شلیک گلوله به قلب و مغز؛ پیام سرکوبگران منتقل شد

23/09/1398 09:18 ب.ظ

نشانه تغییر روش در سرکوب اعتراضات خیابانی هم سرها و قلب‌های متلاشی‌شده آن‌هایی ست که بدون توجه به سن و سال و جنسیت از طرف تک‌تیراندازهای سپاه انتخاب و به‌نوعی اعدام خیابانی شده‌اند. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری یادداشتی از شراگیم_زند: sharagim_zand

اما این بار تک‌تیراندازهایی به کار گرفته شدند که انگار به هیچ پروتکل و قیدوبندی پایبند نبودند. گویا به آن‌ها گفته شده بود مستقر شوید و فکر کنید وسط یک بازی ویدیویی هستید.

فرقی هم بین زن و مرد و پیر و جوان و یا کسی که شعار می‌دهد و کسی که عابر است نگذارید. شلخته و درهم به انتخاب خودتان بزنید خون همه‌شان پای ما!

در جریان اعتراضات آبان ماه زنانی از ناحیه سر و گردن مورد اصابت گلوله تک‌تیراندازها قرار گرفتند که فقط نظاره‌گر و یا در حال کمک به مجروحان بودند؛ اما این نحوه سرکوب جنون‌آمیز برای چه بود؟ در سر آن تک‌تیرانداز که قربانیان خود را به این شکل انتخاب می‌کرده چه می‌گذشته؟ آیا واقعا آتش به اختیار عمل کرده یا مجری دستورات بوده است؟

در حال حاضر و تا قبل از به دادگاه کشاندن آمرین و عاملین این جنایات، صرفا با گمانه‌زنی می‌توان پیش رفت. قبل از هر چیز لازم است بدانیم که در جریان سرکوب اعتراضات اخیر، فرماندهی میدان در اغلب شهرها به عهده سپاه گذاشته شده بود؛ یعنی سپاه پاسداران در شیوه و شدت برخورد با معترضین تصمیم‌گیرنده اول و آخر و همه‌کاره بود. از نگاه برنامه‌ریزان اصلی سرکوب، سپردن کار به دست پلیس و استفاده از روش‌های متداول در برخورد با معترضین درحالی‌که شدت و دامنه اعتراضات گسترده و بی‌سابقه است، ریسک عدم موفقیت را بالا می‌برده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

مردی که با چاقو ماموران را تهدید کرد به ضرب گلوله پلیس فرانسه کشته شدبه گفتۀ پلیس، این مرد که ۴۲ ساله بوده و تابعیت مراکشی داشته، در ماه ژوئن از یک مرکز روانپزشکی فرار کرده است.

مردی که با چاقو ماموران را تهدید کرد به ضرب گلوله پلیس فرانسه کشته شدبه گفتۀ پلیس، این مرد که ۴۲ ساله بوده و تابعیت مراکشی داشته، در ماه ژوئن از یک مرکز روانپزشکی فرار کرده است.

راههای توسعه و تقویت شبکه ملی اطلاعات بررسی شدجلسه شورای عالی فضای مجازی عصر شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور کلیه اعضا برگزار شد.

پاکستان؛ مواد مخدر و مشروبات‌الکلی به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار نابود شدکالاهای قاچاق دیگری از جمله مواد شیمیایی خطرناک، مواد آرایشی و سموم دفع آفات نیز در این مراسم نابود شد باید میرساند به دست عینک گردهای چپولِ کافه نشین برکت خدا رو حروم کردن اولاغ نعمت خدا را از بین می برند فردا می گن زلزله اومد از کفاره گناهان غافل مشو

سقوط آزاد در بازار سکه و طلاسکه ۴ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان، طلای ۱۸ عیار، ۴۴۱ هزار تومان و دلار آمریکا ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان شد

«عصائب اهل حق» شبه‌نظامیان متهم به قتل معترضان عراقی برخی خیابان‌ها بغداد را می‌بندندچند روز پس از حمله خونین افرادی مسلح نقابدار به تظاهر کنندگان در بغداد که طی آن ده‌ها نفر با گلوله دستورات تهران و قم