شعار مبارزه با فساد را جناحی نکنیم

12/11/2019 01:59:00 ب.ظ

مازنی در نطق میان دستور: شعار مبارزه با فساد را جناحی نکنیم

انتخابات مجلس, جامعه

مازنی در نطق میان دستور: شعار مبارزه با فساد را جناحی نکنیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:اختلافات را از طریق گفت وگو ملی باید حل کنیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس افزود: توجه داشته باشیم که شبکه‌های ضد وحدت در لندن در یک مکان و با هماهنگی برنامه‌هایی را تولید و پخش می‌کند. چه به نام شیعه و چه به نام سنی. بعید نمی‌دانم عناصر مخل وحدت و انسجام ملی در داخل نیز بی واسطه یا باواسطه از سرویس‌های خارجی تامین شده و هدایت می‌شود. از شورای عالی امنیت ملی می‌خواهم رد پای تولید و پخش مطالب ضد وحدت  و اهانت به عزیزان اهل سنت را شناسایی کند. همچنین نطق‌های خلاف امنیت ملی و مخل وحدت نیز کنترل شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در شرایط کنونی فشار گرانی و تورم کمر مستضعفین را خم کرده. دیگر فشار گروههای فشار را بر گرده مردم نگذارید. وقتی یک بازنشسته در نماز جمعه فریاد می‌زند ساکتش می‌کنیم ولی گروههای فشار در جایگاه ویژه سخنرانی مقامات رسمی مستقرند. آیا اراده‌ای برای کنترل گروههای فشار و وحدت شکن در جامعه وجود دارد؟ آیا تضمینی برای برگزاری همایش‌های انتخاباتی در شرایط امن و آرام فراهم می‌شود؟ آیا نامزدهای نمایندگی مجلس و هوادارانشان در فضای آزاد و امن می‌توانند برنامه‌های خود را به مردم ارائه دهند یا عده‌ای در حاشیه‌ امن و عده‌ای تحت فشار گروههای خاص خواهند بود؟

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

مردم آذربایجان هرگونه شعار تجزیه‌طلبانه را محکوم می‌کنند/ آقای رئیس‌جمهور هر تخلفی دیده‌اید، گزارش کنیدنماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه مردم آذربایجان هرگونه حرکت تجزیه‌طلبانه را محکوم می‌کنند، گفت: برخی اقدامات در اماکن ورزشی ناشی از تحریکات جریانات معاند خارج از کشور است که مسئولان ورزشی نباید نسبت به این موضوع بی توجه باشند.

توفند در آسیا جان ۱۳ نفر را گرفت و دو میلیون نفر را راهی پناهگاه کردیک توفند استوایی در نواحی ساحلی بنگلادش و هند ویرانی به بار آورده و باعث مرگ حداقل ۱۳ نفر شده است. دو میلیون نفر هم با ترک خانه هایشان شب را در پناهگاه ها گذرانده اند. توفند یعنی طوفان ؟

۱۰۰ میلیون دلار از بودجه اشتغال را به مهارت اختصاص دهید/ سازمان فنی و حرفه‌ای باید در مبارزه با قاچاق کالا و مبارزه با مواد مخدر مشارکت کندرئیس سازمان فنی و حرفه‌ای در نشست خبری با رسانه‌ها: ۱۰۰ میلیون دلار از بودجه اشتغال را به مهارت اختصاص دهید/ سازمان فنی و حرفه‌ای باید در مبارزه با قاچاق کالا و مبارزه با مواد مخدر مشارکت کند

برای حلال یا حرام بودن موسیقی مبارزه نکردیم/ آنچه موسیقی را به ابتذال کشانده، کلام است/ موسیقی به خودی خود مبتذل نیستچنگیز حبیبیان درباره ارتباط ملودی‌های پاپ با نوحه‌ و مداحی می‌گوید: به نظرم هیچ ایرادی ندارد، مداحان از ملودی‌های پاپ استفاده کنند، زیرا موسیقی به کلام کمک می‌کند. دستگاه‌ها و نواهای تلاوت نیز بر اساس موسیقی شکل گرفته‌اند. یعنی در واقع قاری قرآن باید با مقوله موسیقی و دستگاه‌ها و نواهای مرتبط آشنا باشد.

«۴ بیمارِ مبتلا به ای‌بی در یک خانواده» درد و رنج یکدیگر را به نظاره نشسته‌اند/ نبود پانسمان میپلکس مرگ فرزندم را رقم زد«مرتضی آریافر» پدر یکی از کودکان ای‌بی که چندی پیش فوت کرده است، می‌گوید: از سال ۹۷ دسترسی ما به پانسمان میپلکس محدود شد. اگرچه فرزندم بیماری پیشرفته‌ای داشت، ولی می‌توانم بگویم که نبود این پانسمان‌ مرگ او را جلو انداخت.»

همکاران فریبا عادل‌خواه تعلیق همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی ایران را رد کردندaidaghajar همکارانش هم مثل خودش خایمال هستند😂

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین احمد مازنی ضمن تبریک به مناسبت هفته‌ وحدت و میلاد با سعادت رسول اکرم (ص) و تسلیت به زلزله زدگان آذربایجان شرقی، گفت: در هفته وحدت همگان را به کلمه توحید و توحید کلمه دعوت می‌کنم.به گزارش ایلنا، محمداسماعیل سعیدی در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، ۱۹ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک هفته وحدت و تسلیت مصیبت وارده به خاطر زلزله اخیر در روستاهای شهرستان های میانه و سراب در آذربایجان شرقی، گفت: امیدوارم مسئولان، ریاست جمهور و وزیر کشور به سخنان دردمندانه دکتر فرمند نماینده میانه که گلایه شدیدی در این رابطه کردند و از وضعیت زلزله زدگان گزارشی را ارائه کردند، توجه جدی کرده و با حضور در آذربایجان به آلام آنها مرهمی بگذارند.بنگال غربی به شدت در معرض این توفان بوده است خسارات ناشی از توفند به گفته مقام ها این توفند استوایی باعث مرگ هفت نفر در ایالت بنگال غربی در هند شد.به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اوسط هاشمی (وزیر تعاون و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور) در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه اگر امروز کشور ما به‌عنوان جزیره امن شناخته می‌شود، حاصل برکات بودن بر دایره رحمت پیامبر(ص) است، گفت: باید عنصر تعامل برگرفته از توانمندی را در سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گسترش دهیم.

لازمه وحدت کلمه از سویی مدارا و از سوی دیگر پرهیز از توهین و تعصب‌های کورکورانه است. این عضو فراکسیون امید مجلس افزود: توجه داشته باشیم که شبکه‌های ضد وحدت در لندن در یک مکان و با هماهنگی برنامه‌هایی را تولید و پخش می‌کند. وی افزود: در شرایط فعلی هرگونه اقدام و حرکات تفرقه افکنانه و بازی در زمین دشمن، آب به آسیاب دشمنان نظام و مردم ریختن است و برخلاف منافع ملی بوده و مردم از آن بیزار هستند. چه به نام شیعه و چه به نام سنی. مونگ‌لا و چیتاگونگ دو بندر بزرگ بنگلادش بسته شده و پروازها به مقصد فرودگاه چیتاگونگ متوقف شده است. بعید نمی‌دانم عناصر مخل وحدت و انسجام ملی در داخل نیز بی واسطه یا باواسطه از سرویس‌های خارجی تامین شده و هدایت می‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: در اوایل انقلاب نیز جریاناتی مشکوک با استفاده از موقعیت ممتاز آذربایجان و نقش آن در انقلاب اسلامی، می خواستند آذربایجان را تبدیل به عرصه فتنه جدیدی کنند که باز هم همین مردم بودند که به قول حضرت امام(ره)، پاسخ فتنه گران و وحدت شکنان را به خوبی داده و این حرکت خطرناک را به کلی از صحنه سیاسی حذف کردند. از شورای عالی امنیت ملی می‌خواهم رد پای تولید و پخش مطالب ضد وحدت  و اهانت به عزیزان اهل سنت را شناسایی کند. ارزش دانش و مهارت در دنباله‌دار بودن آن است و  هر فعلی که پایان ندارد، نیازمند جستجو است.

همچنین نطق‌های خلاف امنیت ملی و مخل وحدت نیز کنترل شود. سعیدی ادامه داد: از وزیر ورزش و جوانان می خواهم نسبت به این مسأله اهمیت داده و با حضور در کمیسیون فرهنگی، گزارش بدهند که چرا جلوی اینگونه اتفاقات و مشابه آن گرفته نشده و به صورت ریشه ای به علاج آن پرداخته نمی شود. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در شرایط کنونی فشار گرانی و تورم کمر مستضعفین را خم کرده. دیگر فشار گروههای فشار را بر گرده مردم نگذارید. این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در ادامه با بیان اینکه مبارزه با فساد و کوتاه کردن دست مفسدان اقتصادی حرکتی است که خوشبختانه توسط ریاست قوه قضائیه به خوبی پیگیری می شود، عنوان کرد: این اقدامات باعث شده صدای برخی ها بلند شده و گاهی با کنایه و گاهی به صورت مستقیم صحبت از برخورد با ریشه شود و به گونه ای وانمود کنند که این برخوردها، برخورد با شاخ و برگ بوده و ریشه ها فراموش شده در صورتی که مردم به این حرکت انقلابی قوه قضائیه امیدوار شده و از آن حمایت می کنند. وقتی یک بازنشسته در نماز جمعه فریاد می‌زند ساکتش می‌کنیم ولی گروههای فشار در جایگاه ویژه سخنرانی مقامات رسمی مستقرند. آیا اراده‌ای برای کنترل گروههای فشار و وحدت شکن در جامعه وجود دارد؟ آیا تضمینی برای برگزاری همایش‌های انتخاباتی در شرایط امن و آرام فراهم می‌شود؟ آیا نامزدهای نمایندگی مجلس و هوادارانشان در فضای آزاد و امن می‌توانند برنامه‌های خود را به مردم ارائه دهند یا عده‌ای در حاشیه‌ امن و عده‌ای تحت فشار گروههای خاص خواهند بود؟ مازنی تاکید کرد: توجه کسانی که با ادعای ارادت و تبعیت از رهبری دست به اینگونه اقدامات می‌زنند را به فرمایش‌های معظم له در مخالفت به این اقدامات از جمله کاری که در قم نسبت به آقای لاریجانی و جسارتی که به یادگار امام آیت‌الله سیدحسن خمینی انجام شد جلب می‌کنم. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور طبق وظیفه قانونی خود هرگونه تخلفی را که دیده اید گزارش کنید؛ این چندمین بار است که پیشنهاد می کنم و تذکر می دهم که برای حل مشکل تولید و رفع موانع آن این تمرکز اختیارات را در تهران تفویض به استان ها کنید که اگر به مدیران استانی و استانداران اعتماد دارید این اقدام را انجام دهید که تا این اتفاق نیفتد قطعا مشکلات برطرف نمی شود. خوشبختانه ایران سابقه مهارت قدیمی‌ای دارد.

نماینده مردم تهران در پایان اضافه کرد: به همه جناح‌ها و فعالان سیاسی  و اجتماعی به ویژه مقامات و مسئولان کشور توصیه می‌کنم از هرگونه حاشیه سازی پرهیز کنند ما همه در یک کشتی هستیم و آن ایران عزیز و جمهوری اسلامی است در عین رقابت منافع ملی را اصل بدانیم و اختلافات را از طریق گفت‌وگوی ملی حل کنیم. نه سخنرانی‌ها و تریبون‌ها. همچنین ضمن این که به نظر من اکنون باید در کنار مبارزه با فساد اقتصادی، مبارزه با فساد سیاسی را نیز در اولویت قرار دهیم. .