شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 1381 نفر رسید

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در چین طی 24 ساعت اخیر 121 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و شمار قربانیان این بیماری در این کشور به 1381 نفر افزایش یافت.

کمیسیون بهداشت ملی چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 121 تن دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و شمار قربانیان این بیماری نیز به 1381 نفر افزایش یافته است.گفتنی است ویروس جدید کرونا برای اولین بار 12 دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در 31 دسامبر، اعلام کرد که 27 نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این"بیماری مرموز" مبتلا شده و این بازار بسته شده است.

همچنین تعداد زیادی از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز به روی گردشگران بسته شده است. وزارت دارایی چین پیشتر اعلام کرد که 144 میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.علائم این ویروس 80 درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 1368 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش آمار قربانیان کرونا؛ شمار کشته‌شدگان در چین از ۱۳۰۰ نفر هم گذشت🔺افزایش آمار قربانیان کرونا؛ شمار کشته‌شدگان در چین از ۱۳۰۰ نفر هم گذشت ⚡️کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد شمار تلفات ناشی از ویروس کرونا در این کشور تا پایان روز چهارشنبه به۱۳۶۷نفر رسیده که این آمار نسبت به روز سه‌شنبه ۲۵۴ نفر افزایش داشته است. و خداوند حامی بگا رفتگان است.. دولتتون که کاملا خوشحاله! داره،فراگیرمیشه.محاله که،چندتایی توایران نباشه.واگراین اتفاق بیوفته،درهفته اول،میلیونی تلفات میدیم.جمهوری اسلامی،امکانات،اهمیت،وتدابیرش درجهان مثال زدنیه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نخستین قربانی ویروس کرونا در ژاپنوزیر بهداشت ژاپن اعلام کرد یکی از شهروندان این کشور بر اثر بیماری ناشی از ویروس جدید کرونا جان باخته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار تلفات کروناویروس از ۱۴۰۰ نفر گذشتشمار تلفات کروناویروس در چین از ۱۴۰۰ نفر گذشت؛ این درحالیست که تعداد مبتلایان به این ویروس روند کاهشی پیدا کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 1368 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تعداد قربانیان کرونا در چین به 1483 نفر رسیده است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimتعداد قربانیان کرونا در چین به ۱۴۸۳ نفر رسیده است دولت چین در جدیدترین آمار خود اعلام کرد که روزپنجشنبه ۱۱۶ نفر دیگر هم به تعداد قربانیان کرونا ویروس اضافه شدند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »