شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۸۰۰ هزار نفر گذشت | DW | 15.12.2021

24/09/1400 12:42 ب.ظ

به رغم آن که آمریکا واکسیناسیون را سریع شروع کرد، ولی شمار واکسینه‌شده‌ها هنوز در قیاس با سایر کشورهای صنعتی پایین است. روزانه ۱۲۰ هزار نفر در این کشور مبتلا می‌شوند و به طور متوسط ۱۱۵۰ نفر نیز جان خود را از دست می‌دهند.

بنا بر تازه‌ترین داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز در آمریکا شمار قربانیان کرونا در این کشور از مرز ۸۰۰ هزار نفر گذشته است. جو بایدن با اشاره به این آمار آن را"رویدادی تراژیک" توصیف کرد و مردم را به دعا و نیایش برای قربانیان فراخواند.

او ضمن ابراز همدردی با همه خانواده‌ها که چنین رنجی را تحمل می‌کنند، مردم آمریکا را فراخواند که واکسن بزنند و سایر اقدامات احتیاطی مانند زدن ماسک را رعایت کنند. برای بزرگداشت یاد قربانیان کرونا اعضای کنگره آمریکا نیز در محوطه جلوی ساختمان این محل یک دقیقه سکوت کردند. چاک شومر، رئیس فراکسیون دموکرات‌ها در سنا در این رابطه گفت: «هر کدام از ما کسی را می‌شناسد که ممکن است از این بیماری جان سالم به در نبرد.

نهاد امور بهداشتی در آمریکا (CDC) در آماری که امروز چهارشنبه ۱۵ دسامبر، منتشر کرده رقم قربانیان کرونا در این کشور را ۷۹۶ هزار نفر ذکر کرده است. به رغم آن که آمریکا جزو اولین کشورهایی بود که به طور گسترده به واکسیناسیون شهروندان خود علیه کرونا اقدام کردند، ولی ضریب واکسیناسیون در این کشور همچنان از سایر کشورهای عمده صنعتی عقب‌تر است.

در حال حاضر ایالات متحده با موج پنجم کرونا درگیر است. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که ارقام ابتلا و بستری‌شدن و مرگ و میر ناشی یا در ارتباط با بیماری کووید۱۹ باز هم افزایش یابد.به لحاظ ارقام مطلق و غیرقیاسی آمریکا بیش از هر کشور دیگری از مرگ و میر ناشی از کرونا آسیب دیده است. هیچ کشوری به اندازه آمریکا با جمعیت ۳۳۰ میلیونی‌اش قربانی کرونایی نداشته است. headtopics.com

لابد اونجا ضد واکسن احمق و بیشعور ، زیاده

ادامه مطلب:
dw_persian »

دستگیری یازده نفر در ارتباط با حمله به مسجدی در آلماننیروهای امنیتی آلمان یازده نفر را در ارتباط با حمله به مسجد «ایوب سلطان» در شهر لایپزیگ دستگیر کردند. - خبرگزاری آناتولی

انفجار مین در پایتخت افغانستان جان یک نفر را گرفتبر اثر انفجار مین در منطقه تانک تیل لوگر شهر کابل پایتخت افغانستان یک نفر جان خود را از دست داد. - خبرگزاری آناتولی

مقامات قرقیزستان چهار نفر را به ظن ربودن یک تاجر ترک دستگیر کردند🔺 مقامات قرقیزستان چهار نفر را به ظن ربودن یک تاجر ترک دستگیر کردند ▪ این گروه ظاهرا یک تاجر ترک را در بدو ورود به فرودگاه بیشکک در ۱ دسامبر متوقف کرد و او را به پاسگاه پلیس در فرودگاه برد. ⬇ بیشتر بخوانید: آخرین عکس‌های یادگاری کودکان یک خانواده در یمن! آمریکای جنایتکار و تروریست عامل اصلی بدبختی مردم جهان سپاه سایبری پاسداران👇🏻 ☑️ SEPAHCYBERY

۳۰ گردباد در سه روز؛ شمار قربانیان طوفان‌های آمریکا به ۷۹ نفر افزایش یافتطوفان‌های اخیر که باعث فروریختن یکی از انبارهای شرکت آمازون و کشته شدن شش نفر شده، بار دیگر یکی از سیاست‌های داخلی آمازون را در مرکز توجه قرار داد: سیاست سختگیرانه‌ای که به کارکنان اجازه تماس تلفنی در زمان کار را نمی‌دهد.

محکومیت یک شرکت دانمارکی در دادگاه به دلیل فروش محموله‌های سوخت به مقصد سوریهاین شرکت، مدیرعامل آن همچنین یکی از شرکتهای تابعه، از سوی دادگاه متهم شده بودند که در مجموع ۱۷۲ هزار تن سوخت هواپیمای جت به ارزش حدود ۶۴۷ میلیون کرون دانمارک را بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میلادی و طی ۳۳ معامله به شرکت‌های روسی فروخته‌اند.

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .