شمار قربانیان کرونا در جهان به ۷۹۸هزار نفر رسید؛ ایران چهارمین کشور با بیشترین بیمار در وضعیت بحرانی

31/05/1399 07:20:00 ب.ظ

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا روز جمعه ۲۱ اوت (۳۱ مرداد) به بیش از ۲۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر و شمار قربانیان آن به ۷۹۸ هزار نفر رسید.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا روز جمعه ۲۱ اوت (۳۱ مرداد) به بیش از ۲۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر و شمار قربانیان آن به ۷۹۸ هزار نفر رسید. آمارهای جهانی حاکی از آن است که تا کنون بیش از ۱۵ میلیون و ۵۵۸ هزار نفر از مبتلایان این بیماری نیز در سراسر جهان بهبود یافته‌اند.

هم اکنون در جدول جهانی کشورهای گرفتار به کووید۱۹، ایالات متحده آمریکا با بیش از ۵ میلیون و ۷۴۷ هزار مبتلا در صدر قرار دارد و پس از این کشور، به ترتیب کشورهای برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، کلمبیا، اسپانیا و شیلی جایگاه دوم تا دهم جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

بیشترین شمار قربانیان این ویروس نیز بار دیگر در ایالات متحده به ثبت رسیده است. شمار جان باختگان کووید۱۹ در این کشور به ۱۷۷ هزار و ۴۵۷ نفر رسیده است و پس از آن به ترتیب برزیل (بیش از ۱۱۲ هزار قربانی)، مکزیک (بیش از ۵۹ هزار)، هند (بیش از ۵۵ هزار)، بریتانیا (بیش از ۴۱ هزار)، ایتالیا (بیش از ۳۵ هزار)، فرانسه (بیش از ۳۰ هزار)، اسپانیا (بیش از ۲۸ هزار)، پرو (بیش از ۲۷ هزار) و ایران (بیش از ۲۰ هزار قربانی) در جایگاه دوم تا دهم جدول جهانی قرار دارند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

شمار بهبود یافتگان از کرونا در ترکیه به 234 هزار و 797 نفر رسیدشمار بهبود یافتگان از کرونا در ترکیه به 234 هزار و 797 نفر رسید

آمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 37 هزار و 861 نفر رسید

آمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 37 هزار و 894 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان اعلام کرد آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 37 هزار و 894 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در کانادا؛ شمار قربانیان به 9 هزار و 44 تن افزایش یافتشمار قربانیان ویروس کرونا در کانادا با فوت 50 بیمار طی هفته یک گذشته به 9 هزار و 94 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

با گسترش آتش‌سوزی‌ها در کالیفرنیا هزاران نفر مجبور به ترک خانه‌ها شدند - BBC News فارسیدر پی رشد سریع چندین آتش سوزی طبیعی در نزدیکی سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا در آمریکا هزاران نفر مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.

تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۰ هزار و ۳۷۶ نفر رسیدتهران - ایرنا - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۵۴ هزار و ۷۶۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۰ هزار و ۳۷۶ نفر رسیده است.