شمار قربانیان کرونا در ایران بار دیگر از مرز ۲۰۰ نفر گذشت | DW | 10.10.2021

18/07/1400 05:11:00 ب.ظ

تعداد قربانیان کرونا در ایران دو روز متوالی کمتر از ۲۰۰ نفر بود اما بار دیگر از این مرز فراتر رفت و به ۲۲۲ نفر رسید. تعداد مبتلایان جدید هم که بعد از بیش از سه ماه کمتر از ده هزار نفر شده بود، دوباره از این حد بیشتر شد.

تعداد قربانیان کرونا در ایران دو روز متوالی کمتر از ۲۰۰ نفر بود اما بار دیگر از این مرز فراتر رفت و به ۲۲۲ نفر رسید. تعداد مبتلایان جدید هم که بعد از بیش از سه ماه کمتر از ده هزار نفر شده بود، دوباره از این حد بیشتر شد. افزایش سفر و خطر آغاز موج ششم پاندمی بنا بر این گزارش، در ۱۲ مهرماه نزدیک به دو میلیون و ۲۳۰ هزار وسیله نقلیه در محورهای بین‌استانی تردد کرده‌اند که این تعداد به نسبت روز قبل ۱۲ درصد و در قیاس با روز مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

تنها شاخص مثبت در ۲۴ ساعت گذشته، به نسبت روزهای پیش، افزایش قابل توجه واکسیناسیون است که علت آن می‌تواند آغاز تزریق واکسن به دانش‌آموزان باشد. اوضاع ناپایدار و ضرورت دریافت دو دوز واکسن در برنامه‌های واکسیناسیون ایران ظاهرا تمرکز بر بالا بردن آمار کسانی است که دست‌کم یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند و به همین دلیل هنوز از جمعیت ۸۵ میلیونی ایران ۲۰ میلیون نفر هم به طور کامل واکسینه نشده‌اند.

ورود یک محموله جدید واکسن ورود بیش از ۱۸ میلیون دوز واکسن هدیه واکسن چینی به ایران هدیه واکسن ژاپنی به ایران مجموع واکسن‌های وارداتی و اهدایی تعداد واکسن‌های ایرانی"بیش از واکسن‌‌های جهان" چقدر واکسن تزریق شده است؟ headtopics.com

تحویل دهنده ۵۰ میلیون دز واکسن، معاون رئیس‌جمهور شد به‌جای تولید ۵۰ میلیون حالا ۳۰ میلیون وارد می‌شود پس واکسن‌های ایرانی کجا هستند؟

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نخستین ملاقات آمریکایی‌ها با طالبان پس از خروج نظامی از افغانستانوزارت خارجه آمریکا در عین حال تاکید کرده که دیدار در دوحه به هیچ وجه به این معنا نیست که ایالات متحده رژیم طالبان در افغانستان را به رسمیت می شناسد. حقیقتاً انسان‌های نخستین شرف داشتند و اینها از نخستین بودن فقط ظاهرش رو دارن. 😡

آوارگی زلزله‌زدگان سی‌سختی پس از ۸ ماه/ سرمای پاییز زلزله‌زدگان سی‌سختی را از پا در‌آوردنزدیک به ۸ مه پیش زلزله‌ای در مقیاس پنج و شش دهم ریشتر، شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد را به همراه برخی از روستاهای اطراف و حتی شهر یاسوج مرکز این استان لرزاند و به سه هزار و 700 واحد از منازل مسکونی خسارت وارد کرد.

طالب را از رسانه‌ها قضاوت نکنید، طالب را از خود طالب قضاوت کنیدمولوی نعیم الحق حقانی گفت: طالبان حقیقتی است که دنیا نمی‌تواند آن را فتوشاپ کند، ما حقیقتی هستیم که کسی نمی‌تواند آن را جعل کند. او معتقد است طالبان حکومتی را تشکیل داده که بر اساس خواسته‌های مردم باشد و تاکید می‌کند: باید زمینه را برای برگشتن آنها که از افغانستان رفتند مساعد کنیم. پس اینائی که توی هرات اعدام کردن و از در و دیوار شهر آویزان کردن هم قضاوته؟!

تظاهرات علیه رئیس جمهوری شیلی پس از طرح پرونده قضایی مرتبط با بهره‌برداری از معادناسناد فاش شده نشان می‌دهد که سباستین پینیه‌را، یکی از ثروتمند‌ترین مردان شیلی از شرکت‌های فراساحلی در جزایر ویرجین بریتانیا، واقع در دریای کارائیب برای معاملات مرتبط با پروژه معدن دومینگا که بخشی از آن تحت مالکیت مشترک خانواده وی است، استفاده کرده است.

سقوط هواپیما در تاتارستان روسیه؛ دست کم ۱۶ نفر جان باختندهفت تن از حادثه‌دیدگان توسط نیروهای امدادی زنده از هواپیما خارج شده‌اند اما حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

مردان مسلح در نیجریه حداقل ۲۰ نفر را کشتند | DW | 10.10.2021مردان مسلح در بازاری در شمال غربی نیجریه حداقل ۲۰ نفر را کشته و ۹ خودرو را به آتش کشیدند. این منطقه از دسامبر سال گذشته شاهد موارد متعدد خشونت و آدم‌ربایی بوده که به‌ویژه دانش‌آموزان از قربانیان آن بوده‌اند.