شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا از ۱۰ هزار نفر گذشت | DW | 12.04.2020

12/04/2020 10:09:00 ب.ظ

وزارت بهداشت بریتانیا اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز ۸۴ هزار نفر گذشته است. بیش از ۱۰ هزار نفر جان باخته‌اند. بوریس جانسون از بیمارستان مرخص شد.

کرونا, بوریس جانسون

وزارت بهداشت بریتانیا اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز ۸۴ هزار نفر گذشته است. بیش از ۱۰ هزار نفر جان باخته‌اند. بوریس جانسون از بیمارستان مرخص شد.

وزارت بهداشت بریتانیا اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز ۸۴ هزار نفر گذشته است. بیش از ۱۰ هزار نفر جان باخته‌اند. بوریس جانسون از بیمارستان مرخص شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدهم‌زمان دانشگاه جانز هاپکینز آمار مبتلایان بریتانیا را ۸۵ هزار و ۱۷۵ نفر و شمار درگذشتگان را ۱۰ هزار و ۶۲۹ نفر اعلام کرده است. بر اساس داده‌های وزارت بهداشت بریتانیا، از بعدازظهر شنبه تا ‌ظهر یکشنبه شمار جان‌باختگان در این کشور ۷۳۷ نفر و شمار مبتلایان پنج هزار و ۲۸۸ نفر افزایش یافته است. 

به گفته کارشناسان، شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا بیش از آمار اعلام‌شده است، زیرا هنوز ابتلای شهروندان در گوشه و کنار این کشور، از جمله خانه‌های سالمندان مشخص نشده است.  بنیاد معتبر"ولکام"(Welcome Trust) که مبالغ هنگفتی برای تحقیقات پزشکی هزینه می‌کند گفته است که می‌توان بریتانیا را در میان کشورهای اروپایی درگیر با کرونا،"بحرانی‌ترین" کشور نامید. 

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از 20 هزار نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا با فوت 1831 نفر دیگر به 20 هزار و 608 تن افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان کرونا در فرانسه به 13 هزار و 832 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه با فوت 643 نفر دیگر به 13 هزار و 832 نفر افزایش یافت

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۵۰۰ هزار تن گذشتشمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۵۰۰ هزار تن گذشت دانشگاه جان هاپکینز در گزارشی اعلام کرد، شمار افرادی که نتیجه آزمایش کووید-۱۹ آن‌ها در ایالات متحده آمریکا مثبت شده است به ۵۰۰ هزار و ۳۹۹ تن رسیده است و تاکنون ۱۸ هزار و ۶۳۷ تن جان داده‌اند. تازه آمار کشته هاشون بر اثر ووید-۱۹ رسید به ایران! گرچه جمعیت آمریکا ۴ برابر ماست!

شمار قربانیان کرونا در اسرائیل از مرز 100 نفر گذشت

بیماران کووید-19 در ایران به بیش از 70 هزار نفر رسیدسخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد تا کنون 70 هزار و 29 نفر در این کشور به کووید-19 مبتلا شدند و از این جمع 4 هزار و 357 نفر فوت کرده اند. - خبرگزاری آناتولی ایران: با فوت 125 نفر دیگر، تعداد قربانیان ویروس‌کرونا در کشورمان به 4357 نفر رسید

سازمان ملل: بیش از 2 میلیون نفر در پایتخت لیبی از بی‌آبی رنج می‌برندمدیر امور هماهنگی ماموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی گفت بیش از 2 میلیون نفر از جمله 600 هزار کودک به دلیل قطعی آب در طرابلس در شرایط دشوار به سر می‌برند. - خبرگزاری آناتولی

بعدازظهر یکشنبه، ۲۴ فروردین (۱۲ آوریل) وزارت بهداشت بریتانیا آمار مبتلایان به ویروس کرونا (سارس کوو-۲) را ۸۴ هزار و ۲۷۹ نفر اعلام کرد.شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا با فوت 1831 نفر دیگر به 20 هزار و 608 تن افزایش یافت.11.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دانشگاه جان هاپکینز، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی ایالات متحده که در شهر بالتیمور ایالت مریلند  قرار دارد اعلام کرد، شمار دقیق تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونا در آمریکا به ۵۰۰ هزار و ۳۹۹ تن رسیده است و تاکنون ۱۸ هزار و ۶۳۷ تن جان داده‌اند.

شمار جان‌باختگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در این کشور از مرز ۱۰ هزار نفر گذشته است.  دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید هم‌زمان دانشگاه جانز هاپکینز آمار مبتلایان بریتانیا را ۸۵ هزار و ۱۷۵ نفر و شمار درگذشتگان را ۱۰ هزار و ۶۲۹ نفر اعلام کرده است.04.  بر اساس داده‌های وزارت بهداشت بریتانیا، از بعدازظهر شنبه تا ‌ظهر یکشنبه شمار جان‌باختگان در این کشور ۷۳۷ نفر و شمار مبتلایان پنج هزار و ۲۸۸ نفر افزایش یافته است..  به گفته کارشناسان، شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا بیش از آمار اعلام‌شده است، زیرا هنوز ابتلای شهروندان در گوشه و کنار این کشور، از جمله خانه‌های سالمندان مشخص نشده است. بر این اساس، شمار مبتلایان به کووید-19 در این کشور نیز به 530 هزار و 6 نفر افزایش یافته است.   بنیاد معتبر"ولکام"(Welcome Trust) که مبالغ هنگفتی برای تحقیقات پزشکی هزینه می‌کند گفته است که می‌توان بریتانیا را در میان کشورهای اروپایی درگیر با کرونا،"بحرانی‌ترین" کشور نامید. انتهای پیام.

  جرمی فرر، مدیرعامل این بنیاد در گفت‌‌وگو با شبکه جهانی بی بی سی اظهار داشت، شمار جان‌باختگان بر اثر کرونا در بریتانیا بیش از هر کشور اروپایی دیگر خواهد بود. افزایش شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در آمریکا ادامه دارد.  فرر معتقد است که تست‌ فراگیر برای یافتن مبتلایان و قرنطینه آنان امری بسیار ضروری است، زیرا از این طریق سیستم بهداشتی بریتانیا می‌تواند برای تجهیز بیشتر خود و آمادگی بیشتر برای مبارزه با کرونا به اندازه کافی وقت بیابد.  موج دوم و سوم کرونا این کارشناس که از مشاوران دولت بریتانیاست تخمین زده است که بریتانیا به احتمال زیاد با موج دوم و سوم کرونا هم روبرو خواهد شد. تا کنون در نیویورک 181 هزار و 825 نفر به ویروس کرونا آلوده شده و 8 هزار و 650 تن جان باخته اند.  فرر احتمال می‌دهد که تا پاییز سال جاری واکسن ضد کرونا کشف شود. او ابراز امیدواری کرده است که پس از کشف، واکسن ضدکرونا به‌سرعت و به اندازه کافی تولید شود.  از سوی دیگر، شمار بهبودیافتگان در سراسر ایالات متحده آمریکا نیز با 2919 نفر افزایش نسبت به روز گذشته به 32 هزار و 110 نفر رسید.

  مشاور دولت بریتانیا در عین حال عنوان کرده است که این اتفاق، در بهترین حالت، در یک سال آینده رخ خواهد داد.  بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا به گفته کارشناسان، بریتانیا هنوز به اوج نخستین موج بیماری کووید ۱۹ نرسیده است، به همین دلیل هشدار می‌دهند که نباید محدودیت‌های اجتماعی را در آینده نزدیک لغو کرد.  سیستم بهداشتی بریتانیا در سال‌های اخیر از کمبود مالی رنج برده و اکنون نیاز مبرمی به دستگاه‌های تنفسی، ماسک و دیگر تجهیزات حفاظتی دارد.  بوریس جانسون مرخص شد روز یکشنبه نخست‌وزیر بریتانیا که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بود از بیمارستان مرخص شد.  جانسون شامگاه دوشنبه گذشته در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شد.

روزنامه بریتانیایی"دیلی میل" به نقل از نزدیکانش نوشت، سیاستمدار ۵۵ ساله"به مرگ نزدیک بوده است". وضعیت جسمی او در روز پنج‌شنبه بهبود نسبی یافت، به این دلیل پزشکان با انتقالش به بخش عادی بیمارستان موافقت کردند.  جانسون فورا شروع به کار نخواهد کرد بلکه احتمال می‌رود که تا چند هفته از اداره امور چشم‌پوشی کند.  در حال حاضر سرپرستی هیئت دولت را دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا به عهده دارد.   دو هفته پیش دولت بریتانیا قرنطینه‌ای سه هفته‌ای اعلام کرد که به احتمال زیاد هفته آینده تمدید خواهد شد.

در همین زمینه: .