شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 784 نفر رسید

15/04/2020 11:27:00 ق.ظ

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 784 نفر رسید

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 784 نفر رسید

وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان چهارشنبه 15 آوریل اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 70 مورد مثبت تازه

به گزارش منابع خبری، وحیدالله مایار سخنگوی این وزارت گفته است، این مورد مثبت تازه شامل کابل 31 مورد، هرات 22، قندهار سه مورد، غزنی سه مورد، میدان وردک دو مورد، ننگرهار دو مورد، نیمروز دو مورد، کنر دو مورد، فاریاب یک مورد، بغلان یک مورد و ارزگان یک مورد می‌شوند.

مایار اضافه کرد، تا کنون 25 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 43 نفر دیگر بهبود یافته‌اند.سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان علاوه کرد، هرات با ثبت 306 مورد و کابل با ثبت 209 مورد بیشترین افراد آلوده به ویروس کرونا را دارند.در همین حال، با گسترش شیوع ویروس کرونا قیودات روز گردی در شهرهای کابل و هرات افغانستان تمدید شد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

شمار قربانیان کرونا در فرانسه به مرز 15 هزار نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه با فوت 574 نفر دیگر به 14 هزار و 967 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان کرونا در جهان به مرز ۲ میلیون نفر رسید | DW | 14.04.2020بنا بر تازه‌ترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، شمار کل مبتلایان به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان به بیش از ۲ میلیون نفر رسیده است. تا کنون حدود ۱۲۰ هزار نفر در جهان بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان سپرده‌اند. به ولله تا کون هممون نذاره ولمون نمیکنع حالا ببین اگه ایران و بعضی کشورها آمار درست بدهند بالاتر از این حرفهاست 😪😪😰

شمار جان باختگان کرونا در ایران به 4683 نفر رسیدرئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران روز سه شنبه 14 آوریل اعلام کرد، تاکنون 74877 نفر در این دروغ تيتر نزنيد! يا اينهم مجاهدين گفتن!؟؟

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 23 هزار و 649 تن رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا به 23 هزار و 649 تن رسید

شمار قربانیان کرونا در اسرائیل به 123 نفر رسید

شمار مبتلایان کرونا در فلسطین به 329 نفر رسیدسخنگوی دولت فلسطین اعلام کرد شمار مبتلایان کووید-19 در این کشور به 329 تن افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

ویروس کرونا در کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به 784 نفر رسید.شمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه با فوت 574 نفر دیگر به 14 هزار و 967 نفر رسید.در عرض کمتر از دو هفته مجموع شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان دو برابر شده است.کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت98 نفر در24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 4683 نفر رسیده است.

به گزارش منابع خبری، وحیدالله مایار سخنگوی این وزارت گفته است، این مورد مثبت تازه شامل کابل 31 مورد، هرات 22، قندهار سه مورد، غزنی سه مورد، میدان وردک دو مورد، ننگرهار دو مورد، نیمروز دو مورد، کنر دو مورد، فاریاب یک مورد، بغلان یک مورد و ارزگان یک مورد می‌شوند. مایار اضافه کرد، تا کنون 25 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 43 نفر دیگر بهبود یافته‌اند.04. سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان علاوه کرد، هرات با ثبت 306 مورد و کابل با ثبت 209 مورد بیشترین افراد آلوده به ویروس کرونا را دارند. تا کنون ۱۲۰ هزار نفر در جهان جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند. در همین حال، با گسترش شیوع ویروس کرونا قیودات روز گردی در شهرهای کابل و هرات افغانستان تمدید شد. همچنین آمار مبتلایان ویروس کرونا با افزایش 4 هزار و 188 مورد جدید در یک روز گذشته به 136 هزار 779 نفر رسید. از سوی دیگر، سازمان صحی جهان(سازمان جهانی بهداشت) دوشنبه 13 آوریل بسته کمک های صحی به وزارت صحت عامه افغانستان سپرد..

پپر كورن، نماينده سازمان صحي جهان در افغانستان گفت: «این محموله شامل ده هزار کیت محافظتی و دوازده هزار کیت تشخیص برای ویروس کرونا می‌باشند». در حال حاضر در بیمارستان‌ها 32 هزار و 113 نفر از جمله 6 هزار و 821 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در تازه‌ترین اظهارات خود تأکید کرده که تصمیم‌گیری در باره کرونا در این کشور بر عهده رئیس جمهور است و نه ایالت‌های این کشور. در همین حال، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه افغانستان گفت: «موادهاي کمک شده، مي‌ تواند ما را در راستاي حفاظت از جان کارمندان صحی در برابر ویروس کرونا و تشخیص واقعات مثبت اين ويروس کمک کند و در حال حاضر اين موادهاي صحي یکی از ضروریات مهم این وزارت به شما می‌رود». براساس اعلامیه ای وزارت صحت عامه افغانستان فیروزالدین فیروز از همکاری سازمان صحی جهان ستایش کرده گفت، این سازمان یکی از همکاران مهم این وزارت است.. همچنان براساس اعلامیه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، میر رحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان کشور دوشنبه 13 آوریل در دیدار با رئیس جمهوری محمد اشرف غنی گفت، شفاخانه شخصی اش را با وسایل مجهز طبی برای مبارزه با ویروس کرونا در اختیار وزارت صحت عامه قرار می دهد. رئیس جمهوری آمریکا در هنگام اعلام ممنوعیت ورود مسافران از اروپا به آمریکا در اواسط ماه مارس گفته بود که این ممنوعیت به مدت ۳۰ روز (تا اواسط آوریل) برقرار خواهد بود. شفاخانه پنج طبقه‌ای وی در شهر کابل فعالیت دارد.

از جانب دیگر، اتحادیه اروپا شنبه 11 آوریل 2020 با نشر اعلامیه‌ای نوشت، برای مبارزه با ویروس کرونا 117 میلیون یورو را به افغانستان اختصاص داده که از این میان 50 میلیون آن به سکتور صحت عامه این کشور تخصیص یافته است. بانک جهانی نیز اخیراً 100. ادامه وضعیت بحرانی در اسپانیا، ایتالیا و فرانسه در بین کشورهای اروپایی اسپانیا، ایتالیا و فرانسه بیش از همه با ویروس جدید کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و کوشیده‌اند که با اعمال محدودیت‌های جدید با شیوع پرشتاب این ویروس و بیماری کووید-۱۹ مقابله کنند.4 میلیون دالر امریکایی برای مبارزه با ویروس کرونا به افغانستان اعلام همکاری کرد .