شمار قربانیان انفجار تروریستی کابل به 10 نفر افزایش یافت

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حمله تروریستی به کاروان خودروهای معاون اول رئیس جمهور افغانستان در کابل بیش از 10 نفر جان باخته و 15 تن دیگر زخمی شدند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور «داخله» افغانستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در پی یک حمله تروریستی در چهارراهی سابق تایمنی در حوزه چهارم امنیتی شهر کابل که کاروان خودروهای معاون اول رئیس جمهور افغانستان را هدف گرفته بود، 10 نفر کشته و 15 تن دیگر مجروح شده‌اند.حمله به کاروان خودروهای امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور افغانستان در کابل 2 کشته و 12 زخمی به جا گذاشت.

در همین حال امرالله صالح، معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان نیز در رسانه اجتماعی اعلام کرد که چند نفر از محافظین او زخمی شده‌اند. در این انفجار او و پسرش نیز به گونه سطحی آسیب دیده‌اند. صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهور افغانستان نیز این حمله را محکوم و تاکید کرد:"عاملان این حملات دشمنان صلح و ثبات هستند که پیوسته به خشونت‌های‌شان در برابر دولت و ملت افغانستان ادامه می‌دهند".

در همین حال وزارت امور خارجه پاکستان هم با صدور بیانیه‌ای، حمله تروریستی کابل را به شدت محکوم کرده و تاکید کرد:"با ابراز همدردی با خانواده قربانیان و آرزوی بهبودی برای زخمی‌ها، از اینکه امرالله صالح از این حمله تروریستی جان سالم بدر برده خرسند هستند".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 193 هزار و 587 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 193 هزار و 587 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در استرالیا به 781 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 8860 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 253 هزار و 245 تن رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 253 هزار و 245 تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ترکیه؛ شمار بهبودیافتگان از 252 هزار نفر گذشتوزارت بهداشت ترکیه مجموع بهبودیافتگان ویروس کرونا را 252 هزار و 152 نفر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 494 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »