شمار قربانیان ابولا در کنگو به 2014 تن رسید

07/07/1398 10:29 ق.ظ

وزارت بهداشت جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام کرد که تاکنون 2014 تن از شهروندان این کشور بر اثر ابتلا به ویروس ابولا جان باخته‌اند.

Alaattin Doğru,Goletekin Akhondzadeh | Dakar داکار/خبرگزاری آناتولی بر اساس تازه ترین آمار وزارت بهداشت و درمان جمهوری دموکراتیک کنگو، بر اثر شیوع بیماری ابولا از ژوئن سال گذشته تاکنون 2014 نفر جان خود را از دست داده اند.

از آغاز شیوع بیماری ابولا در کنگو، تاکنون 3186 بیمار به علت تب خونین به بیمارستان مراجعه کرده که در 3072 تن از این افراد ویروس ابولا مشاهده شده است. همچنین 989 بیمار مبتلا به ابولا پس از درمان مرخص شده و 69 نفر دیگر نیز هنوز در بیمارستان تحت درمان هستند.

بیماری ابولا نخستین بار در سال 1976 در کنگو و سودان مشاهده شد در دسامبر 2013 مجددا در غرب آفریقا شیوع یافت. از سال 2014 تا 2017 بیش از 30 هزار نفر در گینه، لیبریا و سیرالئون به این بیماری مبتلا شده و بیش از 11 هزار نفر جان باخته اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

شمار قربانیان سیل در هند به 22 نفر رسید

حکمتیار: شمار شرکت‌کنندگان در انتخابات افغانستان بسیار اندک بودگلبدین حکمتیار، از نامزدهای انتخابات افغانستان امروز (شنبه) تاکید کرد، دو نامزد که مقام‌های حکومتی هستند، دست به تقلب‌های گسترده زدند؛ آن‌ها از امکانات دولتی به‌ شکلی وسیع استفاده کردند و مقام‌های محلی حکومتی طرفدار آن‌ها بودند.

شمار قربانیان سیل در هند به 22 نفر رسید

متخصصان شرکت مهندسی و توسعه نفت چشم انتظار لغو مصوبه شورای اداری صنعت نفت هستند/ نادیده گرفتن تجارب کارکنان باسابقهکارکنان ارکان ثالث (ب) شرکت مهندسی و توسعه نفت که در واقع متخصصان صنعت نفت کشور به شمار می‌روند، از دستوری که بر تعدیل آنها در مدت معینی تاکید می‌کند، نگران هستند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان؛ نگرانی از حمله باعث شد مشارکت از پنج سال پیش کمتر شودانتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از یک بار تمدید مهلت رای گیری به پایان رسید.

درگیری پلیس با تظاهرکنندگان در هنگ کنگبسیاری از تظاهرکنندگان لباس سیاه به تن داشتند و چهره خود را پوشانده بودند.