شلیک ۸ تا ۱۱ راکت به سفارت آمریکا و منطقه سبز بغداد؛ محوطه سفارت ایالات متحده خسارت دید

01/10/1399 12:05 ق.ظ

منابع خبری شامگاه یک‌شنبه از شلیک ۸ تا ۱۱ راکت کاتیوشا به منطقه سبز بغداد و سفارت ایالات متحده گزارش دادند و گفتند که درپی این حملات به بخشی از محوطه سفارت آمریکا و بخشی از یک مجتمع مسکونی شهروندان عراقی خسارت وارد آمد و دست‌کم یک سرباز عراقی زخمی شد

منابع خبری شامگاه یک‌شنبه از حمله راکتی به منطقه سبز بغداد و سفارت آمریکا گزارش دادند و گفتند که در این حملات بین ۸ تا ۱۱ راکت کاتیوشا به سوی این منطق سفارت آمریکا در عراق در صفحه توییتر خود با تایید وقوع این حمله راکتی، اعلام کرد که این حملات سیستم دفاعی سفارت را فعال کرد و خساراتی جزیی نیز در محوطه سفارت ایجاد کرد.

بنابر اعلام سفارت آمریکا در بغداد، حملات راکتی شامگاه یک‌شنبه موجب جراحت یا تلفات انسانی در سفارت نشده است، اما این سفارت افزود که گزارش‌هایی از زخمی شدن احتمالی غیرنظامیان عراقی دریافت کرده است.

سفارت ایالات متحده این حملات را نقض قوانین بین‌المللی و حاکمیت دولت عراق خواند و از همه رهبران سیاسی و دولتی عراق خواست تا برای جلوگیری از چنین حملاتی گام بردارند. حملات راکتی گسترده شامگاه یک‌شنبه به منطقه سبز بغداد و سفارت آمریکا درحالی انجام شد از ماه مهر ماه، ماه اکتبر، حملات گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران به منطقه سبز بغداد کاهش چشم‌گیری داشت.

دو منبع امنیتی عراقی به رویترز گفتند که «حداقل سه راکت کاتیوشا» در جریان حمله به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد فرود آمده است. در جریان این حملات، همچنین صدای آژیر خطر از محوطه سفارت به گوش رسید و سیستم ضدموشکی که برای دفاع از سفارت آمریکا در این منطقه مستقر شده است یکی از راکت‌ها را رهگیری کند. headtopics.

ادامه مطلب:
IranIntl »

به سلامتی داره شروع میشه کاملا مشخصه کار کیه بسلامتی shoro shod😑

شلیک چند موشک به سفارت آمریکا در بغداد | DW | 20.12.2020خبرگزاری رویترز از شلیک چند موشک به محوطه سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد گزارش داده است. بنا بر این گزارش، تا کنون سفارت مورد اصابت قرار نگرفته و سیستم دفاع موشکی توانسته دست‌کم یکی از موشک‌ها را منهدم کند. هنر فرمودند. این آخرای دولت ترامپ که همه از جمله حزب_الله و حسن_نصرالله و قاآنی و ... از ترس تو سوراخ موش چپیدن اینا ظاهرا تنشون میخاره راکت نه موشک اگر موشک بود رد میکرد 😂

شلیک ۲۰۰ موشک از نوار غزه به سوی اسرائیل | DW | 11.05.2021در ادامه درگیری میان فلسطینیان و نیروهای اسرائیلی در روز دوشنبه ۱۰ مه بیش از ۲۰۰ موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شد. ارتش اسرائیل گفته است که یک سوم این موشک‌ها را با سیستم دفاع موشکی به نوار غزه بازگردانده است. یعنی چی ؟ « بازگردانده است» 🤔 یکی هست که توضیح بدهد نوار غزه دور تا دور در محاصره اسراییله از دریا و خشکی این همه موشک از کجا آورده ؟ موساد ومراکز اطلاعاتی آیا نمیدانند؟ برگ کاغذ نیست که کسی نفهمه کجاس و چطوری وارد شده!!! با اسنپ برگردونده یا بهشون فحش داده ترسیدن و برگشتن خونه؟؟!!!!

شلیک اخطار گارد ساحلی آمریکا در تنگه هرمز به قایق‌های سپاه پاسداران | DW | 11.05.2021قایق‌های تندروی سپاه پاسداران به کشتی‌های نیروی دریایی امریکا که زیردریایی 'یواس‌اس جورجیا' را اسکورت می‌کردند، تا فاصله ۱۳۵ متری نزدیک شدند. گارد ساحلی ایالات متحده در تنگه هرمز ناچار به ۳۰ شلیک اخطار شده است. پا به فرار گذاشت این زیردریایی اتمی؟ گارد ساحلی آمریکا؟؟ از کی تاحالا خلیج‌فارس ساحل آمریکا ست؟ خبرگزاری دوزاری آمریکایی ها که جرأت چنین غلطایی روندارن اماگیرم که چنین غلطی هم کردن شماهاچرا ذوق میکنین و دُم تکون میدین ؟!

اگر شلیک سپاه به هواپیمای مسافربری عمدی باشد

۴۱ سال زندان برای ۲۷ معترض به شلیک سپاه به هواپیمای اوکراینی - BBC News فارسیدر حالی که تنها یکی از نیروهای نظامی ایران به دلیل شلیک به هواپیمای اوکراینی در بازداشت است، ۲۷ نفر به دلیل شرکت در اعتراضات مربوط به سقوط این هواپیما و همدردی با جانباختگان به بیش از ۴۱ سال زندان محکوم شده‌اند. بررسی احکام صادر شده نشان می‌دهد که ۲۷ نفر از بازداشت شدگان در مجموع به بیش از ۳۴ سال زندان تعزیری و بیش از هفت سال زندان تعلیقی محکوم شده‌اند. در این گزارش پرونده این معترضان مرور شده است. قاتل آزاد معترض به قاتل زندان هیچ جای دنیا حتی در دیکتاتوری های کمونیستی همچنین نسخه‌ای پیدا نمی شود ... ایران مهد دیکتاتوری شده حالا هم آن متوهم واکسن آمریکایی و انگلیسی را ممنوع کرده آمریکا و انگلیس اگر بد است حرامزاده هایتان را از آنجا بکشید بیرون از توییتر هم استفاده نکن واقعا آمریکایی ها وشرکای انگلیسیشون غلط کردن اشتباه کردن یک مقام رسمی ج.ا رو ترور کردند بهتر اینا که تو هواپیما مردن یک مشت پولدار بی شرف بودن که حکومت شیکمشونو پرکرده بود با گرونی داشتن تو رفاه زندگی میکردنو قد پول پیش خونه ما بلیط هواپیما خریدنو به درک واصل شدن حیف جنده های اپلاسیون کرده

ه شلیک شد که در نتیجه آن به بخشی از محوطه سفارت ایالات متحده آسیب وارد شد، یک سرباز عراقی زخمی شد و تعدادی از راکت‌ها نیز به مجتمع‌های مسکونی شهروندان عراقی اصابت کرد.

سفارت آمریکا در عراق در صفحه توییتر خود با تایید وقوع این حمله راکتی، اعلام کرد که این حملات سیستم دفاعی سفارت را فعال کرد و خساراتی جزیی نیز در محوطه سفارت ایجاد کرد.

بنابر اعلام سفارت آمریکا در بغداد، حملات راکتی شامگاه یک‌شنبه موجب جراحت یا تلفات انسانی در سفارت نشده است، اما این سفارت افزود که گزارش‌هایی از زخمی شدن احتمالی غیرنظامیان عراقی دریافت کرده است.

سفارت ایالات متحده این حملات را نقض قوانین بین‌المللی و حاکمیت دولت عراق خواند و از همه رهبران سیاسی و دولتی عراق خواست تا برای جلوگیری از چنین حملاتی گام بردارند.

حملات راکتی گسترده شامگاه یک‌شنبه به منطقه سبز بغداد و سفارت آمریکا درحالی انجام شد از ماه مهر ماه، ماه اکتبر، حملات گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران به منطقه سبز بغداد کاهش چشم‌گیری داشت.

دو منبع امنیتی عراقی به رویترز گفتند که «حداقل سه راکت کاتیوشا» در جریان حمله به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد فرود آمده است.

در جریان این حملات، همچنین صدای آژیر خطر از محوطه سفارت به گوش رسید و سیستم ضدموشکی که برای دفاع از سفارت آمریکا در این منطقه مستقر شده است یکی از راکت‌ها را رهگیری کند.

همزمان مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق با صدور بیانیه‌ای درباره حملات راکتی شامگاه یک‌شنبه به منطقه سبز و سفارت آمریکا در بغداد را اعلام کرد که هشت راکت به سوی منطقه سبز شلیک شد که راکت‌های شلیک شده شش راکت به ساختمان‌های این منطقه از جمله ساختمان‌های مسکونی اصابت کرد، یک راکت در آب فرود آمد و یک راکت نیز در چند متری یکی از ایست بازرسی‌های مستقر در منطقه سبز اصابت کرد.

بنابر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق، در حملات راکتی شامگاه یک‌شنبه به سفارت آمریکا و منطقه سبز بغداد، دست‌کم یک سرباز عراقی زخمی شد، چند آپارتمان‌ مسکونی شهروندان عراقی آسیب دید و به تعدادی از خودروی غیرنظامی و یک مولد برق خسارت وارد شده است.

در پی حملات یک‌شنبه شب به منطقه سبز، سخنگوی ریاست‌جمهوری عراق در واکنش به حملات راکتی به سفارت آمریکا و منطقه سبز بغداد، تاکید کرد که هدف قرار دادن منطقه سبز یک اقدام تروریستی است که امنیت و جان شهروندان بی‌گناه و دارایی‌هایشان را در معرض خطر قرار می‌دهد.

سخنگوی ریاست‌جمهوری عراق تاکید کرد که این حمله نشان‌دهنده هدف قرار دادن حاکمیت ملی عراق و همچنین زیر سوال بردن وجهه بین‌المللی عراق و روابط خارجی‌اش از طریق هدف قرار دادن اماکن دیپلماتیک است.

سال گذشته تنش‌هایی که از حملات به نفتکش‌ها آغاز و با هدف قرار دادن پهپاد آمریکایی بر فراز تنگه هرمز با موشک‌های سپاه پاسداران آغاز شده بود، با حملات راکتی در اواخر آذر ماه ۹۸ به پایگاه عین‌الاسد اوج گرفت، حمله‌ای که منجر به کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی شد، پس از آن ارتش آمریکا مواضع کتائب حزب‌الله را در حملاتی تلافی‌جویانه بمباران کرد و این شبه‌نظامیان نیز در حمله به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد دروازه ورودی آن را به آتش کشیدند. پس از این بود که ارتش آمریکا در نخستین ساعات بامداد ۱۳ دی‌ماه ۹۸ سلیمانی و ابومهدی مهندس را هدف قرار داد.