العربية

العربية

شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین از مرز 1000تن گذشت

شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین از مرز 1000تن گذشت #العربية

11/02/2020 08:24:00 ق.ظ

شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین از مرز 1000تن گذشت العربية

مقام‌هاى چین روز سه‌شنبه 11 فوریه 2020 از افزایش شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا خبر دادند طبق

کمیته ملی بهداشت چین اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 2500 تن دیگر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده و 108 دیگر جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس کشنده از دست داده‌اند.کمیته ملی بهداشت چین گفت، ویروس کرونا در جدیدترین آمار به روز شده 42 هزار و 638 تن را در چین قارهای (خارج از هنگ کنک و ماکائو) مبتلا کرده است و در 24 ساعت گذشته 108 تن جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود تحلیف رئیسی؛ تدابیر امنیتی کم‌سابقه‌‌‌ در تهران | DW | 05.08.2021 المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی

103 تن از قربانیان در ایالت هوبی و مرکز آن شهر ووهان بودند. این شهر کانون انتشار ویروس، کرونا است.مقامات چینی اعلام کردند شمار قربانیان ویروس کرونا تا لحظه تهیه این گزارش به 1016 نفر افزایش یافته است.ویروس کرونا شیوع و انتشاری گسترده تر از ویروس «سارس» دارد که با آن هم خانواده است، سرعت انتشار و شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به حدی بوده که کارشناسان تمام امکانات خود را برای شناسایی و مقابله با این ویروس کشنده به کارگرفته اند.

بنا به گزارش سایت World Today News ویروس کرونا از انسانی به انسان دیگر و از طریق سرفه، عطسه و یا حتی لمس سطوح آلوده منتقل میشود. با این وجود سئوالی که در اذهان عمومی مطرح می‌شود این‌ است که ویروس کرونا تا چه مدت می‌تواند در هوا زنده بماند؟طول عمر این ویروس در هوای آزاد 45 دقیقه است و این مدت زمانی کافی است برای اینکه اشخاصی دیگر به آن ویروس آلوده شوند زیرا که عطسه‌ها می‌تواند ویروس را تا فاصله 4 متری در هوا و بر سطوح اشیاء منتشر کند. headtopics.com

از طرفی پژوهشی جدید نشان می‌دهد ویروس جدید کرونا توانایی زنده ماندن به مدت 4 الی 5 روز بر هر گونه سطحی که توسط فرد مبتلا لمس می شود را دارا است و همچنان این ویروس به مدت 9 روز واگیر خواهد ماند.طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی محققان انستیتوی نظافت و طب محیطی در بیمارستان دانشگاه گریف‌سفالد که از سوی وبسایت The Health Site منتشر شده، این ویروس به طور میانگین قادر است بین 4 تا 5 روز زنده بماند و بنا به این گزارش دمای کم و هوای مرطوب به افزایش طول عمر این ویروس کمک می‌کند.

به منظور کاهش خطرات انتقال و شیوع این ویروس سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که نظافت شخصی باید به شکل خوب رعایت شود که از جمله آن پوشش دهان هنگام سرفه و عطسه است.آنچه اشخاص برای کاهش خطرات انتقال و شیوع ابتلا به این ویروس می‌توانند انجام دهند این است که همواره دست‌ها را باید با دقت و به طرز درستی با آب و صابون و به مدتی بیش از 21 ثانیه شست.

استعمال ضد عفونی کننده دست‌ها نیز مهم است اما نباید آن را به عنوان جایگزینی برای شستن دستها تلقی کرد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

چشم‌انداز: حمله به نفتکش اسرائیلی و ربودن کشتی آسفالت پرنسس در نزدیکی امارات؛ آیا جنگی در راه است؟

آسوشیتدپرس میگوید دست‌کم چهار کشتی در سواحل امارات متحده عربی هشدار داده‌اند که کنترل هدایتشان را از دست داده‌اند. منابع امنیتی به اسکای نیوز و رویترز گفته ا...

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 1017 نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در چین به ۹۰۸ نفر رسید؛ آمار مبتلایان در ژاپن ۱۶۱ نفر🔺شمار قربانیان کرونا در چین به ۹۰۸نفر رسید؛ آمار مبتلایان در ژاپن ۱۶۱ نفر ⚡️در حالی که آمارقربانیان ویروس کرونا به بیش از۹۰۰نفر رسیده است، مردم در سراسر چین از روزدوشنبه ۲۱ بهمن ماه و پس از یک تعطیلات طولانی به فعالیت و کارهای خود در این کشور بازگشتند.

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 1017 نفر رسید

امارات از بهبودى اولین مبتلای به ویروس کرونا در این کشور خبر دادوزارت بهداشت امارات متحده عربی روز یکشنبه 9 فوریه، از بهبودی حال اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا در

شمار قربانیان کرونا در چین به ۹۰۸ نفر رسید؛ آمار مبتلایان در ژاپن ۱۶۱ نفر🔺شمار قربانیان کرونا در چین به ۹۰۸نفر رسید؛ آمار مبتلایان در ژاپن ۱۶۱ نفر ⚡️در حالی که آمارقربانیان ویروس کرونا به بیش از۹۰۰نفر رسیده است، مردم در سراسر چین از روزدوشنبه ۲۱ بهمن ماه و پس از یک تعطیلات طولانی به فعالیت و کارهای خود در این کشور بازگشتند.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین دوباره اوج گرفتنتیجه آزمایش کرونای ۶۰ نفر دیگر از سرنشینان کشتی تفریحی ژاپن هم مثبت گزارش شده است.