شمار نیروگاه‌های هسته‌ای جهان به پایین‌ترین تعداد در ۳۰ سال گذشته رسید

03/07/1399 07:00:00 ب.ظ

شمار نیروگاه‌های هسته‌ای جهان به پایین‌ترین تعداد در ۳۰ سال گذشته رسید بیشتر بخوانید🔽

یک نهاد بین‌المللی در تازه‌ترین گزارش سالانه خود از وضعیت صنعت‌ هسته‌ای در جهان اعلام کرد میزان نیروگاه‌های اتمی فعال به پایین‌ترین تعداد در سی سال گذشته رسیده است. مطابق آمار منتشره از ۵۲ نیروگاه جدید در دست احداث دستکم ۳۳ نیروگاه از برنامه عقب هستند. این در حالی است که در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ حتی یک نیروگاه هسته‌ای جدید نیز وارد چرخه بهره‌برداری نشده است.

پروژه‌های هسته‌ای تعریف شده جدید علاوه بر مسئله تامین مالی، با رقیبی به نام انرژی‌ها تجدید‌پذیر مواجه هستند. در سال ۲۰۱۹ بودجه تعریف شده برای نیروگاه‌های هسته‌ای ۳۱ میلیارد دلار بود که این مبلغ یک ‌دهم بودجه تخصیص یافته به نیروگاه‌های بادی و خورشیدی در جهان بوده است.

در این گزارش آمده است که صنایع انرژی تجدید‌پذیر نسبت به صنعت هسته‌ای در برابر اثرات همه‌گیری کرونا مقاومت بهتری از خود نشان داده‌اند. بنا بر این پژوهش، تولید انرژی‌های تجدید‌پذیر ۳ درصد رشد را نشان داده در حالی که تولید انرژی هسته‌ای به همین میزان کاهش یافته است.

سال گذشته همچنین برای اولین بار در تاریخ، سهم انرژی‌های تجدید پذیردر تولید برق جهان با ۱۰.۳۹ درصد از سهم انرژی هسته‌ای با ۱.۳۵ درصد پیشی گرفته است. منابع غربی به وال استریت ژورنال: عربستان به دنبال استخراج کیک زرد است headtopics.com

داده‌های تازه نشان می‌دهد که کشورهای توسعه‌یافته جهان به شکلی جدی در حال بستن راکتورهای اتمی خود و جایگزین کردن آن‌ها با نیروگاه‌‌های خورشیدی و بادی هستند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

آمار مرگ در اثر ویروس کرونا در آمریکا از ۲۰۰ هزار نفر گذشت - BBC News فارسیداده های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که آمار مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا اکنون از ۲۰۰ هزار نفر عبور کرده است. امریکایی کمتر جهان ایمن تر Don’t spread lie. Viva Trump. Trump 2020. 🇺🇸✌🏻❤️ یاد داستان اون خیاطه افتادم که سر راه قبرستون خیاطی داشت😅 هر تابوتی را که می بردن یه سنگ می انداخت توی کوزه قبل از بستن مغازه می شمرد. تا یه روزی مغازه باز نشد و مردم سراغشو گرفتن. همسایش گفت خیاط در کوزه افتاد😀 حالا شما هم بشمر😂😂😂

پزشکان بدون مرز: 16 نفر در حمله خمپاره‌ای در تعز یمن زخمی شدند

۱۸۴ فوتی جدید کرونا در کشور / ۲۴ استان در وضعیت قرمزشناسایی ۳۶۰۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۶۰۵ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۸۴ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۳۲۷۹۸ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۳۶۵۸۴۶ نفر *تعداد فوت شدگان: ۲۴۸۴۰ نفر

مافیای تبهکاران در سوئد؛ پلیس زنگ خطر را به صدا در آوردتسویه‌حساب‌های خشونت‌بار، انفجار نارنجک در ساختمان‌ها، قاچاق سازمان‌یافته مواد مخدر و باج‌خواهی از جمله اقدامات گروه‌های مافیایی تبهکار است که آسایش را از این کشور آرام گرفته است. مونوپل' در سوید همه چیز را در بر میگیرد ' همه چیز تحت نظر و کنترول دو لت است. غیر از این هر چه هست دروغ محض است.

کرونا در ایران؛ گلایه وزیر بهداشت به قاسم سلیمانی برای تاخیر در پرداخت بودجهpkhwshhal عنوان خ.... مالترین در کابینه روحانی بدون شک متعلق به این احمقه. معلوم نیست وزیره؟ دکتره؟ شاعره؟ pkhwshhal بابا دست بردارید از اینکارها ،کدوم آدم عاقلی با یه شخص فوت شده که هیچ تخصصی در اون حوضه نداشته شکوه و گلایه میکنه؟؟؟ خدایا زمان توزیع عقل اینا تو صف چی بودن؟؟

یک نیروی پلیس در ارتباط با پرونده مرگ یک زن سیاه‌پوست در آمریکا متهم شدهیات منصفه ایالت کنتاکی آمریکا، روز چهارشنبه ۲۳ سپتامبر (۲ مهر) یک افسر سابق پلیس را به‌دلیل تیراندازی در یک واحد آپارتمانی متهم کرد اما درباره نقش نیروهای پلیس در مرگ برونا تیلور، ساکن آن آپارتمان هیچ اتهامی مطرح نشد.