شمار کشته‌شدگان انفجار در بورکینا فاسو به ۶۳ نفر رسید | DW | 22.02.2022

03/12/1400 11:48:00 ب.ظ

شمار قربانیان انفجاری که در نزدیکی یک معدن طلا در بورکینا فاسو رخ داد افزایش یافته و به ۶۳ نفر رسیده است. احتمال می‌رود که علت انفجار، آتش‌سوزی در انباری باشد که حاوی دینامیت قاچاق بوده. بیش از ۷۰ نفر هم زخمی شده‌اند.

شمار قربانیان انفجاری که در نزدیکی یک معدن طلا در بورکینا فاسو رخ داد افزایش یافته و به ۶۳ نفر رسیده است. احتمال می‌رود که علت انفجار، آتش‌سوزی در انباری باشد که حاوی دینامیت قاچاق بوده. بیش از ۷۰ نفر هم زخمی شده‌اند. به گفته مقامات محلی منطقه گائوا واقع در جنوب غربی بورکینا فاسو، شمار قربانیان انفجاری در نزدیکی یک...

به گفته مقامات محلی منطقه گائوا واقع در جنوب غربی بورکینا فاسو، شمار قربانیان انفجاری در نزدیکی یک معدن طلا همواره افزایش می‌یابد. این انفجار روز دوشنبه، دوم اسفند (۲۱ فوریه) در انباری رخ داده که به طور موقت به عنوان بازار هم از آن استفاده می‌شده است. به گفته شاهدان عینی، آتش‌سوزی در این انبار باعث انفجار دینامیت قاچاق شده است.

دادستان گاوئا شمارزخمی‌ها را ۴۰ نفر اعلام کرد اما بر اساس اطلاعات یک بیمارستان آنجا دست‌کم ۷۰ نفر زخمی شده‌اند که حال برخی از آنها وخیم است. یک مقام قضایی گفت، در رابطه با این حادثه یک نفر به اتهام قتل غیرعمد دستگیر شده است. انتظار می رود که این فرد اطلاعات بیشتری در باره علت انفجار ارائه کند.

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید استخراج طلا در این کشور آفریقای غربی برای افراد بدون مجوز ممنوع است اما «طلاشویی» برای استخراخ این فلز گرانبها امری رایج است و به سختی قابل کنترل. طبق آمار رسمی در بورکینا فاسو بیش از یک میلیون نفر به استخراج غیرقانونی طلا مشغول هستند. در ۱۲ سال گذشته طلا به مهم‌ترین کالای صادراتی این کشور تبدیل شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دغدغه‌های ایران فردا ضرورت توسعه انگیزه‌های میهن‌دوستی | سید‌مصطفی هاشمی‌طبا

به خاطر دارم در اوایل پیروزی انقلاب، موضوع میهن‌دوستی، فرعی بر اهداف انقلاب تلقی می‌شد و حتی وقتی اساسنامه کمیته ملی المپیک به بزرگی که بعدها شهید شد ارائه شد، او از به‌کار‌بردن لفظ «ملی» انتقاد کرد و آن را نپذیرفت و حتی در طول یک یا دو دهه سرود معروف «ای‌ ایران» به‌نوعی بایکوت شد و برخی بزرگان سرود معروف «ما گل‌های خندانیم، فرزندان ایرانیم، ما سرزمین خود را مانند جان می‌دانیم» را برنمی‌تافتند. در همان حال، آرمان فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین و قدس بحق ازجمله اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفت و از همین رهگذر برکات و نیز زیان‌هایی متوجه انقلاب و کشورمان شد. در آن‌ موقع، چگونگی ارتباط آرمان آزادی فلسطین با سرزمین مادری‌مان تحلیل نشد. سؤال نشد که آرمان آزادی فلسطین به چه چیز بازمی‌گردد؟ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر خارجه ایران در گفتگو با یورونیوز: معتقد نیستیم که ایران در انزوا قرار داردیورونیوز در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران گفتگوی اختصاصی انجام داد. خبرنگار یورونیوز در این مصاحبه با وزیر خارجه درباره مسائل مهم داخلی و بین المللی از جمله مذاکرات هسته‌ای، حضور طالبان در افغانستان و ایرانیان دوتابعیتی گفتگو کرده است. Globalconversation ایشون تو این مصاحبه گفتند پاسخ استعلام های 'پرسمان تردد' ظرف مدت 10 روز به اشخاص داده میشه. چرا دروغ میگید آقای وزیر؟ بعد از دو ماه هنوز هیچ پاسخی به بنده ندادید و خیلی های دیگه رو هم مشناسم که مثل من هستند. بار دیگه ثابت کردید اعتماد به جهموری اسلامی کاری عبث هست.

آتش‌سوزی در پاساژ تیراژه تهران؛ ۱۹ نفر مصدوم شدند

تلفات سیل و رانش زمین در برزیل به ۱۷۶ نفر رسیداداره دفاع غیرنظامی ایالت ریودوژانیرو روز دوشنبه اعلام کرد که تلفات سیل شدید و رانش زمین در شهر پتروپولیس به ۱۷۶ نفر رسیده و هنوز بیش از ۱۱۰ نفر مفقود هستند.

هیچ معلم و دانش‌آموزی در حادثه برخورد هواپیما با مدرسه‌ای در تبریز آسیب ندیدوزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: درپی برخورد «جنگنده F5» به ساختمان «دبیرستان میلاد» تبریز، با توجه به این که ساختمان مدرسه، قبلاً مقاوم‌سازی شده بود، سازه، استحکام کافی را داشته و تنها در اثر آتش سوزی ایجاد شده، تأسیسات مدرسه دچار آسیب شده که عملیات تعمیرات آن به سرعت در حال انجام است.

سه کشته در سقوط هواپیمای جنگی ارتش در تبریز | DW | 21.02.2022جت جنگی صبح دوشنبه دوم اسفند در یک منطقه مسکونی شهر تبریز سقوط کرد. دو خلبان هواپیما و سرنشین یک خودرو در جریان این حادثه جان باختند. علت امر 'نقص فنی' اعلام شد. 😔 روحشون شاد یادشون گرامی

امیرعبداللهیان: می‌توانیم در کمتر از چند ساعت در وین به توافق برسیم اگر ...امیرعبداللهیان: *ما در حال نزدیک شدن به حصول توافق هستیم *هنوز برخی از مسائل باقی مانده که خطوط قرمز ما هستند *اگر طرف غربی امروز واقع‌بینانه‌ با آنچه در میز مذاکرات وین می‌گذرد برخورد کند، ما می‌توانیم در کمتر از چند ساعت به توافق نهایی برسیم