شماری از کارگران شرکت «هفت‌تپه» در ایران بازداشت شدند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کارگران هفت‌تپه از نگرانی بابت بازداشت کارگران نیشکر هفت‌تپه که برای دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس قصد آمدن به تهران داشتند؛ خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

کارگران هفت‌تپه از نگرانی بابت بازداشت کارگران نیشکر هفت‌تپه که برای دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس قصد آمدن به تهران داشتند؛ خبر دادند.تعدادی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه خوزستان ایران که شب گذشته برای دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس قصد آمدن به تهران را داشتند در میانه راه بازداشت شده‌اند.

به گزارش «ایلنا»، در بین این کارگران اعضای شورای اسلامی کار این واحد صنعتی بودند که قصد داشتند در ارتباط با مشکلات این واحد تولیدی با نمایندگان مجلس دیدار و رایزنی کنند. کارگران هفت‌‌تپه در مورد این کارگران ابراز نگرانی کردند. گفتنی است اعتراضات کارگران هفت‌تپه با خواسته بازگشت به کار همکاران تعدیلی‌شان ادامه دارد؛ بیش از ده روز است که این کارگران خواستار بازگشت به کار بیش از بیست نفر از همکاران اخراجی خود هستند.

مدیر امور اداری کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در 12 سپتامبر 2019 پایان قرارداد و همکاری با تعدادی از کارگران این مجتمع را کتبا به آنها ابلاغ کرد. برخی از این کارگران که اجازه ورود به شرکت را نیافتند، جزء افرادی هستند که در جریان دیدار با امام جمعه اهواز به بیان مشکلات کارگران پرداخته بودند. برخی نیز به دلیل مشارکت فعال در اعتصاب‌های هفت تپه، احضار شده یا احکام تعزیری و تعلیقی دارند.

اما کارگران این مسئله را «تسویه حساب شخصی» کارفرمای هفت تپه با همکاران خود می‌دانند. آنها با تجمع در محوطه شرکت شعار «کارگر با غیرت؛ اتحاد اتحاد» سر داده و به رسانه‌ها گفته‌اند: «این اقدام خلاف وعده‌هایی است که مقامات محلی خوزستان در خصوص صیانت از امنیت شغلی کارگران داده بودند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۱۱ نفر از کارگران هفت‌تپه بازداشت شدندمملکت خرتوخر دوشنبه ۱۵ مهرماه: سخنان حسین چهارلنگی یکی از کارگران نیشکر هفت‌تپه در پانزدهمین روز تجمع و اعتصاب و اعتراض کارگران گفته می شود آقای چهارلنگی دقایقی پس از سخنرانی به پلیس امنیت شهرستان شوش احضار شده است. ویدئو را اینجا ببینید:خوزستان نمایندگان*
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تاریخ جلسه دادگاه آنیشا اسداللهی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر مشخص شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جمعی از نمایندگان خواستار تهیه گزارشی از حوادث لردگان شدندجمعی از نمایندگان مجلس خواستار تهیه گزارش جامعی از حوادث لردگان و قرائت آن در مجلس شدند. این درخواست در هیات رئیسه فراکسیون امید تصویب و نامه مرتبط با آن نوشته شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

جمعی از نمایندگان خواستار تهیه گزارشی از حوادث لردگان شدندجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار تهیه گزارش جامعی از حوادث لردگان در مجلس شدند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تردد بیش از ۱۰۳هزار زائر اربعین از مرزهای ۳گانه در ۲۴ ساعت گذشتهفرمانده مرزبانی ناجا: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۳ هزار زائر اربعین از مرزهای سه گانه تردد داشته‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته بیش از ۲.۵ برابر شده است امیدوارم که همون جا بمونن و بر نگردن به ایران. هر چه زباله کمتر، بهتر. 💩💩💩
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تحلیل نشنال اینترست از نیروی دریایی ایران؛ «ایرانی‌ها از تجهیزات عجیبی برخوردارند»نشنال اینترست در تحلیلی به قدرت‌ دریایی ایران اذعان کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »