شمار قربانیان جنگل‌سوزی ترکیه به ۸ تن افزایش یافت | DW | 01.08.2021

01/08/2021 05:35:00 ب.ظ

شمار قربانیان آتش‌سوزی مناطق جنگلی ترکیه در آنتالیا و سایر استان‌ها به ۸ نفر افزایش یافته است. آتش‌نشانان هنوز مشغول اطفای حریق‌اند. صدها نفر مصدوم شده‌اند.

آتش‌سوزی, آنتالیا

شمار قربانیان آتش‌سوزی مناطق جنگلی ترکیه در آنتالیا و سایر استان‌ها به ۸ نفر افزایش یافته است. آتش‌نشانان هنوز مشغول اطفای حریق‌اند. صدها نفر مصدوم شده‌اند.

شمار قربانیان آتش‌سوزی مناطق جنگلی ترکیه در آنتالیا و سایر استان‌ها به ۸ نفر افزایش یافته است. آتش‌نشانان هنوز مشغول اطفای حریق‌اند. صدها نفر مصدوم شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، ۷ نفر در آنتالیا و یک نفر در مارماریس قربانی آتش‌سوزی شده‌اند.هزاران نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند. بکیر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزی و جنگل‌داری ترکیه می‌گوید، گرمای شدید هوا و وزش باد مهار آتش را دشوار ساخته است.تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه

در آتش‌سوزی‌ها حداقل ۳ نفر کشته و ۱۸۳ نفر زخمی شده‌اند. ۵۳ نفر از زخمی شدگان هنوز هم در بیمارستان بستری هستند. صحنه‌ای از آتش‌سوزی در شهر ساحلی مارماریس .تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیهشدت آتش‌سوزی‌ها به اندازه‌ای بوده که چندین هتل محل سکونت گردشگران، ۱۸ روستا و شهرک در منطقه ماناوگات در نزدیکی آنتالیا باید از سکنه تخلیه می‌شدند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

شمار قربانیان کرونا در ایران طی یک هفته 38 درصد افزایش یافتبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در یک هفته اخیر موارد فوتی ناشی از کرونا در این کشور 38.2 درصد و موارد بستری 32 درصد افزایش داشته است. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان و مفقود شدگان سیل در شرق افغانستان به 198 تن رسیدوزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان اعلام کرد که شمار قربانیان و مفقود شدگان بر اثر وقوع سیل در ولایت نورستان در شرق این کشور به 198 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی

شمار جان‌باختگان سیل در نورستان افغانستان به 113 نفر رسیدوالی نورستان افغانستان اعلام کرد که شمار قربانیان سیل در شهرستان کامدیش این ولایت به 113 نفر افزایش یافته و 17 نفر نیز مفقود شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

کشته شدن دو نفر در حمله‌ به نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمانکشته شدن دو نفر در حمله‌ به نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمان بنا بر بیانیه‌ای که این شرکت منتشر کرده است، یک بریتانیایی و یک رومانیایی دو خدمه کشته شده در این حمله بوده‌اند

کرونا در ایران - جان باختن بیش از ۲ هزار نفر در یک هفته، درخواست تعطیلی فوری مشهد، و راه انداختن «کاروان شادی» عید غدیرکرونا در ایران - جان باختن بیش از ۲ هزار نفر در یک هفته، درخواست تعطیلی فوری مشهد، و راه انداختن «کاروان شادی» عید غدیر آمار رسمی نشان می‌دهد در هفته نخست مرداد، ۲ هزار و ۱۱ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند براشربت مفت هول بزنیدحق تونه کرونا هم گرفتین حقتونه روزانه ۲۰۰۰ تا می میرند اما مردم همه بفکر انقلاب هستند. به مزدوران ملکه بگویید بزودی بایست با خاورمیانه بای بای کنند .

شمار قربانیان کرونا در ایران طی یک هفته 38 درصد افزایش یافتبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در یک هفته اخیر موارد فوتی ناشی از کرونا در این کشور 38.2 درصد و موارد بستری 32 درصد افزایش داشته است. - خبرگزاری آناتولی

آنتالیا ـ ترکیه دو نفر دیگر در آتش‌سوزی مناطق جنگلی استان جنوبی آنتالیا در ترکیه جان خود را از دست دادند.براساس اعلام وزارت بهداشت ایران در یک هفته اخیر موارد فوتی ناشی از کرونا در این کشور 38.وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان اعلام کرد که شمار قربانیان و مفقود شدگان بر اثر وقوع سیل در ولایت نورستان در شرق این کشور به 198 تن رسید.والی نورستان افغانستان اعلام کرد که شمار قربانیان سیل در شهرستان کامدیش این ولایت به 113 نفر افزایش یافته و 17 نفر نیز مفقود شده‌اند.

با احتساب این افراد، شمار قربانیان به ۸ تن افزایش یافته است. فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه روز یکشنبه اول اوت (۱۰ مرداد) در پیامی توییتری از مداوای صدها مصدوم خبر داد. 01. به گزارش خبرگزاری آلمان، ۷ نفر در آنتالیا و یک نفر در مارماریس قربانی آتش‌سوزی شده‌اند.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی احمدتمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان امروز شنبه به رسانه‌های محلی اعلام کرد که شمار قربانیان و مفقود شدگان بر اثر وقوع سیل در شهرستان کامدیش ولایت نورستان در شرق این کشور به 198 تن افزایش یافته است. حریق روز چهارشنبه به چندین استان این کشور سرایت کرد.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی بنا به اعلام وزارت بهداشت ایران از یکم تا هفتم مرداد، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده، 180 هزار و 257 مورد، تعداد موارد بستری جدید 22 هزار و 364 و تعداد موارد فوتی جدید 2 هزار و 21 مورد بوده است. گفته می‌شود که تا عصر یکشنبه از بیش از ۱۰۰ مورد آتش‌سوزی هنوز ۶ مورد اطفا نشده است. گفتنی است به دلیل حضور شبه نظامیان طالبان در این شهرستان تاکنون نیروهای امداد و نجات اعزام نشده‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید هزاران نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.5 درصدی در تعداد مراجعات سرپایی مثبت، افزایش 32 درصدی در تعداد بیماران مثبت بستری و افزایش 38. گفتنی است به خاطر حضور شبه نظامیان طالبان در این شهرستان تاکنون نیروهای امداد و نجات اعزام نشدهاند. بکیر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزی و جنگل‌داری ترکیه می‌گوید، گرمای شدید هوا و وزش باد مهار آتش را دشوار ساخته است. چند روز است که مأموران آتش‌نشانی در استان‌های آنتالیا و موغله، واقع در جنوب غربی ترکیه مشغول مهار آتش هستند. در این راستا، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد: در حال حاضر 29 استان درگیر کرونای دلتا شده و میزان بستری و ورود به بیمارستان‌ها دارد بالا می‌رود. روز یکشنبه آتش به استان تونج‌ایلی در شرق ترکیه نیز گسترش یافت. تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه به گفته بکیر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزشی و جنگلداری ترکیه"در روزهای اخیر در مجموع ۵۳ آتش‌سوزی در۱۳ استان از ۸۱ استان ترکیه صورت گرفته است". وی با تاکید بر اینکه «هنوز به قله این موج از کرونا در کشور هم نرسیده‌ایم» ادامه داد: متاسفانه رعایت پروتکل‌ها در کشور به زیر 40 درصد سقوط کرده است و ویروسی با این قدرت سرایت بالا می‌تواند همه را مبتلا کند.

همزمانی برخی از این آتش‌سوزی‌ها این شک را ایجاد کرده که آتش‌ها عمدا برافروخته شده‌اند. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.. تصویری از آتش‌سوزی در بودروم. تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه در آتش‌سوزی‌ها حداقل ۳ نفر کشته و ۱۸۳ نفر زخمی شده‌اند. ۵۳ نفر از زخمی شدگان هنوز هم در بیمارستان بستری هستند.

صحنه‌ای از آتش‌سوزی در شهر ساحلی مارماریس . تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه به گفته مقام‌های ترکیه ۳۸ فروند هلی‌کوپتر آب‌پاش و چهار هزار مأمور آتش‌نشانی و امدادگر برای مقابله با آتش‌سوزی‌ها به منطقه اعزام شده‌اند. تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه آتش سوزی در ماناوگات آنتالیا، آدانا، عثمانیه، مرسین، قیصریه، کوتاهیا و مارماریس، میلاس و بودروم بوده است. مقامات محلی می‌گویند ۲۰ منزل مسکونی کاملا در آتش سوخته‌اند. تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه شدت آتش‌سوزی‌ها به اندازه‌ای بوده که چندین هتل محل سکونت گردشگران، ۱۸ روستا و شهرک در منطقه ماناوگات در نزدیکی آنتالیا باید از سکنه تخلیه می‌شدند.

تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه ۱۵۰ راس گاو و بیش از یک هزار راس گوسفند در آتش‌سوزی تلف شدند. ۶۰۰ هکتار زمین کشاورزی نیز طعمه حریق شد. تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه موهیتین بوجک، شهردار آنتالیا می‌گوید که آتش‌سوزی در چهار نقطه مختلف آغاز شد و به مناطق اطراف سرایت کرد.. او در ادامه افزود که چهار محله تخلیه شدند.

تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه به گزارش سفارت روسیه در ترکیه، این کشور سه هواپیمای آب‌پاش برای کمک خاموش‌کردن آتش‌ها به ترکیه اعزام کرده است. تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه باد شدید بر قدرت و ارتفاع شعله‌های آتش به حدی افزوده بود که امکان مهار آن برای امدادگران وجود نداشت. فخرالدین آلتون، رئیس دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه روز جمعه ۳۰ ژوئیه (۸ مرداد) از ادامه تلاش‌های واحد‌های آتش‌نشانی برای خاموش کردن آتش‌سوزی‌های موجود در ۲۱ استان خبر داد. تصاویری از آتش‌سوزی مهیب در سواحل جنوبی ترکیه استان آنتالیا یکی از مناطق محبوب گردشگران داخلی و خارجی از جمله ایرانیان است. پس از انقلاب اسلامی حتی شماری از ایرانیان اقدام به خرید ویلا در این منطقه کرده‌اند.

نویسنده: محمود صالحی .