شمار اعدام شدگان زندان رجایی‌شهر کرج به ۹ نفر رسید

30/11/1399 04:30 ب.ظ

در حالی که رسانه‌های ایران روز گذشته از اعدام ۷ نفر در زندان_رجایی‌شهر کرج خبر داده بودند، خبرگزاری هرانا تایید کرده است که شمار زندانیان اعدام شده در روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹ نفر بوده است. اخبار_ایران اعدام_نکنید

به گزارش هرانا، این دو زندانی که بابت اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بودند، سحرگاه روز چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ ۱۳۹۹ در زندان رجایی شهر کرج اعدام شده‌اند. این زندانیان از زندان تهران بزرگ جهت اجرای حکم به زندان رجایی شهر منتقل شده بودند.

یکی از ۹ زندانی که روز گذشته در زندان رجایی‌شهر کرج به دار آویخته شده، زنی به نام «زهرا اسماعیلی» است که روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ جهت اجرای حکم از زندان «قرچک» ورامین به زندان رجایی‌شهر منتقل شده بود. اسماعیلی ۴۲ ساله، مادر دو فرزند، به اتهام قتل همسر خود به اعدام محکوم شده بود.

بر اساس آخرین گزارش «جاوید رحمان»، گزارش‌گر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران، در یک سال اخیر دست‌کم ۲۳۳ نفر در ایران اعدام شده‌اند. از این تعداد، سه نفر کودکمجرم بوده‌اند؛ یعنی در زمان ارتکاب به جرم، زیر ۱۸ سال داشته‌اند. headtopics.com

طبق گزارش جاوید رحمان، ۸۵کودک‌مجرم دیگر با حکم اعدام در ایران روبه‌رو هستند. سازمان‌های حقوق بشری پیش‌تر اعلام کرده بودند که بیش از ۷۰ درصد اعدام‌ها در ایران مخفیانه و بدون اطلاع رسانی از سوی دستگاه قضایی انجام می‌شوند.

ادامه مطلب:
iranwire »

بیانیه فرزندان اعدام شدگان دهه شصت درباره حفر قبرهای جدید در خاوران

اعدام قریب‌الوقوع ۶ نفر در زندان مرکزی ارومیهقطعا احکام دادگاه عادلانه بوده و باید اجرا گردد مجرمان امنیتی و قاتلان و متجاوزان به عنف، به اعدام مجازات میشوند، و این خواسته مردم ایران است مرگ بر جمهورى اسلامى👎🤮🤮

سهم روزنامه‌نگاران ایرانی از آزادی مطبوعات؛ بازجویی، زندان، تبعید و حتی اعدامniloufarrostam1 وقتی دنیا حسین درخشان بارونه روح الله زم باشی می‌میری

اعدام ۹ زندانی در زندان رجایی شهر کرج | DW | 18.02.2021هشت مرد و یک زن زندانی چهارشنبه ۲۹ بهمن در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. هویت مردان اعدام شده اعلام نشده اما زن اعدامی زهرا اسماعیلی نام داشت که به اتهام قتل شوهرش به قصاص محکوم شده بود. تیتر زدن مدل بهاره_جان بي_بي_سي اونها یک مشت مجرمان امنیتی، موادمخدر و قاتل بودند... ایران درخصوص جرمهای تجاوز به عنف، مواد مخدر و قتل عمد و تروریسم، شوخی ندارد، اعدام میکنیم. این حق قانونی و دینی ما مردم ایران است ... آدرس رو غلط رفتید، برید عربستان_سعودی هیتلر عامل کشته شدن ۴۰ میلیون نفر ۱۶ مرد و یک زن وکیل دعاوی که حضور داشته این آمار رو تایید می کنه

۳ زندانی در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند

استان‌وایر- در حالی که رسانه‌های ایران روز گذشته از اعدام هفت نفر در زندان «رجایی‌شهر» کرج خبر داده بودند، خبرگزاری «هرانا» تایید کرده است که دو نفر دیگر نیز به همراه این هفت نفر در روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ اعدام شده‌اند.

به گزارش هرانا، این دو زندانی که بابت اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بودند، سحرگاه روز چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ ۱۳۹۹ در زندان رجایی شهر کرج اعدام شده‌اند.

این زندانیان از زندان تهران بزرگ جهت اجرای حکم به زندان رجایی شهر منتقل شده بودند.

یکی از ۹ زندانی که روز گذشته در زندان رجایی‌شهر کرج به دار آویخته شده، زنی به نام «زهرا اسماعیلی» است که روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ جهت اجرای حکم از زندان «قرچک» ورامین به زندان رجایی‌شهر منتقل شده بود.

اسماعیلی ۴۲ ساله، مادر دو فرزند، به اتهام قتل همسر خود به اعدام محکوم شده بود.

بر اساس آخرین گزارش «جاوید رحمان»، گزارش‌گر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران، در یک سال اخیر دست‌کم ۲۳۳ نفر در ایران اعدام شده‌اند.

از این تعداد، سه نفر کودکمجرم بوده‌اند؛ یعنی در زمان ارتکاب به جرم، زیر ۱۸ سال داشته‌اند.

طبق گزارش جاوید رحمان، ۸۵کودک‌مجرم دیگر با حکم اعدام در ایران روبه‌رو هستند.

سازمان‌های حقوق بشری پیش‌تر اعلام کرده بودند که بیش از ۷۰ درصد اعدام‌ها در ایران مخفیانه و بدون اطلاع رسانی از سوی دستگاه قضایی انجام می‌شوند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: