شلیک به سلامت کارگران/ بیمه جبران می‌کند!/ کارفرمایان علاقه‌ای به سالم‌سازی محیط کار ندارند

04/06/1399 08:58:00 ق.ظ

ایلنا گزارش می‌دهد؛ شلیک به سلامت کارگران/ بیمه جبران می‌کند!/ کارفرمایان علاقه‌ای به سالم‌سازی محیط کار ندارند

جبران خسارت جای پیشگیری را گرفته‌؛ این یعنی جان و سلامت کارگر اهمیت ندارد، چراکه اگر اتفاقی بیفتد بیمه جبران می‌کند! این اظهارات را ابوالفضل اشرف منصوری (رئیس کانون انجمن‌های صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار کشور) در گفتگو با ایلنا بیان می‌کند؛ درست چند روز بعد از اظهارات یک مسئول اجرایی که در نوع خود بسیار جالب توجه بود.

۲۲ مرداد امسال حاتم شاکرمی (معاون وزیر کار و رئیس شورای عالی حفاظت فنی) گفت: با توجه به شمار قابل توجه کارگاه‌های دارای مشاغل سخت و زیان آور در سطح کشور و سالم سازی تعداد محدودی از کارگاه‌های تولیدی، با انجام اقدامات کارشناسی لازم، صفت سخت و زیان آور از مشاغل آنان حذف شد. هرچند این اقدام گامی ارزشمند به شمار می‌رود اما با توجه به تعداد کارگاه‌های مشمول سخت و زیان آور کافی نیست. متاسفانه بخشی از کارفرمایان به دلایل نگاه کوتاه مدت به فعالیت اقتصادی در زمینه شرایط محیط کار در بنگاه‌ها تمایلی به استاندارد سازی و سالم سازی محیط‌های کاری ندارند. از این رو لازم است مدیران اجرایی استانی به عنوان رؤسای کمیته‌های سخت و زیان آور به این مهم توجه و برای اصلاح این رویکرد اقدام کنند.

هشدار درباره یک رویکرد غیر انسانی «کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم!» سال گذشته این اظهارنظر که به دختر پورشه‌سواری نسبت داده شد که با رانندگی خطرناک منجر به مرگ فردی شده بود، موجی از انتقادات را برانگیخت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به مرز 24 میلیون نفر رسیدشمار افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان به 23 میلیون و 395 هزار و 542 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

دسترسی بازرسان به سایت‌های مشکوک هسته‌ای، هدف اصلى سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمى به ايران🔺دسترسی بازرسان به سایت‌های مشکوک هسته‌ای، هدف اصلى سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمى به ايران ⚡️رافائل گروسی روز دوشنبه برای تحت فشار قرار دادن تهران جهت صدور اجازه دسترسی بازرسان آژانس به سایت‌های مشکوک، به ایران سفر می‌کند.

اعتصاب شهروندان اسرائیلی در اعتراض به تجاوز جمعی به یک دختر ۱۶ سالهخبر تجاوز سی مرد به یک دختر شانزده ساله که داخل اتاق هتلی در «ایلات»، یکی از شهرهای بندری اسرائیل روی داده در رسانه‌های این کشور بازتاب گسترده‌ای پیدا کرده و خشم بسیاری از مسئولان، شهروندان، تشکل‌های مدافع حقوق زنان و نهاد‌های مدنی را برانگیخته است.

متهم حمله به مساجد نیوزیلند می‌خواست به یک مسجد دیگر هم حمله کند - BBC News فارسیدر جلسه محاکمه مردی که در سال ۲۰۱۹ با حمله به دو مسجد در نیوزیلند ۵۱ نفر را به قتل رساند، گفته شد در زمان حمله، او قصد داشت یک مسجد دیگر را هم هدف قرار دهد.

شلیک به پرواز ۷۵۲؛ کانادا خواستار پاسخگویی ایران به «پرسش‌های اساسی» شد«ما انتظار داریم که جمهوری اسلامی ایران پاسخی برای سوالات مهم فراهم کنند از جمله اینکه چرا در وهله اول موشک‌ها شلیک شده‌اند و چرا فضای هوایی باز بوده است. اینها سوالاتی هستند که کانادا، کانادایی‌ها و مهمتر از همه، خانواده‌های قربانیان بی‌گناه به پاسخ آنها نیاز دارند.»

تعلیق مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه به دلیل ابتلای سه نفر به کروناکمیته قانون اساسی سوریه که امروز در دفتر ژنو در سازمان ملل متحد آغاز شده بود به دلیل وجود سه مورد ابتلا به کرونا در بین اعضای هیئت‌های شرکت‌کننده به حالت تعلیق درآمد. - خبرگزاری آناتولی