شمار قربانیان سیل در آفریقای جنوبی به بیش از ۴۰۰ نفر رسید | DW | 18.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شمار کشته‌شدگان سیل آفریقای جنوبی که در پی بارندگی‌های شدید رخ داده به بیش از ۴۰۰ نفر افزایش یافته است. بسیاری هنوز مفقودند. یکی از بزر‌گ‌ترین بنادر تجاری آفریقا به‌شدت از سیل آسیب دیده است.

به گفته سیله زیکالالا، وزیر ارشد استان کوازولو ـ ناتال آفریقای جنوبی، شمار قربانیان سیل در این استان به ۴۴۳ نفر افزایش یافته و ۶۳ تن نیز هنوز مفقودند.از یک هفته پیش بارش باران‌های سیل‌آسا در این استان منجر به ویرانی و بروز هرج‌ومرج شده است.

به گفته کارشناسان هواشناسی، در عرض ۴۸ ساعت در این استان بیش از ۴۵۰ میلی‌متر باران باریده که حدود نیمی از میزان متوسط بارش در طول سال محسوب می‌شود. کلان‌شهر دوربان نیز از جاری شدن سیل و هجوم گل و لای به‌شدت لطمه دیده و به خانه‌ها، آبادی‌ها و جاده‌ها آسیب وارد آمده است. هزاران نفر بی‌سرپناه شده و بسیاری نیز به کمک‌های فوری بشردوستانه نیاز دارند.بندر دوربان که یکی از بزرگ‌ترین بنادر تجاری و ترانزیتی آفریقا محسوب می‌شود تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شده و برخی مناطق از آب و برق محروم مانده‌اند.

سیریل رامافوسا، رئیس‌‌جمهور آفریقای جنوبی این منطقه را"بحرانی" نامیده و به این دلیل سفر کاری خود به عربستان سعودی را به بعد موکول کرده است.در حال حاضر از شدت بارندگی‌ها کاسته شده اما عملیات جست‌وجو و آواربرداری همچنان ادامه دارد. مقا‌م‌ها بیم آن دارند که شمار قربانیان به بیش از ۵۰۰ نفر افزایش یابد. استان کوازولو ـ ناتال در ساحل اقیانوس هند یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری آفریقای جنوبی است. این استان که سالانه پذیرای شماری زیادی گردشگر است، پیش از آن که دچار سیل شود برای میزبانی گردشگران در تعطیلات عید پاک آماده شده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از واردات بنزین تا کسری ۱۵هزار مگاوات برق/ حرف از صادرات انرژی در ایران بیهوده استاستاد دانشگاه صنعتی‌شریف با بیان اینکه به جای اینکه صحبت از صادرات بکنیم باید سیاست انرژی را باتوجه به شرایط تعریف کنیم، گفت: در بهترین حالت در سال جاری واردکننده نخواهیم بود اما سال آینده واردات خواهیم داشت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

افزایش شمار قربانیان سیل و رانش زمین در فیلیپین به 172 نفرافزایش شمار قربانیان سیل و رانش زمین در فیلیپین به 172 نفر شورای مدیریت و کاهش خطرات بلایای ملی فیلیپین (NDRRMC) اعلام کرد که تعداد قربانیان سیل و رانش زمین ناشی از طوفان استوایی مگی در فیلیپین به 172 نفر افزایش یافته است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان سیل در آفریقای جنوبی به ۴۴۳ نفر رسیدشمار قربانیان سیل که آفریقای جنوبی را در هم کوبیده است، روز یکشنبه از ۴۴۰ نفر تجاوز کرد در حالی که کاهش باران این اجازه را به گروه‌های نجات داده تا به عملیات خود شتاب بدهند. گروه نجات؟ بروید مرده ها را جمع کنید. گرم شدن آب اقیانوس ها چیزی نیست که با امروز و فردا به پایان برسد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

شبکه «العربیه» رتبه دوم جهان در شمار بازدیدکنندگان را از آن خود کردوب‌سایت بین‌المللی «Topolar Lab» در آخرین رتبه‌بندی خود شبکه «العربیه» را در رده اخبار و سیاست به عنوان رتبه دوم پربیننده‌ترین تولیدکننده محتوا در شبکه‌های
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پرهیز از رفتارهای نمایشی تکلیف همه مسئولان است/ افسار گرانی‌ها مهار شودقالیباف: پرهیز از رفتارهای نمایشی تکلیف همه مسئولان است افسار گرانی‌ها مهار شود به صهیونیست‌ها هشدار می‌دهیم مجازاتی سخت در انتظار آن‌هاست هر کسی برای قطع ید جنایتکاران صهیونیست اقدامی نکند،به محاربه با خدا برخاسته است، هرچند که روزه بگیرد و نماز بگذارد درنظام ولایی جمهوری اسهالی روال کار براین منوال بوده است که دولتهای جدید کثافت کاریها وبی لیاقتیهای خود به گردن دولتهای قبلی می اندازند چون توانایی جلوگیری از غارتگریهاودزدیهای کلان همراهان ودوستان خودراندارند وتقیصرات را به دیگران نسبت میدهند ودرنهایت آمریکا را مقصر میدانند مردک دلقک رانت خوار مفسد خفه شو باقر امیدواره 🥺
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا: ارتش روسیه در عقب‌نشینی از کی‌یف پل‌ها و راه‌ها را بمب‌گذاری کرده استوزارت دفاع بریتانیا همزمان با پنجاه‌ودومین روز تهاجم روسیه تاکید کرد که ارتش این کشور اقدام به انهدام زیرساخت‌های اوکراین کرده‌ است.وزارت دفاع بریتانیا،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »