شصت سالگی اسطوره؛ مارادونای واقعی کیست؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersiansport
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شصت سالگی اسطوره؛ مارادونای واقعی کیست؟

برای این که بتوانید درست و حسابی دیگو مارادونا را بشناسید، ابتدا باید معمای آرژانتین را حل کنید: کشوری که به دیگوها نیاز دارد تا آن را مسیح‌گونه به سطحی برساند که فکر می‌کند سزاوارش است. برای شناختن مارادونا باید بدانید که او یک زندگی مملو از پارادوکس داشت، همراه با اشتباهاتی بزرگ و لحظه‌هایی حماسی.

در دوران بچگی دیگو پدرش، یا آن‌طور که بین رفقایش معروف بود چیتورو، قایقی می‌راند که احشام را از دهکده‌ای به دهکده دیگر می‌برد و بعد هم مشغول کار در یک کارخانه مواد شیمیایی شد. کارخانه دور از خانه بود و او به ندرت می‌توانست خانواده پرجمعیتش را ببیند. پس از آن در انتقالی جنجالی و پیچیده به بوکا جونیورز رفت؛ انتقالی که بیشتر جنجال آن را خود مارادونا به وجود آورد؛ او در مراحل پایانی قرارداد، موضوع را به دوست خبرنگارش گفت.

مارادونا زمانی که بارسلونا را ترک کرد در آستانه ورشکستگی بود و از نظر مالی انتقال اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسید. ضمن این که او هرگز نتوانست خودش را با زندگی در کاتالونیا وفق دهد؛ جایی که همیشه به عنوان بیگانه دیده می‌شد. در میان تمام این‌ها، موقعیتی پیش آمد که او را به چیزی فراتر از یک فوتبالیست بزرگ تبدیل کرد. اوضاع چگونه پیش می‌رفت اگر آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک نمی‌توانست با "دست خدا"، چهار سال پس از شکست در جنگ جزایر فالکند "انتقام" بگیرد؟وییا فیور به دلیل خشونت و فقری که در آن جریان دارد، معروف است

به راست پیچیدیم. مردی وارد جاده باریک شد تا از کنار توده‌ای از پاره‌ سنگ که در پیاده‌رو قرار داشت، عبور کند. راننده تاکسی بدون این که از پنجره بیرون را نگاه کند و با لحنی شرمسار، سراغ خانه دیگو را گرفت: "همان جا، ۲۰۰ متر دورتر." او ماشین را مقابل اولین خانه دیگو متوقف کرد اما موتور آن را روشن نگه داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

1Kamyaritter یاد اسلام واقعی افتادم :)

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 16. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا با میانجیگری ترکیه در مناقشه قره‌ باغ مخالفت کرد - BBC News فارسیآمریکا با میانجیگری ترکیه در مناقشه قره‌باغ مخالفت کرده و گفته است این کشور نمی‌تواند به عنوان نیروی حافظ صلح عمل کند. مشاور امنیت ملی آمریکا پیشنهاد استقرار نیروهای حافظ صلح از کشورهای اسکاندیناوی را مطرح کرده است. او گفته است بدون سازش از سوی دو کشور، جنگ ادامه خواهد داشت. اردوغان خود داعش هست هر چه زودتر باید کلکش کنده بشه الان نزدیک هشت ساعته این خبر رفته تو سرخط اخبار سایتتون.. کجاش مهمه؟! از کشته شدن 21 نفر در حمله موشکی ارمنستان به مناطق مسکونی آذربایجان هم مهمتر هست یعنی... تا یک هفته این خبر رو بگذارید بمونه ، ما کار خودمون رو می کنیم یک خبر هم از به کارگیری کودکان در ارتش ارمنستان هم بگذارید... دقیقا روش های تروریست های PKK رو اجرا می کنند...
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مردی خودروی خود را به ورودی مسجد الحرام زد - BBC News فارسیمقام‌های عربستان مردی را بازداشت کرده‌اند که خودروی خود را به یکی از دروازه‌های مسجدالحرام در مکه زده است. این مرد با سرعت بالا از دو سد امنیتی عبور کرد و پس از برخورد یا یکی از ورودی‌های مسجد متوقف شد. تروریست رادیکال مسیحی 😂 ميخواسته الله رو ترور كنه ولى ديوار ظاهرا جان الله را نجات داده wow i am happy.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آیا نتیجه انتخابات آمریکا برای ایران اهمیتی ندارد؟ - BBC News فارسیموضع رسمی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به گونه‌ای بوده که به نظر می‌رسد نتیجه‌اش برای آن‌ها اهمیتی ندارد. تهران همیشه بر این موضوع تاکید کرده که این مساله‌ای مربوط به سیاست داخلی آمریکا است. No اگر شُما نام سومین شخص بجز آقای ترامپ و بایدن که همان آقای منفعت است میبرديد دیگه من براحتی انتخاب خودم میکردم، آره عزیزان من ‌. . رابطه كشورها با همديگه هيچوقت یه رابطه عاشقانه نبوده ونخواهد بود بلکه تُهى است از هرگونه احساسات وعاطفه ها وهمیشه منفعت فقط حرف اول میزده وميزنه No
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مقام‌ها در افغانستان: اصلاح شهرهای کنونی ممکن نیست باید شهرهای نو ساخت - BBC News فارسیمقام‌ها در افغانستان به مناسبت روز جهانی شهرها گفته اند که اصلاح شهرهای کنونی این کشور ناممکن است و باید شهرهای نو ساخته شود. به گفته سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی افغانستان دولت در نظر دارد که شهرهای جدید درکابل، هرات، قندهار و ننگرهار بسازد. همین که به فکر اصلاح هستن و به این نتیجه رسیدن دمشون گرم! بازم از ما که توی تهران تراکم میفروشن و توی بافت های فرسوده و مناطق شلوغ و پر جمعیت ۴ ۵ طبقه میسازن جلوتر هستن!!! ساختن شهرهای نو، هم نون بیشتری توشه، هم گذشته رو شخم می‌زنه!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

زلزله شدید ترکیه و یونان؛ دست‌کم ۲۵ کشته و صدها مجروح - BBC News فارسیدر پی زلزله شدید در ازمیر ترکیه، تعداد بیشتری طی شب گذشته از زیر آوار بیرون کشیده شده‌اند. گروه‌های امداد با وجود خطر صدها پس لرزه همچنان در زیر ساختمان‌های فروریخته در جستجوی افرادی هستند که احتمالا زنده مانده‌اند. سازمان امداد ترکیه تاکنون مرگ ۲۴ نفر و مجروح شدن صدها نفر را تایید کرده است. روزی که اردوغان درشمال سوریه به خونه‌های خشتی و فقیرانه کردها حمله کرد، خانه‌هایشان را برسرشان آوار کرد و هزاران کرد رو روانه بیابون کرد روزی که حامی کشورگشایی آذربایجان به ارمنستان شد، خونه مردم بی‌دفاع با موشک روسرشون آوارشد همین حالی رو داشتن که امروز مردم ترکیه در ازمیر دارند Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شان کانری، هنرپیشه نقش جیمز باند در سن ۹۰ سالگی درگذشتشان کانری آثار متعددی در کارنامه هنری خود دارد اما هنرنمایی او در نقش جیمز باند فراموش نشدنی است. کاش یک اخوند . ملاه . ایت الله . مسلمان میمرد . انسانی بود که هرگز فراموش نخواهد شد .
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »