شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان از ۱۷ میلیون نفر گذشت

09/05/1399 01:21 ب.ظ

شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان از ۱۷ میلیون نفر گذشت ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

بر اساس آمار روزانه‌ای که خبرگزاری فرانسه با استناد به داده‌های منابع موثق از سراسر جهان ارائه می‌کند بیش از نیمی از هفده میلیون مورد ابتلا در سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ثبت رسیده است. در حال حاضر آمریکا با بیش از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار مورد ابتلا همچنان در راس آلوده‌ترین کشورهای جهان به ویروس کرونا است. این در حالیست که شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ در ایالات متحده هم‌اکنون از مرز ۱۵۰ هزار نفر عبور کرده است.

برزیل با بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ابتلا و بیش از ۹۰ هزار قربانی پس از ایالات متحده جایگاه دوم آلوده‌ترین کشورها به ویروس کرونا را در اختیار دارد. هند از این حیث در رتبه سوم قرار گرفته است. شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور از مرز ۱ میلیون و پانصد هزار گذشته و بیش از ۳۴ هزار نفر نیز در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان باخته‌اند.

عبور شهروند هندی از مقابل یک نقاشی دیواری در بمبئی که در آن پرستاری با ماسک به تصویر کشده شده است Rafiq Maqbool/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved. در گزارش خبرگزاری فرانسه تاکید شده که سرعت همه‌گیری بیماری کووید در جهان با ثبت حدود یک میلیون مورد جدید ابتلا ظرف چهار روز افزایش یافته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

افزایش نگرانی‌ها به دنبال قطع تماس پنج تن از معترضان محکوم به اعدام در اصفهانبا قطع تماس پنج معترض دی۹۶ محبوس در زندان مرکزی اصفهان که از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده‌اند و افزایش نگرانی خانواده‌ها‌ی این معترضان، سازمان حقوق بشر ایران نسبت به احتمال «اجرای مخفیانه حکم اعدام» این پنج معترض هشدار داد.

آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در کشورهای اوراسیا صعودی شد

افزایش «نگران کننده» موارد تازه ابتلا به کرونا در آلمانرئیس موسسه روبرت کخ معتقد است که جشن‌های خانگی یکی از کانون‌های جدی شیوع بیماری است و جوانانی که در این نوع جشن‌ها شرکت می‌کنند در صورت ناقل بودن می‌توانند والدین و نزدیکان خود را به ویروس آلوده کنند.

موج جدید بحران سیاسی در عراق پس از تیراندازی به معترضان | DW | 28.07.2020در ناآرامی‌های اخیر بغداد سه نفر کشته و ۲۱ نفر مجروح شده‌اند. نخست‌وزیر عراق می‌گوید کسی فرمان شلیک نداشته است. وزارت کشور عراق مسئولیت رویارویی خونبار در میدان تحریر بغداد را برعهده یک 'گروه جنایتکار' می‌داند.

تعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 211 هزار و 561 نفر رسیدتعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 211 هزار و 561 نفر رسید

کرونا در جهان- شمار کل مبتلایان به «کووید-۱۹» از ۱۶.۵ میلیون نفر فراتر رفتکرونا در جهان- شمار کل مبتلایان به «کووید-۱۹» از ۱۶.۵ میلیون نفر فراتر رفت داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد که ‌بیش از ۶۵۴ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

طبق این گزارش که بر اساس اطلاعات بدست آمده تا ساعت ۷ بامداد روز چهارشنبه ۲۹ ژوئیه تهیه شده دست کم ۱۷ میلیون و ۲۲ هزار و ۸۷۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۶۶۶ هزار و ۵۸۶ مورد مرگ ناشی از بیماری کووید۱۹ مورد تایید قرار گرفته است.

در حال حاضر آمریکا با بیش از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار مورد ابتلا همچنان در راس آلوده‌ترین کشورهای جهان به ویروس کرونا است. این در حالیست که شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ در ایالات متحده هم‌اکنون از مرز ۱۵۰ هزار نفر عبور کرده است.

برزیل با بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ابتلا و بیش از ۹۰ هزار قربانی پس از ایالات متحده جایگاه دوم آلوده‌ترین کشورها به ویروس کرونا را در اختیار دارد.

هند از این حیث در رتبه سوم قرار گرفته است. شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور از مرز ۱ میلیون و پانصد هزار گذشته و بیش از ۳۴ هزار نفر نیز در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان باخته‌اند.

عبور شهروند هندی از مقابل یک نقاشی دیواری در بمبئی که در آن پرستاری با ماسک به تصویر کشده شده است

Rafiq Maqbool/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

در گزارش خبرگزاری فرانسه تاکید شده که سرعت همه‌گیری بیماری کووید در جهان با ثبت حدود یک میلیون مورد جدید ابتلا ظرف چهار روز افزایش یافته است.

در این گزارش همچنین به این موضوع اشاره شده که شماری زیادی از کشورها یا امکان مالی مناسب برای غربالگری در سطح وسیع را ندارند و یا اساسا برای مطلع شدن از شرایط واقعی شیوع ویروس آزمایش انجام نمی دهند. خبرگزاری فرانسه بر این اساس نتیجه گیری می کند که شمار اعلام شده از موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان به همین دلایل تنها بخشی از شمار واقعی مبتلایان را تشکیل می‌دهد.