شعار معترضان عراقی: 'بغداد؛ کربلا آزاد است، ایران برو بیرون'

11/07/1398 12:27 ق.ظ

شعار معترضان عراقی: 'بغداد؛ کربلا آزاد است، ایران برو بیرون' العربية

در ادامه اعتراضات مردمی در عراق که هر روز گسترده‌تر از دیروز می‌شود، معترضان علیه حضور ایران در این در ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی از معترضان عراقی در شهرهای مختلف منتشر شد، معترضان شعار"بغداد آزاد است، ایران برو بیرون" سر دادند. اهالی کربلا نیز این شعار را با تغییری به صورت"کربلا آزاد است، ایران برو بیرون" سر دادند.

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading your web browser

کمیساریای حقوق بشر عراق نیز اعلام کرد تا کنون در این تظاهرات که از روز سه‌شنبه اول اکتبر آغاز شد، 4 نفر کشته و 294 نفر در شهرهای مختلف این کشور زخمی شدند. تلویزیون عراق نیز خبر از مرگ یکی از تظاهرکنندگان و زخمی شدن 25 نفر از آنها از جمله 5 نیروی امنیتی در استان ذی‌قار خبر داد. یک منبع رسمی عراقی نیز گزارش داد در تظاهرات روز چهارشنبه در بغداد دو نفر کشته و 82 نفر زخمی شدند.

خبرنگار العربیه و الحدث نیز از عراق گزارش کرد که نیروهای امنیتی برای متفرق کردن مردم معترض در بغداد به سمت آنها آتش گشوده و الدیوانیه گاز اشک‌آور به سوی آنها پرتاب کردند و این اقدام منجر به زخمی شدن 10 نفر و گسترده‌‎تر شدن درگیری‌ها میان مردم و نیروهای امنیتی شد. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

بايد ايران دخالت نمي كرد تا داعش به خواهر مادرشون تجاوز مي كرد و غارتشون مي كرد ، عراقيهاي بي چشم و رو . اينا بايد خيلي احمق باشن كه همچين منبع درامدي رو نخوان بيان كربلا ! اگر ايرانيا نيان كربلا همشون وركشست مي شن احمق ها بوکمال_القائم رو دریاب . اینا گذراست . چه میکنه امپراتوری پارس شما وهابي هاي حرام لقمه خوابش را هم نخواهيد ديد

خاک برسر ماملت ایران که سرنوشت وعزت وآبروی چند هزارساله مون گروگانِ این حکومته. و با وجود بخشیدن خسارت جنگ به این حرومزادها وبذل وبخشش ثروت ملی علیرغم نیاز مردم بدبخت خودمون و ساختن ورزشگاه واتوبان ومدارس و حقوق مادام العمر به خانواده کشته شدگان عراقی باید هم اینجور جوابمون روبدن

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش ۳۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در ایران

چه میکنه این دلارهای متعفن نفتی.ایران بره بیرون که سر و کله انتحاری ها از عربستان پیدا میشه.داعش زائیده تفکر شماست و در انتظار فضای خالی ایران جهت ورود مجدد. جالبه که همیشه قبل از اربعین اعتراضات راه میافته!!

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش ۳۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش ۳۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در ایراناز بین نرفتن بردن

واقعیت‌هایی از داخل ایران| گرانی قیمت ماهی در ایرانبخاطر اين است كه ارزش پول ايران چهل درصد افزايش يافته طبق فرمايش جناب رئيس جمهور . اره هست ساندویچ فلافل ۴۵۰۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| گرانی قیمت ماهی در ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| گرانی قیمت ماهی در ایراندر شرایط فعلی فقط نظامیان، کارمندان بانک، ارگانهایی که وابستگی مستقیم به حکومت دارند و تنها فایده وجودشان بقای رژیم است حقوقشان به موقع و تمام و کمال پرداخت می شود. واقعیتهای درون خود را گزارش کن رسانه ئ دروغگو . ایران_مقتدر روند متلاشی شدن بنیان خانواده های ایرانی,از اهداف جمهوری اسلامیست,که روند ان در حال اجراست.

کشور شعار سر داده و با تاکید بر آزادی عراق، خواستار خروج ایران و شبه‌نظامیان متحدش از شهرهای مختلف این کشور شدند.

در ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی از معترضان عراقی در شهرهای مختلف منتشر شد، معترضان شعار"بغداد آزاد است، ایران برو بیرون" سر دادند. اهالی کربلا نیز این شعار را با تغییری به صورت"کربلا آزاد است، ایران برو بیرون" سر دادند.To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading your web browser

کمیساریای حقوق بشر عراق نیز اعلام کرد تا کنون در این تظاهرات که از روز سه‌شنبه اول اکتبر آغاز شد، 4 نفر کشته و 294 نفر در شهرهای مختلف این کشور زخمی شدند.

تلویزیون عراق نیز خبر از مرگ یکی از تظاهرکنندگان و زخمی شدن 25 نفر از آنها از جمله 5 نیروی امنیتی در استان ذی‌قار خبر داد. یک منبع رسمی عراقی نیز گزارش داد در تظاهرات روز چهارشنبه در بغداد دو نفر کشته و 82 نفر زخمی شدند.

خبرنگار العربیه و الحدث نیز از عراق گزارش کرد که نیروهای امنیتی برای متفرق کردن مردم معترض در بغداد به سمت آنها آتش گشوده و الدیوانیه گاز اشک‌آور به سوی آنها پرتاب کردند و این اقدام منجر به زخمی شدن 10 نفر و گسترده‌‎تر شدن درگیری‌ها میان مردم و نیروهای امنیتی شد.

درگیری میان نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان در نزدیکی میدان التحریر بغداد

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading your web browser

در دومین روز از تظاهرات مردم عراق، اهالی شهرهای بعقوبه، المثنی، الدیوانیه، نجف و بصره نیز به معترضان پیوستند. مردم ساختمان استانداری ذی‌قار را به آتش کشیدند و در شرق بغداد نیز اقدام به سوزاندن لاستیک کردند. در پی بالا گرفتن درگیری‌ها میان دو طرف هلی‌کوپترهای نیروهای امنیتی در آسمان بغداد به پرواز درآمده و دستور بسته شدن پل‌های اصلی شهر با هدف منع گسترده‌تر شدن اعتراضات، صادر شد.To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading your web browser

اعتراض به حضور چشمگیر ایران در عرصه‌های مختلف در عراق، یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد اعتراض مردم این کشور بود. آنها با سر دادن شعارهای مختلف خواستار خروج ایران از عراق و عدم مداخله در امور داخلی این کشور شدند.

خبرنگار العربیه گزارش کرد که شورای عالی امنیت ملی عراق جلسه فوق‌العاده‌ای به ریاست نخست‌وزیر این کشور برگزار کرد و وزارت ارتباطات نیز با هدف کنترل اعتراضات، شبکه‌های اجتماعی را در عراق فیلتر کرد.