شمار متقاضیان پناهندگی در اتحادیه اروپا دو برابر شد | DW | 25.09.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اداره آمار کمیسیون اروپا اعلام کرده است که بین ماه‌های آوریل و ژوئن ۲۰۲۱ درخواست پناهندگی در اتحادیه اروپا به ۱۰۳ هزار و ۸۹۵ نفر رسیده است. سوری‌ها و شهروندان افغانستان بیشترین تقاضای پناهندگی را داشتند.

شمار متقاضایان پناهندگی در اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به شدت افزایش یافته است. اداره آمار کمیسیون اروپا گزارش داد، در مجموع ۱۰۳ هزار ۸۹۵ نفر در اتحادیه اروپا تقاضای پناهندگی کرده‌اند. این رقم در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال قبل افزایشی ۱۱۵ درصدی را نشان می دهد. در قیاس با سه‌ماهه نخست سال نیز نه درصد افزایش یافته است.

بر اساس آمار یوروستات بیشترین تقاضای پناهندگی در اروپا را سوری‌ها داشتند. پس از سوری‌ها، با ۲۰ هزار و ۵۰۰ مورد تقاضا، شهروندان افغانستان با ارائه ۱۳ هزار و ۸۶۰ درخواست پناهندگی در رده دوم قرار گرفته‌اند. در جایگاه سوم متقاضیان پاکستانی با چهار هزار و ۴۳۰ مورد تقاضا قرار دارند. تعداد درخواست پناهندگی شهروندان افغانستان در اتحادیه اروپا نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱۶ درصد و نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ نیز ۲۸ درصد افزایش را نشان می دهد. در سه ماهه دوم سال جاری ۲۹ هزار و ۵۴۵ پناهجو در آلمان تقاضای پناهندگی کردند، در فرانسه ۲۲ هزار و ۱۵ نفر و در اسپانیا ۱۲ هزار و ۳۳۵ نفر. این سه کشور در مجموع ۶۱ در صد موارد ثبت تقاضای پناهندگی را داشته‌اند.تعداد پناهجویان جدید در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۲۸ درصد پایین‌تر از آمار سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ و دوره پیش از همه‌گیری کروناست.

بیشترین مهاجرت به اروپا در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ انجام گرفت که سالانه بیش از یک میلیون نفر تقاضای پناهندگی کردند.حمید سلجوقی سفرش را از مناطق جنوبی افغانستان که میدان اصلی نبرد با طالبان است، به سمت اروپا شروع کرد. او پس از دشواری‌های زیاد و گذشتن از ترکیه و یونان، سه شب و سه روز در میان برف و یخبندان کوه‌های بلغارستان پیاده‌روی کرد. پیاده‌روی طولانی‌مدت در شرایط دشوار باعث عفونت هر دو پای این پناهجوی افغان شده است.مخفیگاه پناهجویان در انبار یک کوره‌پزخانه متروک بین مرز مجارستان و صبرستان.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بورل: جلوگیری از تبدیل ایران به کشور اتمی اولویت اروپا استجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بازگشت به توافق هسته‌ای را گامی در راستای حل معضل سیاست منطقه‌ای تهران دانست و تاکید کرد، جایگزینی برای مذاکرات ایران اتحادیه_اروپا امریکا مذاکرات_وین برجام JosepBorrellF eu_eeas آقای بورل شنبه 25 سپتامبر در گفت‌وگو با روزنامه «الشرق الاوسط» بیان کرد که گام نخست، ممانعت از شکل‌گیری ایران_اتمی است و پس از آن به دیگر ‌پرونده‌ها رسیدگی خواهد شد... نسیم : 👇
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

میراث آنگلا مرکل در گفتگو با رئیس سابق کمیسیون اروپایونکر:‌«بزرگترین دستاورد مرکل نقشی بود که او در اوت و سپتامبر سال ۲۰۱۵ در بحران پناهجویان بازی کرد. او به شدت مخالف بستن مرز آلمان بود. او این کار را در تقابل با دیدگاه اگثریت اعضای پارلمانی حزبش انجام داد. به نظر من رهبر کسی است که می تواند به اردوگاه خودش نه بگوید.» Globalconversation LIKE BY LIKE FOLLOW BY FOLLOW AND SHARE BY SHARE.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جهش ۱۱۵ درصدی پناهجویان تازه در اتحادیه اروپا؛ شهروندان افغانستان دوم و ترکیه ششم شدندتعداد پناهجویانی که برای نخستین بار از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی کرده‌اند، طی سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ به ۱۰۳ هزار و ۸۹۵ نفر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۱۵ درصد افزایش یافته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بورل: اتحادیه اروپا برای افتتاح نمایندگی در افغانستان تلاش می‌کندجوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا در تلاش است تا نمایندگی مشترک خود را در کابل افتتاح کند. امروز جمعه است!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جنجال قرارداد زیردریایی‌های اتمی؛ تاثیر بر جایگاه فرانسه در پیمان ناتو و «استقلال استراتژیک» اروپاژنرال فیلیپ لاوین، نظامی بلندپایه فرانسه در مراسمی در روز پنج‌شنبه ۲۳ سپتامبر در ایالت ویرجینیای آمریکا مسئولیت فرماندهی بخش «دکترین و تحول ناتو» را از دیگر هم‌قطار خود، ژنرال آندره لاناتا که سه سال فرماندهی این مرکز را بر عهده داشت، تحویل گرفت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دانش‌آموزان کشورهای اتحادیه اروپا اکثرا کدام زبان‌های خارجی را یاد می‌گیرند؟کمتر از یک درصد دانش‌آموزان دوره متوسطه یونان با دو یا بیش از دو زبان خارجی آشنایی پیدا می‌کنند که پایین‌ترین میزان در میان اعضای اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »