شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین از مرز 1000تن گذشت

11/02/2020 08:24:00 ق.ظ

شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین از مرز 1000تن گذشت #العربية

العربية

شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین از مرز 1000تن گذشت العربية

مقام‌هاى چین روز سه‌شنبه 11 فوریه 2020 از افزایش شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا خبر دادند طبق

کمیته ملی بهداشت چین اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 2500 تن دیگر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده و 108 دیگر جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس کشنده از دست داده‌اند.کمیته ملی بهداشت چین گفت، ویروس کرونا در جدیدترین آمار به روز شده 42 هزار و 638 تن را در چین قارهای (خارج از هنگ کنک و ماکائو) مبتلا کرده است و در 24 ساعت گذشته 108 تن جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

103 تن از قربانیان در ایالت هوبی و مرکز آن شهر ووهان بودند. این شهر کانون انتشار ویروس، کرونا است.مقامات چینی اعلام کردند شمار قربانیان ویروس کرونا تا لحظه تهیه این گزارش به 1016 نفر افزایش یافته است.ویروس کرونا شیوع و انتشاری گسترده تر از ویروس «سارس» دارد که با آن هم خانواده است، سرعت انتشار و شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به حدی بوده که کارشناسان تمام امکانات خود را برای شناسایی و مقابله با این ویروس کشنده به کارگرفته اند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 1017 نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در چین به ۹۰۸ نفر رسید؛ آمار مبتلایان در ژاپن ۱۶۱ نفر🔺شمار قربانیان کرونا در چین به ۹۰۸نفر رسید؛ آمار مبتلایان در ژاپن ۱۶۱ نفر ⚡️در حالی که آمارقربانیان ویروس کرونا به بیش از۹۰۰نفر رسیده است، مردم در سراسر چین از روزدوشنبه ۲۱ بهمن ماه و پس از یک تعطیلات طولانی به فعالیت و کارهای خود در این کشور بازگشتند.

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 1017 نفر رسید

امارات از بهبودى اولین مبتلای به ویروس کرونا در این کشور خبر دادوزارت بهداشت امارات متحده عربی روز یکشنبه 9 فوریه، از بهبودی حال اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا در

شمار قربانیان کرونا در چین به ۹۰۸ نفر رسید؛ آمار مبتلایان در ژاپن ۱۶۱ نفر🔺شمار قربانیان کرونا در چین به ۹۰۸نفر رسید؛ آمار مبتلایان در ژاپن ۱۶۱ نفر ⚡️در حالی که آمارقربانیان ویروس کرونا به بیش از۹۰۰نفر رسیده است، مردم در سراسر چین از روزدوشنبه ۲۱ بهمن ماه و پس از یک تعطیلات طولانی به فعالیت و کارهای خود در این کشور بازگشتند.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین دوباره اوج گرفتنتیجه آزمایش کرونای ۶۰ نفر دیگر از سرنشینان کشتی تفریحی ژاپن هم مثبت گزارش شده است.

آخرین آمار تاکنون 1016 تن بر اثر ابتلا به این ویروس جانشان را از دست داده و 42 هزار و 600 تن دیگر نیز به این بیماری مبتلا هستند.در چین طی 24 اخیر 108 تن دیگر بر اثر ویروس کرونا جان باختند و شمار قربانیان ابتلا به این بیماری در این کشور به 1017 نفر افزایش یافت.نظرات بیشتر بهمن ۲۰, ۱۳۹۸ تلاش ایران برای پرتاب ماهواره به فضا پس از دو بار ناکامی؛ ایالات متحده آن را سرپوشی برای برنامه موشکی بالستیک ایران می‌داند به عنوان بخشی از یک برنامه نوپا که ایالات متحده آن را پوششی برای توسعه برنامه موشکی بالستیک ایران می‌داند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی می‌گوید ایران روز یکشنبه ۲۰ بهمن یک ماهواره به فضا پرتاب خواهد کرد.در چین طی 24 اخیر 108 تن دیگر بر اثر ویروس کرونا جان باختند و شمار قربانیان ابتلا به این بیماری در این کشور به 1017 نفر افزایش یافت.

کمیته ملی بهداشت چین اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 2500 تن دیگر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده و 108 دیگر جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس کشنده از دست داده‌اند. کمیته ملی بهداشت چین گفت، ویروس کرونا در جدیدترین آمار به روز شده 42 هزار و 638 تن را در چین قارهای (خارج از هنگ کنک و ماکائو) مبتلا کرده است و در 24 ساعت گذشته 108 تن جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.02. 103 تن از قربانیان در ایالت هوبی و مرکز آن شهر ووهان بودند. ایالات متحده می‌گوید از این نگرانی دارد که فناوری بالیستیک دوربرد مورد استفاده برای قرار دادن ماهواره در مدار زمین می‌تواند برای پرتاب کلاهک‌های هسته‌ای نیز به کار گرفته شود. این شهر کانون انتشار ویروس، کرونا است. بر اساس این بیانیه، تعداد مبتلایان به این ویروس 42 هزار و 638 نفر اعلام شد که وضعیت 7 هزار 333 نفر از این افراد وخیم است. مقامات چینی اعلام کردند شمار قربانیان ویروس کرونا تا لحظه تهیه این گزارش به 1016 نفر افزایش یافته است. تعداد افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نیز 21 هزار و 675 نفر اعلام شد.

ویروس کرونا شیوع و انتشاری گسترده تر از ویروس «سارس» دارد که با آن هم خانواده است، سرعت انتشار و شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به حدی بوده که کارشناسان تمام امکانات خود را برای شناسایی و مقابله با این ویروس کشنده به کارگرفته اند. این در حالی است که تعداد افراد تحت مراقبت به 187 هزار و 728 رسیده است. تنش‌های میان ایالات متحده و ایران، که پیشتر بر سر مساله هسته‌ای بالا گرفته بود، پس از آن که قاسم سلیمانی از فرماندهان نیروهای مسلح ایران روز سوم ژانویه در حمله پهپادی آمریکا در بغداد کشته شد و حمله تلافی‌جویانه موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق را در پی داشت، به بالاترین سطح در ده‌های اخیر رسید. بنا به گزارش سایت World Today News ویروس کرونا از انسانی به انسان دیگر و از طریق سرفه، عطسه و یا حتی لمس سطوح آلوده منتقل میشود. با این وجود سئوالی که در اذهان عمومی مطرح می‌شود این‌ است که ویروس کرونا تا چه مدت می‌تواند در هوا زنده بماند؟ طول عمر این ویروس در هوای آزاد 45 دقیقه است و این مدت زمانی کافی است برای اینکه اشخاصی دیگر به آن ویروس آلوده شوند زیرا که عطسه‌ها می‌تواند ویروس را تا فاصله 4 متری در هوا و بر سطوح اشیاء منتشر کند. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در 31 دسامبر، اعلام کرد که 27 نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این"بیماری مرموز" مبتلا شده و این بازار بسته شده است. از طرفی پژوهشی جدید نشان می‌دهد ویروس جدید کرونا توانایی زنده ماندن به مدت 4 الی 5 روز بر هر گونه سطحی که توسط فرد مبتلا لمس می شود را دارا است و همچنان این ویروس به مدت 9 روز واگیر خواهد ماند. ژانویه سال گذشته، تلاش ایران برای پرتاب ماهواره تصویربرداری «پیام امیرکبیر» با استفاده از راکت «بصیر» ناموفق بود و پس از آن در فوریه یک تلاش دیگر آن کشور برای پرتاب ماهواره کوچک «دوستی» با استفاده از راکت سفیر ناکام ماند. طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی محققان انستیتوی نظافت و طب محیطی در بیمارستان دانشگاه گریف‌سفالد که از سوی وبسایت The Health Site منتشر شده، این ویروس به طور میانگین قادر است بین 4 تا 5 روز زنده بماند و بنا به این گزارش دمای کم و هوای مرطوب به افزایش طول عمر این ویروس کمک می‌کند. دولت چین به منظور پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در 13 شهر را موقتا متوقف کرد. دولت چین به منظور پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در 13 شهر را موقتا متوقف کرد.

به منظور کاهش خطرات انتقال و شیوع این ویروس سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که نظافت شخصی باید به شکل خوب رعایت شود که از جمله آن پوشش دهان هنگام سرفه و عطسه است. آنچه اشخاص برای کاهش خطرات انتقال و شیوع ابتلا به این ویروس می‌توانند انجام دهند این است که همواره دست‌ها را باید با دقت و به طرز درستی با آب و صابون و به مدتی بیش از 21 ثانیه شست. وزارت دارایی چین پیشتر اعلام کرد که 144 میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.» به گفته این مرکز، «هرچند سیمرغ در ظاهر برای قرار دادن ماهواره در مدار طراحی شده است، اما مقام‌های اطلاعاتی آمریکا درباره امکان بالقوه به کارگیری فناوری موتور پیشران راکت برای توسعه موشک‌های دوربرد شهادت داده‌اند. استعمال ضد عفونی کننده دست‌ها نیز مهم است اما نباید آن را به عنوان جایگزینی برای شستن دستها تلقی کرد. از دیگر کارهای پیشگیری کننده پوشیدن ماسک صورت در نزدیکی فرد مبتلا به ویروس و یا در اماکن پر ازدحام است. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود. همچنین باید از پختن درست و کامل گوشت مصرفی اطمینان حاصل کرد.. واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است.

. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند.