شلیک به سلامت کارگران/ بیمه جبران می‌کند!/ کارفرمایان علاقه‌ای به سالم‌سازی محیط کار ندارند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا گزارش می‌دهد؛ شلیک به سلامت کارگران/ بیمه جبران می‌کند!/ کارفرمایان علاقه‌ای به سالم‌سازی محیط کار ندارند

به گزارش خبرنگار ایلنا، «ریه ای که از بین می‌رود، گوشی که شنوایی‌اش را از دست می‌دهد، چشمی که نمی‌بیند، مهره کمری که جابه‌جا می‌شود و... با هیچ مبلغی که بابت خسارت پرداخت می‌شود، قابل مقایسه نیست.»در گفتگو با ایلنا بیان می‌کند؛ درست چند روز بعد از اظهارات یک مسئول اجرایی که در نوع خود بسیار جالب توجه بود.

اگر کمی درباره مشاغل سخت و زیان‌آور دقیق شویم، می‌بینیم که برخی از کارفرمایان با همین رویکرد، از سالم‌سازی محیط کار سر باز می‌زنند. شغل سخت و زیان‌آور شغلی است که آسیب روحی و جسمی برای فرد به دنبال دارد. در قانون، مشاغل سخت و زیان‌آور به دو دسته مشاغل ماهیتا سخت و زیان‌آور و مشاغلی تقسیم می‌شود که به دلیل آلایندگی بالای کارگاه‌ها، کمیته‌های ارزیابی آنها را سخت و زیان‌آور اعلام می‌کنند. بحث در مورد دسته اول نیست، بلکه در مورد دسته دوم است که باید اولویت در مورد آنها سالم‌سازی محیط کار باشد.

اشرف منصوری می‌گوید: در جلسه‌ای که نمایندگان سازمان بهداشت جهانی و نمایندگان سازمان بین‌المللی کار حضور داشتند از یکی از نمایندگان کشورهای اروپایی سوال شد نرخ بیماری ناشی از کار در کشور شما چند است؟ او جواب داد که ما تقریبا بیماری ناشی از کار را امحا کرده‌ایم. این بدین معناست که در کشورهای پیشرفته حفظ و صیانت از نیروی کار در اولویت است، آنقدر که اجازه نمی‌دهند کارگاهی با شرایط غیر ایمن و زیان‌آور کار کند.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار کشور با تاکید بر اینکه پیشگیری باید بر جبران خسارت ارجحیت داشته باشد، می‌گوید: در واقع کارگری که قربانی رویکرد غیر انسانی جبران خسارت می‌شود، نه تنها خود دچار مشکل شده و برای مثال بازنشستگی بی‌کیفیتی خواهد داشت، که هزینه‌های زیادی را هم بر اقتصاد تحمیل می‌کند. لازم است دستگاه‌های اجرایی اصرار و تمرکز بیشتری بر سالم‌سازی محیط کار چه از نظر آلایندگی و چه از نظر تجهیزات ایمنی داشته باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به مرز 24 میلیون نفر رسیدشمار افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان به 23 میلیون و 395 هزار و 542 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دسترسی بازرسان به سایت‌های مشکوک هسته‌ای، هدف اصلى سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمى به ايران🔺دسترسی بازرسان به سایت‌های مشکوک هسته‌ای، هدف اصلى سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمى به ايران ⚡️رافائل گروسی روز دوشنبه برای تحت فشار قرار دادن تهران جهت صدور اجازه دسترسی بازرسان آژانس به سایت‌های مشکوک، به ایران سفر می‌کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعتصاب شهروندان اسرائیلی در اعتراض به تجاوز جمعی به یک دختر ۱۶ سالهخبر تجاوز سی مرد به یک دختر شانزده ساله که داخل اتاق هتلی در «ایلات»، یکی از شهرهای بندری اسرائیل روی داده در رسانه‌های این کشور بازتاب گسترده‌ای پیدا کرده و خشم بسیاری از مسئولان، شهروندان، تشکل‌های مدافع حقوق زنان و نهاد‌های مدنی را برانگیخته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

متهم حمله به مساجد نیوزیلند می‌خواست به یک مسجد دیگر هم حمله کند - BBC News فارسیدر جلسه محاکمه مردی که در سال ۲۰۱۹ با حمله به دو مسجد در نیوزیلند ۵۱ نفر را به قتل رساند، گفته شد در زمان حمله، او قصد داشت یک مسجد دیگر را هم هدف قرار دهد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شلیک به پرواز ۷۵۲؛ کانادا خواستار پاسخگویی ایران به «پرسش‌های اساسی» شد«ما انتظار داریم که جمهوری اسلامی ایران پاسخی برای سوالات مهم فراهم کنند از جمله اینکه چرا در وهله اول موشک‌ها شلیک شده‌اند و چرا فضای هوایی باز بوده است. اینها سوالاتی هستند که کانادا، کانادایی‌ها و مهمتر از همه، خانواده‌های قربانیان بی‌گناه به پاسخ آنها نیاز دارند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تعلیق مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه به دلیل ابتلای سه نفر به کروناکمیته قانون اساسی سوریه که امروز در دفتر ژنو در سازمان ملل متحد آغاز شده بود به دلیل وجود سه مورد ابتلا به کرونا در بین اعضای هیئت‌های شرکت‌کننده به حالت تعلیق درآمد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »