شمار قربانيان انفجار در مراسم عروسی در کابل به 63 کشته و 182 زخمی رسيد

27/05/1398 12:08:00 ب.ظ

وزارت امور داخله افغانستان بامداد یکشنبه 18 اوت تایید کرد، در نتیجه حمله مرگبار انتحاری شامگاه شنبه

وزارت امور داخله افغانستان بامداد یکشنبه 18 اوت تایید کرد، در نتیجه حمله مرگبار انتحاری شامگاه شنبه نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت در صفحه رسمی توییترش نوشت، این حمله مرگبار انتحاری حوالی ساعت 10:40 دیشب در داخل سالن عروسی تحت نام «شهری دبی» مربوط حوزه ششم امنیتی شهر کابل رخ داد.

رحیمی افزود، این حمله توسط یک مهاجم انتحاری در نزدیک «ستیج داماد» صورت گرفت و تمام قربانیان این رویداد غیرنظامی‌اند.

برخی از رسانه ها گزارش دادند این حمله در امتداد جاده فیض محمد کاتب در غرب شهر کابل رخ داده که منطقه ای عمدتاً شیعه نشین است. بیش از هزار نفر در این مراسم اشتراک کرده بودند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته و طالبان با محکوم کردن این حمله اعلام کردند که این حمله کاری این گروه نبوده است.

رهبران حکومت افغانستان این حمله خونین انتحاری را بر مراسم عروسی شدیداً محکوم کردند و آن را یک عمل ضد بشری و جنایت جنگی خواندند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

انفجار در مسجدی در پاکستان باعث مرگ دست‌کم چهار نفر شدوقوع انفجار در مسجدی در جنوب غربی پاکستان، باعث مرگ دست‌کم ۴ نفر و زخمی شدن بیش از ۲۰ نفر دیگر شد. به گزارش رویترز، پلیس پاکستان اعلام کرده است که انتظار می‌رود تعداد تلفات این حادثه بیشتر شود.

بر اثر انفجار در یک جشن عروسی در کابل، پایتخت افغانستان دستکم ۲۰ نفر مجروح شدندبه گفته نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان این انفجار در غرب شهر کابل روی داده است.

انفجار در هتلی در غرب کابل مراسم عروسی را به خاک و خون کشیدنصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان در صفحه توییترش نوشته که این حمله دقایقی پیش در حوزه ششم امنیتی کابل در داخل 'هتل شهر دوبی' رخ داده است. شاهدان عینی به بی‌بی‌سی گفته‌اند که یک بمبگذار انتحاری مواد منفجره خود را در داخل سالن عروسی منفجر کرده.

انفجار انتحاری در یک مراسم عروسی در کابل ده‌ها قربانی گرفت | DW | 18.08.2019بر اثر انفجار در یک مراسم عروسی در هتلی در غرب پایتخت افغانستان بیش از ۲۴۰ نفر کشته و مجروح شده‌اند. این دومین انفجار در این منطقه طی کمتر از دو هفته گذشته است. گروه طالبان می‌گوید در این انفجار دخالت نداشته است.

ده‌ها کشته و زخمی در پی انفجار انتحاری در کابلانفجار انتحاری در یک مراسم عروسی در کابل ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی برجای گذاشت.

انفجار انتحاری در تالار عروسی در کابل ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی برجای گذاشت🔺انفجار انتحاری در تالار عروسی در کابل ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی برجای گذاشت ⚡️این انفجار شب گذشته در غرب کابل زمانی رخ داد که بنابر گزارش‌ها بمب‌گذار انتحاری به بخش مردان در سالن عروسی وارد شده و خود را منفجر کرده بود.