شصت‌و‌پنجمین دادگاه حمید نوری؛ شاهد: حکومت با آزاد کردن برخی زندانیان قصد داشت بگوید «زندانی سیاسی» وجود ندارد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شصت‌و‌پنجمین دادگاه حمید_نوری؛ شاهد: حکومت با آزاد کردن برخی زندانیان قصد داشت بگوید «زندانی سیاسی» وجود ندارد جلسه بعدی دادگاه روز سه شنبه بیست و ششم بهمن ۱۴۰۰ با شهادت سیدجلال الدین سعیدی در استکهلم برگزار خواهد شد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

شصت و پنجمین جلسه دادگاه حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام های تابستان ۶۷ روز دوشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۴۰۰ با ادامه شهادت جعفر یعقوبی به طور غیرحضوری و از طریق ویدیو از محل اقامتش در آمریکا برگزار شد.

جعفر یعقوبی در جلسه نخست شهادتش در جمعه هفته گذشته، بیست و دوم بهمن ۱۴۰۰ گفته بود که پس از اعدام ها و در آبان ۱۳۶۷، «دادیار عباسی» در دادیاری زندان گوهردشت به او گفته بود که «خوب [از اعدام] قسر در رفتی.» جعفر یعقوبی در دادگاه امروز با نگاه مستقیم به حمید نوری، رسما هویت او را برای مقامات دادگاه تایید کرد و گفت او همان حالت و نحوه نشستن را دارد و تنها کمی لاغرتر و مسن تر شده است. شاهد همچنین هویت برخی از زندانیان اعدامی مندرج در کیفرخواست دادگاه را مانند ابوالقاسم سلیمان پور، محمود علیزاده اعظمی، و بیژن بازرگان تایید کرد.

دنیل مارکوس همچنین با طرح سوالاتی در مورد زمان و نحوه اطلاع شاهد از دستگیری حمید نوری مثل همیشه سعی کرد ثابت کند که شهادت این شاهد نیز - به زعم او مانند بسیاری دیگر از شاهدان این دادگاه - تحت تاثیر گفته‌ها و کتاب‌های خاطرات زندانیانی مانند ایرج مصداقی و مهدی اصلانی و همچنین نحوه و زمان آگاهی شاهد از دستگیری حمید نوری قرار دارد. لازم به ذکر است که ایرج مصداقی، یکی از زندانیان جان به در برده از آن اعدام ها است که نقشی کلیدی در دستگیری حمید نوری در سوئد داشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دادگاه_فرمایشی_نمایشی و شاهدان تواب شیاد_دروغگو 👺شیاد_ایرج_مصداقی_مامور_چند_جانبه👹

باج گیری دولتهای چپاول گر ومعامله سر خون ملت اسلام زده خفته ایران

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چه کسانی با چه عملکردی در پی عزل موقت عزیزی خادم هستند؟ (گزارش ویژه)برخی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به دنبال عزل رئیس این فدراسیون هستند ولی باید دقت کرد که پشت پرده این ماجرا چیست؟ پدرم_را_به_خانه_برگردان ظلم_بس_است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازداشت ۱۰ ایرانی در پاناما با مدارک جعلی از مبدأ ونزوئلا | DW | 14.02.2022اداره ملی مهاجرت پاناما روز یکشنبه ۱۳ فوریه (۲۵ بهمن) اعلام کرد که ۱۰ شهروند ایرانی را بازداشت کرده است. مقامات پاناما می‌گویند این افراد که با مدارک جعلی قصد ورود به پاناما را داشته‌اند، به کشور مبدأ پس فرستاده شده‌اند. ریده شد به وطنمون :| دمشون گرم معلومه که میخوان کل آمریکای لاتین را با مواد مادرشون و پولشویی به گند بکشند‼️🤨
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تقابل پلیس کانادا با معترضان علیه محدودیت‌های کرونا در پل مرزی آمریکا ادامه دارد🔺تقابل پلیس کانادا با معترضان علیه محدودیت‌های کرونا در پل مرزی آمریکا ادامه دارد ▪️معترضانی که پل را از دوشنبه گذشته با کامیون‌ها و خودروهایشان مسدود کرده‌‌‌اند مخالف محدودیت‌ها برای مهار شیوع ویروس کرونا هستند. ⬇️ بیشتر بخوانید: دولت ترودو نوچه بریتانیا میباشد وضد آمریکایی ها وملی گراهای کانادایی دولت ترودو آلوده ب میلیاردها دلار جَذب پول سیاه رانتی اختلاسی ازممالک دیکتاتور زده نظیر ایران وچین میباشد چگونه سرداران تروریست ویزا کانادا گرفته اند وخانواده آنان اَقامت.ب هزاران نفر از فرزندان رژیم اَقامت داده
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مقابله با زنان موتورسوار در حاشیه اجرای طرح انضباط تردد موتورسواران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

توصیه به عشاق تایلندی: در شب ولنتاین با ماسک عشق‌بازی کنیدمدیر اداره بهداشت باروری تایلند به زوج‌های عاشق توصیه کرد پیش از عشق‌بازی در شب ولنتاین حتما تست آنتی‌‌ژنیک تشخیص کووید انجام دهند و از برقراری رابطه جنسی رو در رو و در حالت‌های چهره به چهره خودداری کنند. تو تایلند عاشق هم هست مگه؟! روزا عاشقن شبا محل کار؟!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جو بایدن در گفت‌و‌گو با زلنسکی بر تعهد آمریکا به تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد🔺جو بایدن در گفت‌و‌گو با زلنسکی بر تعهد آمریکا به تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد ▪️با ادامه نگرانی‌ها در مورد حمله قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین، رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، گفت‌وگو کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: نتیجه؟؟؟ حمایت بایدن از اوکراین مانند حمایت او از مردم افغانستان در مقابل خطر طالبان است. مردم اوکراین خودشان را برای هجوم به هواپیما ها برای فرار آماده کنند. سیاستمدار فَرسوده ک در بُن بست میباشد و در سیاست های داخلی و خارجی موفقیتی نداشته اَست. از گَرانی نرخ نفت و سوخت و افزایش هزینه ها و تورم تا ورود مهاجرهای غیر قانونی تا مُقابله با بلوک شرق و هَلال یاغی شیعه تا کوبا و ونزوئلاو کره شمالی👎🏻
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »