ویروس_کرونا, ویروس کرونا, بیماریهای نوظهور, ایران

ویروس_کرونا, ویروس کرونا

شمار جانباختگان ویروس کرونا در ایران به آستانه هزار نفر رسید

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تا ظهر سه‌شنبه(۲۷ اسفند/۱۷ مارس) به ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر و تعداد جانباختگان به ۹۸۸ تن رسید.

17/03/2020 03:11:00 ب.ظ

🎥شیوع ویروس کرونا در خارج از چین؛ ده کشور با بیشترین شمار مبتلایان 💢این نمودار بر اساس اطلاعات منتشر شده تا عصر روز دوشنبه تنظیم شده است درباره شیوع ویروس_کرونا در ایران در وب‌سایت یورونیوز بیشتر بخوانید:

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تا ظهر سه‌شنبه(۲۷ اسفند/۱۷ مارس) به ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر و تعداد جانباختگان به ۹۸۸ تن رسید.

به گفته او تاکنون پنج هزار و ۳۸۹ نفر از بیماران کووید-۱۹ در ایران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.آقای جهانپور همچنین اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۱۲۵ نفر از بیماران جان خود را از دست دادند و تعداد درگذشتگان بیماری کووید-۱۹ در ایران به ۹۸۸ مورد رسید.

اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای دونالد ترامپ به روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پایان داد بازداشت بهمن خاوری؛ اتهامات «آدم ربایی» و «تحریک به قتل»

در این صفحه آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع این بیماری در ایران در تاریخسه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸را پیگیری کنید.لغو تعطیلی نوروز دولتهمزمان با ادامه شیوع ویروس کرونا در ایران، حسن روحانی، رییس جمهوری روز سه‌شنبه ضمن درخواست دوباره از مردم برای مشارکت جدی در پویش«در خانه می‌مانیم» اعلام کرد که دولت در تعطیلات عید تعطیل نیست و همه مسوولان به خدمت‌رسانی مشغول خواهند بود.

آقای روحانی همچنین گفت:«هر آنچه برای درمان بیماران و مقابله با شیوع ویروس کرونا مورد نیاز باشد با تولید در داخل و یا از طریق واردات تامین خواهد شد.»نیاز فوری ۲۵۰ میلیون یوروییدر همین حال، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران نیز در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری، درخواست کرد تا ۲۵۰ میلیون یورو ارز برای درمان بیماران کرونا، تهیه لباس و ماسک و تجهیزات بیمارستانی برای حدود ۲۰ هزار تخت و پرسنل در اختیار او گذاشته شود.

وزیر بهداشت ایران در نامه خود این رقم را یک نیاز فوری توصیف کرده است.کمک ۱۰ میلیون دلاری کویتهمزمان با اعلام نیاز ارزی وزارت بهداشت ایران، وزیر خارجه کویت از کمک انسان‌دوستانه این کشور به ایران برای مقابله با کرونا خبر داد. وزارت خارجه ایران اعلام کرد که «شیخ احمد ناصر الجابر الصباح» وزیر امور خارجه کویت روز سه شنبه در گفت‌وگوی تلفنی با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران ضمن اعلام همبستگی با دولت و ملت ایران در مبارزه با شیوع کرونا از کمک انسان‌دوستانه ۱۰ میلیون دلاری کویت به ایران برای مقابله با کرونا خبر داد.

تاکنون چین، ازبکستان، ترکیه، امارات، آلمان، فرانسه و انگلیس، ژاپن، قطر، جمهوری آذربایجان و روسیه و همچنین سازمان جهانی بهداشت و یونیسف برای مقابله با شیوع کرونا به ایران کمک‌های انسان‌دوستانه مادی و غیرمادی کرده‌اند.آغاز عملیات غربالگری کرونا در پایانه‌ها و مبادی خروجی شهرها

همزمان با ادامه شیوع ویروس کرونا در ایران، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ازآغاز عملیات غربالگری در ترمینال‌های مسافربری، فرودگاه‌ها و راه‌آهن خبر داد. او اعلام کرد:«بر اساس ‌تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا شهروندان در مدخل شهرها و خروجی ۱۳ استان غربالگری می‌شوند و اگر نشانه‌ای از بیماری داشته باشند به مراکز درمانی معرفی می‌شوند.»

آقای اسلامی به ایرنا گفت که در ستاد ملی مقابله با کرونا بحث مهمی که برای تردد جاده ای در نظر گرفته شده، این است که از ترددهای غیرضروری خودداری شود، هیچ راهی بسته نیست و هیچ منع آمد و شدی در ستاد ملی کرونا دیده نشده است. مهم این است که مردم همکاری کنند و از سفرهای غیرضرور اجتناب کنند.

وزارت خارجه: سرکوب آمریکایی‎های ستمدیده و محدویت رسانه‌ها به‌سرعت متوقف شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim مایک پنس: ما نژادپرستی در آمریکا را اصلا تحمل نمی‌کنیم سوابق اقتصادی قالیباف و یاران احمدی‌نژاد؛ چرا باید نگران مجلس یازدهم بود؟

آزمایش واکسن کرونا روی انسان؛ چند قدم تا عرضه به بازار فاصله است؟۸۵ هزار نفر از زندانی به مرخصی رفتندغلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه گفت، برخلاف فضاسازی‌ها، نیمی از زندانیان امنیتی مرخصی هستند. آقای اسماعیلی روز سه‌شنبه در کنفرانسی خبری گفت که زندانیانی که امروز در زندان هستند، زندانی امنیتی هستند و در بخشنامه جدید رییس قوه قضائیه برای اعطای مرخصی به زندانیان پیش‌بینی لازم به عمل آمده است و صراحتا اعلام می کنم آماری که ما جمع بندی کردیم علی رغم فضاسازی هایی که گفته می شد زندانیان امنیتی از این مرخصی محروم هستند اما بیش از ۵۰ درصد از زندانیان امنیتی نیز از این مرخصی استفاده کردند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

سطل آشغال هایِ اروپا زیرزمینی و غیر قابلِ وُرودِ، بزاریدش رویِ زمین، اونوقت میبینید کدوم خبرگزاری برای کدوم کشور گزارشِ کودکِ کارِ زباله گرد تهیه میکنه. همه چیزتون فیک و مصنوعی و دِکوریه. داره میاد فیلم هایِ غارتِ فروشگاه هاتون! این منطقه باید رسیدگی شود نه فقط الان لعنت به جمهوری اسلامی و عواملش اسلام سیاسی در همه جای دنیا فقر و فساد و فحشا به وجود میاره

افزایش شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کویتوزارت بهداشت کویت از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا به 123 نفر در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 21 نفر رسیدوزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان دوشنبه 16 مارس اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور

شمار مبتلایان به کرونا در لبنان به 99 نفر افزایش یافت

شمار افراد مبتلا به کرونا در ترکیه به 47 نفر رسیدوزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد تاکنون 47 در کشورمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

احضار ۳۰ شهروند بهایی به دادگاه انقلاب شیراز در بحبوحه شیوع ویروس کرونا

38 نفر مشکوک به ویروس کرونا از یک بیمارستان ویژه در هرات افغانستان فرار کردندعبدالحکیم تمنا رییس صحت عامه (بهداشت) ولایت هرات افغانستان تایید کرد، 38 نفر مشکوک به ویروس کرونا از خدا به داد برسه