شلیک ۸ موشک در ۴ جهت؛ هجدهمین آزمایش‌ موشکی کره شمالی در سالجاری انجام شد

15/03/1401 10:46:00 ق.ظ

شلیک ۸ موشک در ۴ جهت؛ هجدهمین آزمایش‌ موشکی کره شمالی در سالجاری انجام شد جزئیات بیشتر🔽

برد این موشک‌ها ۱۱۰ تا ۶۷۰ کیلومتر بوده که در حداکثر ارتفاع ۲۵ تا ۸۰ کیلومتر و با سرعت ۳ تا ۶ ماخ پرتاب شده‌اند. بنا بر اظهارات نوبو کیشی، وزیر دفاع ژاپن هیچ یک از این موشک‌ها به داخل منطقه ویژه اقتصادی ژاپن برخورد نکرده است.

این اقدام کره شمالی تنها یک روز پس از پایان رزمایش دریایی سه‌روزه آمریکا و کره جنوبی با شرکت ناو هواپیمابر آمریکایی رونالد ریگان در دریای فیلیپین انجام شد. این اولین باری بود که پس از پنج سال در رزمایش مشترک آمریکا با کره جنوبی، آمریکا ناو جنگی خود را فرستاده بود.

پرتاب‌ این موشک‌ها از سوی کره شمالی، هجدهمین دور آزمایش‌های موشکی این کشور در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود. رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی در بحبوحه تنش‌های کره شمالی پایان یافت امری که گفته می‌شود در گرماگرم حمله نظامی روسیه به اوکراین کمتر توجهی از سوی شورای امنیت سازمان ملل به آن می‌شود.

پیش‌تر روسیه و چین قطعنامه‌ آمریکایی وضع تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی به‌خاطر آزمایش‌های موشکی این کشور در ۴ خرداد، از جمله آزمایش یک موشک بالستیک قاره‌پیما در مسیری میان‌برد، را وتو کرده بودند. این آزمایش‌ها درست زمانی انجام شده بود که بایدن از سفر خود به کره جنوبی و ژاپن باز می‌گشت و در آنجا بر تعهد ایالات متحده برای دفاع از هر دو کشور ژاپن و کره جنوبی در برابر تهدید هسته‌ای کره شمالی تاکید کرده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

علت انفجار در شهرستان کارون در خوزستان «در دست بررسی است»سعید کعبی فلاحیه، فرماندار کارون، به ایرنا گفت که انفجار بامداد جمعه ۱۳ خرداد در «محل دپوی زباله» در روستای قلعه کوچک کارون رخ داد و علت آن «فعلاً در دست بررسی است».

رئیس جمهور: حضور در اقصی نقاط کشور تا حل مشکلات مردم ادامه خواهد داشترئیس جمهور گفت: حضور در اقصی نقاط کشور تا زمانی که مشکلات مردم حل شود، ادامه خواهد داشت. بچرخ تا بچرخیم . مارکوپولو ....

دبیر کانون انبوه‌سازان: ۲۰۰ ساختمان شبیه متروپل در تهران در حال ساخت استدبیر کانون سراسری انبوه‌سازان ایران با اشاره به «مراحل ساخت ۲۰۰ ساختمان شبیه برج متروپل آبادان» در تهران بر رسیدگی فوری به وضعیت این ساختمان‌ها تاکید کرد. مردم بايد خون گريه كنند موقع كه خود قاتل مياد تا به وضعيت مقتول وخانوادش رسيدگي كند. بايد اسمش به جمهوري مافيايي ايران تغيير بدهند.

کانون انبوه‌سازان: ۲۰۰ ساختمان شبیه متروپل در تهران در حال ساخت استدبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه در صنعت ساختمان و احداث کشور هیچ چیزی سر جای خودش نیست گفته در تهران ۲۰۰ ساختمان شبیه متروپل_آبادان در حال ساخت است. تهران ایمنی_ساختمان

افزایش حداقل دستمزد در آلمان به ۱۲ یورو در ساعت | DW | 03.06.2022حداقل دستمزد در آلمان از اول ماه اکتبر به ۱۲ یورو افزایش پیدا می‌کند. این رقم در حال حاضر ۹ یورو و ۸۲ سنت است. افزایش حداقل دستمزد در این کشور در حالی صورت می‌گیرد که میزان تورم به بالاترین حد در ۴۰ سال اخیر رسیده است.

تداوم افزایش دما در کشور/باران شدید و ناگهانی در ۵ استانرئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به روند افزایشی دما طی روزهای آینده در بیشتر مناطق کشور، از بارش شدید باران از بعد از ظهر دوشنبه(۱۶ خرداد) در پنج استان خبر داد.