شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از مرز ۸۰۰ هزار نفر گذشت

02/06/1399 09:49 ق.ظ

شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از مرز ۸۰۰ هزار نفر گذشت جزئیات بیشتر🔽

قاره آمریکا همچنان بزرگترین کانون همه‌گیری ویروس کرونا است به نحوی که بیش از نیمی از موارد ابتلای جهانی به ویروس در این قاره به ثبت رسیده است. ایران بیشترین قربانی را در خاورمیانه ثبت کرده است آسیا هم اوضاع خوبی را پشت سر نمی‌گذارد.

هند طی هجده روز گذشته بالاترین میزان ابتلا به بیماری کووید را ثبت کرده و در کره جنوبی نیز که پیش‌تر به دلیل مدیریت بحران مورد تحسین واقع شده بود، دیسکو‌ها، کلسیاها و سواحل تفریحی پس از ثبت ۶۰۰ مورد جدید بیماری کووید۱۹ طی دو روز گذشته به روی شهروندان بسته شد.

در خاورمیانه نیز نشانه‌های موج دوم ویروس بیش از پیش دیده می‌شود. ایران با ثبت بیش از ۲۰ هزار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا بیشترین شمار قربانیان در این منطقه را به خود اختصاص داده است. وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه از شناسایی ۲۰۲۸ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد در این دوره زمانی ۱۲۶ نفر از شهروندان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

از سوی دیگر در لبنان، کشوری که به تازگی یک انفجار مرگبار را پشت سر گذاشت بخشی از ساکنان در قرنطینه قرار گرفتند و مقرارت ویژه منع رفت و آمد در پایتخت وضع شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

شمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا در ترکیه به 235 هزار و 569 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا در ترکیه به 235 هزار و 569 نفر رسید در طول 24 ساعت گذشته 1203 تن دیگر در ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده و مجموع مبتلایان به 255 هزار و 723 نفر رسید. شمار قربانیان کرونا نیز با مرگ 22 نفر دیگر در این بازه زمانی به 6080 نفر رسید

انتشار ویروس کرونا در ایران از کجا شروع شد؟انتشار ویروس کرونا در ایران از کجا شروع شد؟ نتایج یک مطالعه نشان داد که بیشترین انتشار فضایی ویروس کرونا در استان‌های تهران، البرز، قم، مازندران، گیلان، قزوین، اصفهان، سمنان، مرکزی و یزد بوده است و به استان‌های دیگر کشور گسترش یافته است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 179 هزار و 248 نفر افزایش یافتشمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 179 هزار و 248 نفر افزایش یافت

ابتلای روزانه بیش از 4 هزار نفر به کرونا در عراق

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 23 میلیون نفر فراتر رفت

خبر خوش وزیر جهادکشاورزی از نزدیک شدن به ساخت واکسن ایرانی کروناتهران- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی از سپری شدن مرحله آزمایش حیوانی واکسن ضد کرونای موسسه واکسن و سرم‌سازی رازی و آماده شدن برای فاز اول آزمون بالینی، فاز «کلینیکال ترایل» (clinical trail) خبر داد و گفت: امیدواریم این فاز به زودی سپری شود و شاهد دستیابی به ساخت واکسن کرونا در کشور باشیم.