان باخته‌ و ده‌ها تن دیگر مصدوم شدند. - خبرگزاری آناتولی

بر اثر جاری شدن سیل در شهر چاریکار مرکز ولایت پروان افغانستان 70 نفر جان باخته‌ و ده‌ها تن دیگر مصدوم شدند.وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان افغانستان پس از ظهر امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وقوع سیل شدید در این ولایت، اظهارداشت: بر اثر جاری شدن سیل در ولایت پروان 70 نفر جان باخته‌ و100 تن دیگر مصدوم شدند.وی با بیان اینکه خانه های زیادی زیر آب رفته اند، از ادامه عملیات امداد و نجات در منطقه خبر داده است.

پیشتر احمدتمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان نیز اعلام کرده بود:"بر اثر این سیل صدها خانه تخریب‌ و شماری از ساکنان شهر گرفتار شده‌اند. تیم‌های جست‌وجو در هماهنگی با نیروهای امنیتی، برای نجات جان مردم بسیج شده‌اند. این آمار ابتدایی است و احتمال افزایش شمار تلفات و خسارات ناشی از سیل در این ولایت وجود دارد".

این وزارت‌خانه همچنین تاکید کرده که جاری شدن سیل در ولایت‌های پروان، کاپیسا، پنجشیر، میدان وردک، لوگر، پکتیا، پکتیکا، نورستان و ننگرهار نیز شماری کشته و زخمی برجای گذاشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دست‌کم 45 نفر بر اثر جاری شدن سیل در پروان افغانستان جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جاری شدن سیل در شمال ترکیه جان ۶ نفر را گرفتوزیر کشور ترکیه می‌گوید امدادگران موفق به نجات ۱۵۳ نفر از افرادی شدند که در سیل گرفتار شده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویروس کرونا در عربستان جان 42 نفر دیگر را گرفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جان دادن کودکان تشنه‌لب بلوچ در سکوت؛ مرثیه برای محرم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا جان روح‌الله حسینیان را گرفت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۰ هزار و ۹۰۱ نفر رسیدتهران - ایرنا - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۶۳ هزار و ۳۶۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۰ هزار و ۹۰۱ نفر رسیده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »