شمار دگرباشان جنسی در آمریکا طی یک دهه گذشته ۲ برابر شده است

29/11/1400 11:59:00 ق.ظ

شمار دگرباشان جنسی در آمریکا طی یک دهه گذشته ۲ برابر شده است بیشتر بخوانید🔽

بیش از یک پنجم از اعضای بزرگسال «نسل زد» در آمریکا یعنی متولدین بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ خود را دگرباش جنسی معرفی می‌کنند. نتیجه تحقیق موسسه نظرسنجی «گالوپ» در آمریکا نشان می‌دهد که بیش از هفت درصد از جمعیت بزرگسالان در...

نتیجه تحقیق موسسه نظرسنجی «گالوپ» در آمریکا نشان می‌دهد که بیش از هفت درصد از جمعیت بزرگسالان در این کشور خود را دگرباش جنسی می‌دانند. این رقم نسبت به سال ۲۰۱۲ دو برابر شده است. موسسه «گالوپ» در این پژوهش با ۱۲ هزار آمریکایی به صورت تلفنی مصاحبه کرده است. نتیجه این تحقیق حاکی است ۸۶.۳ درصد از جمعیت ایالات متحده خود را دگرجنس‌گرا و ۷.۱ درصد نیز خود را دگرباش جنسی (همجنسگرای زن، همجنسگرای مرد، دوجنس‌گرا یا تراجنسیتی) می‌دانند.

حدود ۶.۶ درصد از جامعه آماری موسسه «گالوپ» در این نظرسنجی به پرسش مطرح‌شده درباره گرایش جنسی خود پاسخی نداده‌اند. موسسه «گالوپ» اولین بار در سال ۲۰۱۲ تحقیقی درباره شمار دگرباشان جنسی در آمریکا انجام داد. تعداد دگرباشان جنسی در جامعه آماری تحقیق انجام‌شده در آن سال ۳.۵ درصد بود. این رقم از آن پس همواره روندی صعودی داشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید شمار دگرباشان جنسی در آمریکا به طور نسبی در میان جوانان به ویژه «نسل زد» (Generation Z) یعنی کسانی که پس از سال ۱۹۹۷ متولد شده‌اند بیشتر از دیگر گروه‌های سنی است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

🤣🤣🤣🤣🤣🤣😅😅😅😅😅🤣😅🤣 اینا اقلیت بودن یا الان بخاطر امتیاز هایی که دموکرات ها بهشون میدن کونی میشن؟ تا کل جهانو کونی نکنید اروم نمیگیگیرید؟ به همت دموکراتهای عزیز امید است آمار ایشان به حوالی صد در صد جمعیت برسد براشون کف بزنید افرین کونی ها و فاحشه تف مبارک تان باشد

شاهزاده اندرو چقدر باید بابت تعرض جنسی بپردازد؟ | DW | 16.02.2022به نظر می‌آید پرونده شکایت ویرجینیا جوفری علیه شاهزاده اندرو به اتهام تعرض جنسی با یک توافق خارج از دادگاه بسته می‌شود. با این‌که مبلغ توافق شده محرمانه است، اما اطلاعاتی به بیرون درز کرده است.

آمریکا: اگر تهران جدیت نشان دهد توافق طی روزهای آینده ممکن استسخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده درباره روند مذاکرات با ایران در وین گفت: «طی یک هفته اخیر پیشرفت‌های ماهوی به دست آمده است.» ما توافق نمیخوایم بابا کص خارو مادرتون بزنید این کصکشارو بندازید بیرون کیرم دهن ملا

پنتاگون: هواپیمای روسی بر فراز مدیترانه به هواپیماهای نظامی آمریکا نزدیک شدپنتاگون روز چهارشنبه اعلام کرد که در روزهای اخیر یک فروند هواپیمای روسی به سه هواپیمای نیروی دریایی ایالات متحده بر فراز دریای مدیترانه نزدیک شده است.

تفهیم اتهامات جدید به فرهاد میثمی، فعال مدنی، در دادگاه انقلابنزدیکان فرهاد میثمی، فعال مدنی، از محاکمه دوباره او در دادگاه انقلاب در حالی خبر دادند که او طی سه سال و نیم گذشته بدون هیچ مرخصی در زندان به‌سرمی‌برد.

یک پژوهش جدید: واکسن «ام‌آر‌ان‌ای» چینی در برابر امیکرون ضعیف استیک پژوهش جدید: واکسن «ام‌آر‌ان‌ای» چینی در برابر امیکرون ضعیف است پژوهشگران می‌گویند در یک بررسی آزمایشگاهی که نمونه‌های ۱۱ فرد واکسینه شده را تجزیه و تحلیل کرده است، هشت نفر فعالیت خنثی‌سازی «کم اما قابل تشخیص» علیه امیکرون نشان دادند. بیشتر بخوانید: چین فقط در همه گیر کردن بیماری های مرگبار موفقه، نه در درمان‌ یا ساخت واکسن‌شون.

جروزالم پست: ایران در حال توسعه یک مرکز زیرزمینی هسته‌ای در نطنز استروزنامه «جروزالم پست»، در گزارشی آورده، ایران در حال توسعه یک مرکز هسته‌ای زیرزمینی جدید در نطنز با هدف انتقال سانتریفیوژهای نسل جدید به آن است که در صورت این حکومت چیزی بیش از لاف زدن نیست همش دروغ است برای حفظ منافع اربابانش ومردمی هزینه داده ومات و مبهوت در برابراین نماد فسادودروغ وتزویرکه چه کلاهی سرشان رفته وچک سفید امضا به اینها داده اند وتوان پس گرفتن این چک رو ندارن چون تنها تنهایند.