التهاب_مغزی, آنسفالیت, التهاب مغزی, بیماری, شیوع, هند

التهاب_مغزی, آنسفالیت

شمار قربانیان التهاب مغزی در هند به 145 تن رسید

23/06/2019 03:15:00 ب.ظ

به گزارش تلویزیون «ایندیا تودی» از آغاز ماه ژوئن تاکنون 145 کودک که بیشتر آنان کودک بوده‌اند بر اثر بیماری التهاب_مغزی حاد ( آنسفالیت ) در ایالت بیهار هند جان باخته اند.

23.06.2019چندی‌گر/ خبرگزاری آناتولیبه گزارش تلویزیون «ایندیا تودی» از آغاز ماه ژوئن تاکنون 145 کودک که بیشتر آنان کودک بوده‌اند بر اثر بیماری التهاب مغزی حاد (آنسفالیت) در ایالت بیهار این کشور جان باخته اند.براساس این گزارش، 129 نفر از این موارد مرگ در شهر مظفرپور صورت گرفته است.

آیت‌الله رئیسی مرقد میرسیدعلی همدانی را زیارت کرد نیویورک تایمز: فخری‌زاده با تیربار هوشمند موساد کشته شد | DW | 18.09.2021 خامنه‌ای به مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک: کسب مدال با وطن‌فروشی و خودفروشی ناسالم است | DW | 18.09.2021

پزشکان هنوز علت این بیماری‌ را کشف نکرده‌اند. از آغاز ماه جاری تاکنون 600 مورد ابتلا در 16 منطقه مختلف هندوستان شناسایی شده است.گفته می شود شیوع این بیماری با انتقال ویروس با مصرف سرخالوی خام در ایالت بیهار هند که یکی از فقیر‌ترین ایالت‌های این کشور عنوان می شود، صورت می گیرد.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

صدراعظمی به شیوه آنگلا مرکل

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بیشتر اروپایی‌ها معتقدند با خداحافظی آنگلا مرکل از قدرت، آلمان از دوران طلایی خود فاصله خواهد گرفت. اما چرا آنگلا مرکل، صدراعظم و رئیس بزرگ‌ترین حزب سیاسی آلمان، قدرتمندترین سیاستمدارِ زن جهان است؟

کودکانی که کودک نبودند چه بودند؟

حمایت از کودکان و نوجوانان بزه‌دیده یا بزهکار افتخار نظام قضائی کشور استمعاون حقوقی قوه قضائیه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان را فارغ از بزه‌دیده یا بزهکار بودن مایه افتخار نظام قضائی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ و قانون آئین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ در رسیدگی ماهوی و شکلی به جرایم اطفال و نوجوانان بزهکار و بزه‌دیده از قوانین پیشرفته کیفری به شمار می‌رود.

وقت رسیدگی به پرونده نجفی هنوز تعیین نشده است/ ساختار جدید قوه قضائیه به تصویب رسیدسخنگوی قوه قضائیه: *وقت رسیدگی به پرونده نجفی هنوز تعیین نشده است *هیات قضایی تاکنون هیچ نقصی در پرونده نجفی اعلام نکرده است

ترامپ می‌گوید حمله به سه هدف در ایران را به خاطر کشته‌شدگان احتمالی متوقف کرددونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می‌گوید: 'دیشب سه هدف را در ایران برای حمله در نظر داشتیم، چون گفتند ۱۵۰ نفر کشته می‌شوند حمله را متوقف کردم.' حالا آمریکا بهونه داره واسه فروش اسلحه به کشورهای منطقه با بهانه اینکه ببینید ایران چی داره شما هیچی ندارید خوب بازار گرمی براه انداخته😁 بخاطری متوقف کردید که مصرف شما بیشتر میشود و در مقابل زیان کمتری به مردم بیگناه وارد میشود. گرنه، چرا حملات هوایی خود را در افغانستلن متوقف نمیکنید؟ چرا هر اسلحه خود را در افغانستان امتخان میکنید؟ 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

حمله انتحاری به مسجد شیعیان در بغداد 10 کشته به جا گذاشت

دیوان‌عالی آمریکا به برجا ماندن صلیب در مکان عمومی در مریلند حکم دادبخش انگلیسی صدای آمریکا - «دیوان‌عالی ایالات متحده» می گوید بنای یادبود «جنگ جهانی اول» به شکل صلیبی ۱۲ متری می تواند در مکان عمومی در ایالت مریلند برجا بماند. قضات حکم دادند که حضور این بنای یادبود

در پی ناآرامی‌ها در تفلیس؛ روسیه پرواز به گرجستان را ممنوع کردبه دنبال ناآرامی‌ها در گرجستان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تمام پروازها از این کشور به گرجستان را به طور موقت ممنوع کرده است. خبرگزاری رویترز، روز شنبه یکم تیرماه با اعلام این خبر گزارش داد ک مدتی بود گرجستان جایگاه تفریح شده بود و مافیای کثیف هرگزآرامش کشورهای جهان سوم و پیشرفت آن را تحمل نمیکند روسیه از ترس جنایات، اشغالگریها و اقدامات تروریستی که سال 2008 در گرجستان مرتکب شد و به دنبال آن، تنفر عمومی از روسیه در گرجستان، این تصمیم را گرفته است.