شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 1828 نفر رسید

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

28.04.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

2020وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت عمومی «صحت عامه» افغانستان امروز سه‌شنبه 28 آوریل 2020 طی یک نشست خبری در کابل اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته 125 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا «کووید-19» در کشور مشاهده شده و آمار کل مبتلایان به 1828 نفر رسیده است.

وی افزود: طی شبانه‌روز گذشته 21 نفر در هرات، 15 نفر در کابل، 15 نفر در قندهار، 10 نفر در بلخ، 9 نفر در لوگر، 8 نفر در جوزجان، 7 نفر در پنجشیر، 7 نفر در لغمان و 7 نفر در ولایت پکتیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. تاکنون 58 نفر نیز بر اثر کرونا در افغانستان جان خود را از دست داده و 228 تن از بیماران نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ مرخص شده‌اند.

گفتنی است ویروس کرونا نخستین بار در دسامبر 2019 در شهر ووهان چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در 210 کشور تبدیل به بیماری «همه‌گیری جهانی» شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز 3 میلیون نفر گذشتشمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز 3 میلیون نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در بحرین و عمان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از سه میلیون نفر گذشت🔺شمار مبتلایان به کرونا در جهان از سه میلیون نفر گذشت ⚡️براساس آخرین آمار، شمار مبتلایان به کرونا در جهان از سه میلیون نفر گذشت و تا کنون بیش از ۲۰۷هزار نفر نیز جان خود را به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان کرونا در ناو جنگی آمریکا به 47 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ افزایش شمار مبتلایان در کره جنوبی و چین
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار همه‌گیری کرونا در جهان / شمار مبتلایان در روسیه از چین بیشتر شدآمار همه‌گیری کرونا در جهان تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید تاکنون در جهان به سه میلیون و ۶۵ هزار و ۷۷۸ رسیده که از این میان ۲۱۱ هزار و ۶۵۸ تن جان باخته و ۹۲۳ هزار و ۶۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »